Постанова № 19471932, 15.11.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2011
Номер справи
2а/1570/7106/2011
Номер документу
19471932
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а/1570/7106/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2011 року м.Одеса

о 11год. 50хв.

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Гурченковій Г.М.

За участю представників сторін:

Від прокуратури: ОСОБА_1 за довіреністю №768вих11 від 21.03.2011р.

Від позивача: не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно.

Відповідач: не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700грн., -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області, в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у ОСОБА_2 заборгованості розмірі 1700грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафу, визначеної Постановою Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 17.08.2011р. №139353 про застосування фінансових санкцій.

Відповідач у судові засідання 17.10.2011р. та 10.11.2011р. не з'явився, про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належним чином та своєчасно, проте наявна у матеріалах справи судова кореспонденція, яка надсилалася на зазначену в реєстраційних документах адресу відповідача, повернулась до суду з відповідним поштовим повідомленням з відміткою органу звязку - «за зазначеною адресою не проживає», з якого вбачається, що адресат ОСОБА_2 за вказаною у реєстраційних документах адресою, зокрема, 68000, АДРЕСА_1, гуртожиток, не знаходиться.

При цьому, як вбачається з наявної у матеріалах справи належним чином засвідченої копії Довідки виданої Обєднанням співвласників багатоквартирного будинку «Першотравневе 8»місцем проживанням ОСОБА_2, є саме: - АДРЕСА_1, гуртожиток, 68000.

Відповідно до ч.1 ст.40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.

Таким чином, з огляду на відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача на адміністративний позов, справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до приписів ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представника прокуратури, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності та системно проаналізувавши вимоги чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.07.2011р. державними інспекторами відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області Валащук Л.М. та Пастушок В.П. була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом транспортного засобу марки Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_2.

За результатами вказаної перевірки складено акт від 05.07.2011р. №003775 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, який підписано перевіряючими та в якому встановлено порушення ч.1 абз.4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з перевезення пасажирів без належних документів, а саме дорожнього листа. Водій означеного транспортного засобу ОСОБА_2 з актом від 05.07.2011р. №003775 ознайомився та від його підпису відмовився.

01.08.2011р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області на адресу відповідача було надіслано запрошення (вихід.№5959/02) на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі означеного акта перевірки від 05.07.2011р. №003775 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 17.08.2011р. прийнято постанову №139353 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у розмірі 1700грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Вищевказану Постанову Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 17.08.2011р. №139353 про застосування фінансових санкцій, було надіслано на адресу відповідача 20.08.2011р. супровідним листом за вихід. №6365/02 від 18.08.2011р., що підтверджується наявною в матеріалах справи належним чином засвідченою копією витягу з Реєстру замовних листів з повідомленням.

Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005р. за №1573/11853 (зі змінами та доповненнями), територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до п.4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567 (зі змінами та доповненнями), державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно зі ст.39 України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001року №2344-III (зі змінами та доповненнями) автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 3 п.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вищевказаного закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п.п.25,26,27,29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Згідно з п.28 вищевказаного Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Таким чином, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, за відповідачем рахується заборгованість по сплаті визначеної Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 17.08.2011р. №139353 суми фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00грн.

Відповідних належних доказів в підтвердження сплати ОСОБА_2 вказаної суми штрафних санкцій у розмірі 1700,00грн. чи оскарження постанови Територіального правління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області від 17.08.2011р. №139353 суду не надано.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 суми заборгованості по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00грн.

Керуючись ч.4 ст.128, ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (68000, АДРЕСА_1, гуртожиток) до бюджету (р/р 31115106700015 м.Іллічівськ. Банк ГУ ДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу 21081100) заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі 1700(одна тисяча сімсот)грн.

Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 15 листопада 2011 року.

Суддя Харченко Ю.В.