Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
25.10.2011 р. Справа № 2а-6404/11/1470
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Зіньковський О. А., в порядку письмового провадження вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступник військового прокурора Миколаївського гарнізону, вул. Нікольська, 18-а,Миколаїв,54030
в інтересах держави в особіЗаводський районний центр зайнятості, вул. 6-та Поперечна, 32,Миколаїв,54010
доДержавного підприємства "Миколаївський ремонтно-механічний завод", вул. 1 Слобідська, 120,Миколаїв,54017
простягнення штрафних санкцій в сумі 129 887,39 грн.,
Прокурором пред'явлено позов в інтересах держави в особі Заводського районного центру зайнятості про стягнення з Державного підприємства "Миколаївський ремонтно-механічний завод" на користь Заводського районного центру зайнятості штрафу в розмірі 129 887 грн. 39коп..
Прокурор та представник позивача надали суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не зявився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Державне підприємство «Миколаївський механічно-ремонтний завод» (далі -ДП «МРМЗ») зареєстроване як платник страхових внесків в Заводському районному центрі зайнятості з 22.04.1998 р.
На підставі п.п. а, б п. 6, п. 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. № 47 (далі - Положення), 30.06.2011 р. інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Миколаївського обласного центру зайнятості було проведено планову перевірку ДП «МРМЗ»на предмет додержання вимог законодавства України про зайнятість населення.
За результатами перевірки було складено акт перевірки додержання роботодавцем вимог законодавства України про зайнятість населення № 66 від 30.06.2011 р. (а.с.4-6), в якому був зафіксований факт порушення ДП «МРМЗ»вимог п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення".
Зокрема в ході перевірки був встановлений факт звільнення наступних працівників на підставі п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України:
1)ОСОБА_2 з 01.08.2010 р. згідно з наказом від 28.07.2010 р. №1І9кз Посади чергової гуртожитку;
2) ОСОБА_3 з 01.08.2010 р. згідно з наказом від 28.07.2010 р. №119к з посади чергової гуртожитку;
3) ОСОБА_4 з 11.08.2010 р. згідно з наказом від 09.08.2010 р. №129к з посади оператора котельної ЕМВ 4 розряду;
4)ОСОБА_5 з 11.08.2010 р. згідно з наказом від 09.08.2010 р. №129к з посади оператора котельної ЕМВ 4 розряду;
5) ОСОБА_6 з 11.08.2010 р. згідно з наказом від 09.08.2010р. №129к з посади оператора котельної ЕМВ 4 розряду;
6)ОСОБА_7 з 11.08.2010 р. згідно з наказом від 09.08.2010 р. №129к з посади апаратника хімводоочищення ЕМВ 2 розряду;
7) ОСОБА_1 з 11.08.2010 р. згідно з наказом від 09.08.2010 р. №129к з посади апаратника хімводоочищення ЕМВ 2 розряду;
8) ОСОБА_8 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.2010р. №201к з посади комплектувальника виробів та інструменту 3 розряду;
9) ОСОБА_9 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.2010 р. №201к з посади техніка-технолога ТВ;
10) ОСОБА_10 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.2010 р. №201к з посади комірника ГММ ВМТП;
11) ОСОБА_11 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.3010р. №201к з посади старшого інженера ВМТП;
12) ОСОБА_12 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.2011р №201к з посади старшого економіста ПЕВ;
13) ОСОБА_13 з 10.11.2010 р. згідно з наказом від 09.11.2010р. №201к з посади комплектувальника виробів та інструменту 3 розряду.
Відповідно до вимог ст. 49-2 Кодексу законів про працю України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.
Згідно із п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників.
Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми звітності № 4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та Інструкції щодо заповнення форми звітності № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників", затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 № 420 дана інформація у формі, встановленій вищенаведеними інструкціями має подаватися до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.
Звіти про заплановане та фактичне звільнення згаданих працівників до Заводського районного центру зайнятості не подавались.
Згідно із п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення" у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Миколаївського обласного центру зайнятості на підставі п. 5 ст. 20 Закону України „Про зайнятість населення", пп. б, г п. 8 Положення було застосовано до ДП «МРМЗ»санкцію в розмірі 129 887 грн. 39 коп. та приписано сплатити даний штраф в 30-денний строк.
В зв'язку з тим, що в ході перевірки не були надані дані про розмір нарахованої заробітної плати за рік, що передував даті вивільнення кожного працівника, стосовно яких не було подано до Заводського районного центру зайнятості звітність за формами № 4-ПН (план) і № 4-ПН (факт), сума штрафу визначена із розрахунку мінімальної заробітної плати за відповідний період, а саме: ОСОБА_2 (9587,29 грн.), ОСОБА_3 (9587,29 грн.), ОСОБА_4 (9662,79 грн.), ОСОБА_5 (9662,79 грн.), ОСОБА_6 (9662,79 гри.), ОСОБА_7 (9662,79 гри.), ОСОБА_1 (9662,79 грн.), ОСОБА_8 (10399,81 грн.), ОСОБА_9 (10399,81 грн.), ОСОБА_10 (10399,81 грн.), ОСОБА_11 (10399,81 грн.), ОСОБА_14 (10399,81 грн.) та ОСОБА_13 (10399,81 грн.), що разом складає 129887,39 грн.
Акт перевірки № 66 від 30.06.2011 р. ДП «МРМЗ»отримало поштою 08.07.2011 року, про що свідчить відповідний підпис на повідомленні про вручення. У 30-денний строк ДП «МРМЗ»суму штрафу на рахунок Заводського районного центру зайнятості не внесло, припис, що містився в акті перевірки, не оскаржило.
Право прокурора на звернення до суду в інтересах держави передбачено ст.121 Конституції України, ст.60 Кодексу України про адміністративне судочинство та ст.ст.20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Миколаївський ремонтно-механічний завод» (код ЄДРПОУ 07856371) на користь Заводського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 22440337 штраф в розмірі 129 887 (сто двадцять дев'ять тисяч вісімсот вісімдесят сім) грн. 39коп.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову може бути оскаржено в порядку передбаченому статтями 185, 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського адміністративного апеляційного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О. А. Зіньковський