Постанова № 19472139, 22.11.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2011
Номер справи
2а/1570/7530/2011
Номер документу
19472139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/7530/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2011 року                                                                                           м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Артмоушн» про стягнення боргу у сумі 167195,33 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси (далі –Позивач) звернулось до суду з позовом до до товариства з обмеженою відповідальністю «Артмоушн» (далі –Відповідач) про стягнення боргу у сумі 167195,33 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням товариством з обмеженою відповідальністю «Артмоушн»вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»та просить стягнути заборгованість у сумі 167195,33 грн.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження, в якій також зазначив, що Управління адміністративний позов підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився про місце, дату, та час судового засідання був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Указу Президента №121/2001 від 01.03.2001 року «Про положення про Пенсійний фонд України», Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» N 1058-IV від 09 липня 2003 року, джерелами формування коштів Пенсійного фонду є страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; суми від фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та інших законів до юридичних та фізичних осіб за порушення встановленого порядку нарахування, обчислення і сплати страхових внесків та використання коштів Пенсійного фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за ці порушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно п. 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Судом встановлено, що 02.02.2007 року виконавчим комітетом Одеської міської ради зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю «Артмоушн», ідентифікаційний номер 21035126 (а.с. 50) яке є платником єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідності до ст.1 Закону України №-2464-IV під єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розуміється консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 2 ст.3 Закону України №2464-IV передбачено, що єдиний внесок є загальнообов'язковим платежем.

Згідно п. 5 ст.7 Закону України № 2464 - IV єдиний внесок нараховується на суми незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ст.9 Закону України №2464-IV та Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 27.09.2010р. № 21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за №994/18289 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч. 8, 12 ст. 9 даного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що згідно «Розрахунків сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті» за квітень, травень, червень, липень місяці 2011 року (звіт по формі додаток №;), ТОВ «Артомоушн»має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (недоїмка) у розмірі 167195,33 грн., а саме за квітень 2011 року у розмірі 41649,94 грн., травень 20111 року у розмірі 140521,31 грн., за червень 2011 року у розмірі 40955,94 грн., за липень 2011 року у розмірі 44068,14 грн. (а.с. 9-37), що також підтверджується розрахунком заборгованості (а.с. 8).

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

В судовому засіданні встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України у Малиновському районі м. Одеси області відповідачу були виставлені вимоги про сплату боргу: № Ю - 394 від 03.06.2011 року, яка отримана відповідачем 22.08.2011 року, №Ю-394 від 05.07.2011 року, яка отримана 22.08.2011 року та № Ю-394 від 05.08.2011 року, яка отримана відповідачем 22.08.2011 року та № Ю-394 від 05.09.2011 року, яка отримана відповідачем 13.09.2011 року (а.с. 38-41).

У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Судом встановлено, що станом на 21.11.2011 року сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску за період квітень - липень 2011 року у повному обсязі не сплачена та складає 167195,33 грн., що підтверджується довідкою та даними особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 28-37).

Відповідачем не подано до суду доказів, щодо сплати даної заборгованості у сумі 167195,33 грн., та доказів оскарження вимоги Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про сплату боргу.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог, а тому адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 128, 159-164 КАС України, суд –

                                         П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «Артмоушн» про стягнення боргу у сумі 167195,33 грн. - задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Артмоушн»(код ЄДРПОУ - 21035126) заборгованість у сумі 167195,33 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на р/р 37197001001541 (36,76-49,7 %) - 147165,61 грн., р/р 37193083001541 (3,6 %) - 14465,60 грн., р/р 37193072001541 (33,2 %) - 3718,99 грн., р/р 37192073001541 (8,41 %) - 1621,10 грн., р/р 37190086001541 (2 %) - 224,03 грн., р/р (2,85 %) ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

                    

                    

Суддя                                         С.О. Cтефанов