Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2011 р. м. Львів№ 2а-11323/11/1370
12 год. 30 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., за участі секретаря судового засідання Янчака П.О., представника позивача Сухай О.В., Бучковського Т.С. представника відповідача Кравчука А.І. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Провімі»про стягнення штрафу,
встановив:
Львівський обласний центр зайнятості, звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Провімі»(далі- ТзОВ «Провімі») про стягнення штрафу сумі 57600,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що на ТзОВ «Провімі»накладено штраф за порушення ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»та п. 8 Положення про державну службу зайнятості, а саме під час перевірки встановлено, що відповідачем використовувалась праця іноземців на посадах які не повністю відповідали зазначеним у дозволах на використання праці іноземних громадян.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю та просили позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти вимог позовної заяви не заперечує, що підтверджується письмовою заявою від 25.11.2011 року (а.с. 60). Позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Суд, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, заслухав пояснення сторін, оцінив їх в сукупності та встановив наступні фактичні обставини справи :
29.07.2011 року за результатами перевірки дотримання законодавства України про зайнятість населення складено акт за № 79 у якому зафіксовані порушення, зокрема у 2011 році громадян республіка Польща ОСОБА_1 фактично обіймав посаду «заступника комерційного директора-начальника відділу збору №1», ОСОБА_2 - «помічника комерційного директора-начальника відділу збору № 2»та ОСОБА_3 - головного технолога-начальника відділу»(а.с.15).
ТзОВ «Провімі»видавались дозволи № 2442 та № 2443 від 20.10.2011 року, № 2349 від 22.07.2010 року на використання праці вищевказаних іноземців на посадах «заступника комерційного директора», «помічника комерційного директора»і «головного технолога» (а.с.28-40).
На адресу відповідача 09.08.2011року за № 13-269110-11 рекомендованим листом була надіслана вимога з пропозицією сплатити у добровільному порядку у місячний термін штраф у сумі 57600, 00 грн. Проте відповідач у добровільному порядку суму штрафу не погасив.
Оскільки вжиті органом обласного центру зайнятості заходи не призвели до погашення штрафу, він звернувся з означеним вище позовом до суду.
Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних міркувань:
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю регулює Закон України «Про зайнятість населення»(далі - Закон) .
Згідно ч. 2 ст. 8 згаданого Закону роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України (ч. 3. ст.. 8 Закону ).
Дозвіл на використання праці іноземця та особи без громадянства (далі іноземець), що надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді, видається роботодавцю у разі відсутності в країні (регіоні) працівників, спроможних виконувати відповідні роботи, або наявності достатніх обгрунтувань доцільності використання праці іноземця, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України. (п. 2 Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 р. № 322).
Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закон України «Про зайнятість населення»у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Пункт 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року № 47 передбачає, що державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ, організацій усіх форм власності у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості.
Як вбачається з матеріалів справи громадяни Республіка Польща обіймали посади, які не повністю відповідали зазначеним в дозволах на використання праці іноземних громадян, про що свідчать накази про припинення трудового договору (а.с. 27-28) та дозволи на працевлаштування.
З урахуванням вищенаведеного, позовні вимоги позивача є обгрунтованими та підлягають до задоволення, крім того, визнані відповідачем.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163,167 КАС України, суд
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Провімі»(Яворівський район, с. Жорниська, «Ямельня-1»; код ЄДРПОУ 32730400) на рахунок Новояворівського міського центру зайнятості (на рахунок 37179974900701, банк одержувач: Головне управління державного казначейства у Львівській області, МФО 825014; ЄДРПОУ 26413047; код платежу 50040500) штраф у сумі 57600 (пятдесят сім тисяч шістсот) грн.
Судові витрати з відповідача не стягуються.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 30 листопада 2011року.
Суддя Сподарик Н.І.