Постанова № 19472033, 24.11.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а/1570/5550/2011
Номер документу
19472033
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а/1570/5550/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2011 року                                                                                 м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменко К.С. при секретарі Павлюк К.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до МП «Рубін»ТОВ про стягнення штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів у 2010 році в розмірі 4450,00 грн. та пені за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 120,15 грн. на загальну суму 4570,15 грн., -

В С Т А Н О В И В:

З позовом до суду звернулось Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до МП «Рубін»ТОВ про стягнення штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів у 2010 році в розмірі 4450,00 грн. та пені за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 120,15 грн. на загальну суму 4570,15 грн., які не були ним сплачені ним у добровільному порядку.

В судовому засіданні 16.11.2011 року представником позивача були підтримані позовні вимоги в повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання не з`явився, судовий виклик повернувся у конверті з відміткою поштового відділення, що за адресою: м.Одеса, вул.М.Говорова,7а МП «Рубін»ТОВ не знаходиться (а.с.40). Таким чином, відповідач був сповіщений належним чином про дату, час та місце слухання справи згідно ст.ст.33,35 КАС України, а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за відсутності представника відповідача за наявними в справі доказами.

          Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав:

          Позивач на підставі ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»є місцевим підрозділом центрального органу державної виконавчої влади та згідно ст.20 цього ж Закону здійснює повноваження щодо нарахування, сум адміністративно-фінансових санкцій та пені за не створення робочих місць для інвалідів, також на підставі п.п.11,12 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»здійснює повноваження щодо стягнення в судовому порядку заборгованості по адміністративно-господарським санкціям та пені не сплачених боржниками у добровільному порядку, а тому на підставі положень ч.1 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України може звертатись до суду з приводу здійснення владних повноважень в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»для підприємств (об`єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих.           Відповідно до ст.20 Закону підприємства (об`єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Відповідно до п.14 «Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314, підприємства у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів. Відповідно до п.3 цього Положення робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Відповідно до п.5 Положення підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік (а.с.5) у відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників на господарстві за 2010 рік склала 10 осіб. У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 місце, але не створив жодного.

          Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій (а.с.6), що складається з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову чисельність штатних працівників, помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 4450,00 грн.

          Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

          Проте, всупереч ст.20 цього Закону відповідач самостійно в строк до 15.04.2011 року адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не сплатив. Відповідно за період із 16.04.2010 року по 15.07.2011 року відповідачу нараховано пеню у розмірі 120,15 грн. Таким чином, загальна сума боргу складає 4570,15 грн.

          Відповідно до п.4 Порядку сплати підприємствами, установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року № 1767, суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в доход державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства.

          Суд встановивши ґрунтовність позовних вимог суб`єкту владних повноважень на підставі ч.2 ст.162 КАС України повинен винести постанову про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

          Судові витрати слід розподілити за правилами ст.94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

           2.          Стягнути із МП «Рубін» ТОВ (65063, м.Одеса, вул.М.Говорова,7-а, Код ЄДРПОУ 13892193) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на р/р №31214230700008, одержувач – ГУДКУ в Одеській області, банк – ГУДКУ в Одеській області, Код ЄДРПОУ – 23213460, МФО 828011, Код 50070000 заборгованість по сплаті штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів за 2010 рік в розмірі 4450,00 грн. та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 120,15 грн. на загальну суму 4570,15 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня виготовлення та підписання постанови.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 24 листопада 2011 року

Суддя                               Єфіменко К.С.