ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 листопада 2011 року <Час проголошення > № 2а-11031/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Олійник Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-прайд"
простягнення заборгованості в розмірі 138223,53грн. за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 3033/9/10-209 від 16.03.2011 р.
від відповідача: не прибув
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва (надалі - Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-прайд" (надалі - Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 138223,53 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.09.2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судовий розгляд справи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2009 р. зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішеня суду по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-прайд" до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень –рішень № 0000021509/0 від 19.01.2009р. та № 0000021509/2 від 23.09.2009 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.06.2010 р. справу прийнято до провадження суддею Шрамко Ю.Т.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2011 р. поновлено провадження у справі та призначено судовий розгляд справи.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтер-прайд" має консолідований податковий борг в сумі 138223,53 грн., який виник у Відповідача в зв'язку несплатою узгоджених податкових зобов’язань на підставі податкових повідомлень-рішень № 0005541505/0 від 07.08.2008 р., № 0000271505/0 від 19.01.2009 р. та № 0000021509/0 від 19.03.2009 р.
Відповідач 14.11.2011 р. в судове засідання не прибув, заяви чи клопотання про розгляд справи за відсутності Відповідача до суду не надходили.
Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців, відповідно до якого Відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали та повістки–виклики. Відповідач до суду не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Відповідач ТОВ "Інтер-прайд" зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування", перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Печерському районі міста Києва.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання Відповідачем податкової звітності, за результатами якої були встановлені порушення строків подання звітності з податку на прибуток (п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"). За результатами перевірки складено Акт перевірки № 26/15-5 від 19.01.2009 р. На підставі Акта перевірки № 26/15-5 від 19.01.2009 р. Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.01.2009 р. № 0000271505/0/0 про стягнення штрафних санкцій в сумі 170, 00 грн, яке було отримано Відповідачем.
Крім того, Позивачем було проведено перевірку документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації відповідача з податку на додану вартість за грудень 2008 р., за результатами якої було встановлено порушення Відповідачем пп. 7.2.4 п. 7.2, пп. 7.2.6 п. 7.2 та пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 закону україни "Про податок на додану вартість", що призвело до заниження та несплати ПДВ в сумі 104201,00 грн. За результатами перевірки складено Акт перевірки № 0002/1509 від 19.03.2009 р. На підставі Акта перевірки № 0002/1509 від 19.03.2009 р. Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.03.2009 р. № 0000021509/0, яким Відповідачу нараховано суму податкового зобов’язання у розмірі 135461,00 грн., в тому числі штрафних (фінансових) санкцій на суму 31260,00 грн.
Також Позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати Відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт перевірки № 540/15-5 від 07.06.2008 р., яким встановлено порушення Відповідачем своєчасності сплати податку на додану вартість. На підставі Акта перевірки № 540/15-5 від 07.06.2008 р. Позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.08.2008 р. № 0005541505/0 на загальну суму платежу 53,35 грн., яке Відповідач отримав 07.08.2008 р., про що свідчить підпис уповноваженої особи Відповідача на повідомленні-рішенні.
Враховуючи суму, нарахованої пені та часткову сплату Відповідачем поточних платежів, заборгованість Відповідача перед бюджетом становить 138223,53 грн.
Відповідно до підпункту 5.2.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією у Печерському районі направлялись Відповідачу податкові вимоги № 1/8086 від 21.08.2008р., № 2/10917 від 07.11.2008 р., що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених Позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Наявність податкової заборгованості Відповідача також підтверджується, наявною в матеріалах справи належним чином засвідченою копією Постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.08.2010 р. у справі № 2а-15755/09/2670 (залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.10.2010 р.) за позовом ТОВ "Інтер-прайд" до ДПІ у Печерському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000021509/0, від 23.09.2009 р. № 0000021509/2 та № 0000021509/3 від 03.12.2009 р., якою у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер-прайд" (ідентифікаційний код юридичної особи 35480553, юридична адреса: вул. Круглоуніверситетська, б. 22-А, м. Київ, 01024) суму податкового боргу перед бюджетом в розмірі 138223 (сто тридцять вісім тисяч двісті двадцять три) грн. 53 коп. на р/р 31115029600007 в УДК в м. Києві, МФО 820019, одержувач ВДК у Печерському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077922, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановленими ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України
Суддя Ю.Т. Шрамко