Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 листопада 2011 р. № 2-а- 13126/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошин Д.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" до Державного бюджету України податковий борг у розмірі 170, 00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з 07.06.2005 року . Відповідно до облікових даних ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова відповідач має податковий борг перед бюджетом України який складає 170 грн. Позивач зазначає, що дана сума податкового зобовязання є узгодженою відповідачем, проте кошти ним не сплачено. Враховуючи наведене позивачем направлено відповідачу першу податкову вимогу від №1/390 від 15.04.2010 та другу податкову вимогу від №2/1884 від 19.07.2010р. Однак зазначена сума заборгованості сплачена не була. Таким чином станом на день подання позовної заяви платник податків ТОВ "НПП Констант" має несплачений податковий борг перед державою у розмірі 170 грн.
Відповідачу було направлено, за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру , ухвалу про відкриття скороченого провадження, адміністративний позов з копіями доданих до нього документів та запропоновано надати заперечення на позов. Однак, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення вказані документи повернулися за закінченням терміну зберігання. Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату, з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в скороченому провадженні, розгляд справи не порушує прав третіх осіб, за таких умов, відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
На підставі п.п. 1,2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких Харківська обєднана державна податкова інспекція у Харківській області здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.
Судом встановлено, що згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 22.11.2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" зареєстрований за юридичною адресою:61204, м. Харків, проспект Людвіга Свободи, буд.48 Б.
Як вбачається з матеріалів справи, юридична особа, Товариство з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова з 07.06.2005 року за №15471, відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 30.09.2011 року.
Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Внаслідок здійснення господарської діяльності станом на 05.10.2011 року відповідач має податковий борг перед бюджетом по комунальному податку у розмірі 170 грн. за основним платежем 00 грн., штрафна санкція (фінансова) 170,00 грн.
Судом встановлено, що ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова 12.03.10 року була проведена невиїзна документальна перевірка про виявлені порушення податкового законодавства ТОВ "НПП Констант", про що складено акт №1566/1503/33480750 від 12.03.10 року.
В ході перевірки встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , ст.. 15 Декрету КМУ "Про місцеві податки та збори", п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а саме неподання податкового розрахунку по комунального податку за 4 кв. 2009 року по строку 09.02.2010 року.
Суд зазначає, що 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України “Про систему оподаткування” втратили чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України “Про систему оподаткування”, які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування ” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Таким чином, щодо встановлених в актах порушень, суд зазначає, що відповідач, не подаючи податкові декларації відповідно порушує вимоги п.п. 4.1.4. п. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) яким передбачено, що платник податків, зобовязаний надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює : а) календарному місяцю - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарного року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян) до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі висновків акту перевірки ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова було винесено податкове повідомлення-рішення №0001651503/0 від 24.03.2010 року за яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем комунальний податок у розмірі 170,00 грн., у т.ч. за основним платежем 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи податкове повідомлення рішення було надіслано відповідачу за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Однак, відповідно до повідомлення про вручення поштових відправлень адресат за зазначеною адресою вибув .
Підпунктом 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що в разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Податкове повідомлення-рішення №0001651503/0 від 24.03.2010 року, було розміщене на дошці податкових оголошень 01.04.2010 р. в ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова.
В матеріалах справи відсутні дані щодо оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення.
Судом встановлено, що податкове зобов'язання визначене в податковому повідомленні-рішенні є узгодженими.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.
Таким чином відповідно до ст.6 ЗУ „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 була винесена перша податкова вимога №1/390 від 15.04.2010 року на суму 170, 00 грн. та друга податкова вимога №2/1884 від 19.07.2010р року на суму 170, 00 грн.
Як вбачається з актів про неможливість вручення податкової вимоги субєкту господарювання №1875 від 16.06.2010 року та №1896 від 19.07.2010 року відповідно до п.п. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша та друга податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень в ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова.
Доказів оскарження зазначеної вимоги до суду не подано.
Судом встановлено, що начальником ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова прийнято рішення №178 від 29.08.210 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу .
Відповідно до облікової картки платника, за відповідачем рахується сума несплачених податкових зобов'язань в розмірі 170,00 грн., доказів сплати суми боргу відповідач не надав.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 04 грудня 1990 року №509-ХП зазначено, що до функцій Державної податкової інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції відноситься, зокрема, подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав, податковий борг в сумі 170,00 грн. не сплатив.
З огляду на викладене, суд вважає вимоги позивача про стягнення заборгованості в сумі 170,00 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" на користь Державного бюджету України обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 8-14, 35, 71, 94, 128, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "НПП Констант" (61204, м. Харків, проспект Людвіга Свободи, буд.48 Б) на користь Державного бюджету України на (р/р 33210828700003 до УДК Дзержинському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134567 в установі банку ГУДКУ Харківської області, МФО 851011) податковий борг у розмірі 170.00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.)
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Волошин Д.А.