ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 листопада 2011 р. № 2а-13317/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого cудді Г.С. Дем`яновського
за участю секретаря судового засідання І.М. Жарської
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові подання Державної податкової інспекції в Залізничному районі м. Львова про стягнення заборгованості з товариства з обмеженою відповідальністю «Традиція»,-
в с т а н о в и в :
ДПІ в Залізничному районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з поданням до ТзОВ «Традиція»про стягнення коштів за податковим боргом в розмірі 1118,00 грн. Заявник стверджує, що платником податків не вживаються заходи щодо погашення існуючої заборгованості, а тому податковий орган змушений звернутись до суду з відповідним поданням.
Представник ДПІ у Залізничному районі м. Львова в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити з викладених підстав.
ТзОВ «Традиція»не забезпечив участі в судовому засіданні уповноваженого представника, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, в силу ст.ст. 33-35 КАС України.
Відтак, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представників ТзОВ „Традиція”, що не зявилися, відповідно до вимог ст. 183-3 КАС України на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника ДПІ у Залізничному районі м. Львова, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Традиція», згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстроване за адресою 79040, м. Львів, вул. Каховська, 8/4, перебуває на обліку в ДПІ в Залізничному районі м. Львова про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 17.11.2011р. № 38638/10/29-017.
На підставі акта № 1753/15-1 від 06.07.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання ТзОВ «Традиція»податкової звітності, встановлено, що платником податків не було подано декларації з податку на прибуток за І квартал 2011 року. ДПІ у Залізничному районі м. Львова на підставі такого акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006301501 від 12.07.2011 року, яким визначено суму грошового зобовязання по податку на прибуток на суму 170,00 грн.
На підставі акта № 3201/15-1/20786505 від 19.10.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання ТзОВ «Традиція»податкової звітності, встановлено, що платником податків не було подано декларації з податку на прибуток за ІІ квартал 2011 року. ДПІ у Залізничному районі м. Львова на підставі такого акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0012351501 від 19.10.2011 року, яким визначено суму грошового зобовязання по податку на прибуток на суму 1020,00 грн.
ДПІ у Залізничному районі м. Львова прийнято податкову вимогу від 04.08.2011р. №928 яка направлялось на зазначену адресу ТзОВ «Традиція», однак поштовий конверт повернувся за терміном зберігання. Із дати повернення конверта слід відраховувати строк, визначений згідно п.95.2 статті 95 ПК України
Згідно п. 1 ст. 16 ПК України, платник податків, серед іншого, зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з п. 1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п. 2 ст. 49 ПК України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
У відповідності до норми п. 1 ст. 109 Кодексу, визначено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до вимог п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. У разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, в силу вимог п. 59.1 ст.59 ПК України, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з вимогами п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ТзОВ «Традиція»не вжив належних та необхідних заходів для погашення податкового зобовязання.
Відповідно до вимог п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, такий регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Орган державної податкової служби, у відповідності до норми п. 95.1 ст. 95 ПК України, здійснює заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.
На даний час вказана сума податкового зобов'язання є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Згідно ст. 183-3 КАС України податковий орган має право звернутись до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом. Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
З врахуванням того, що платнику податків податкову вимогу № 928 від 04.08.2011 року, відповідно до вимог ст. 59 КАС України скеровано 19.11.2011р., у заявника виникли обставини, що зумовили звернення до суду і суд вважає,що подання слід задоволити.
Суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167, 183-3 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Подання задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Традиція» ЄДРПОУ 20786505, що зареєстрований за адресою: 79040, м. Львів, вул. Каховська, 8/4 до бюджету податковий борг в сумі 1118 (тисяча сто вісімнадцять) гривень 00 коп.з рахунку №26008330003201,АТ „БРР”,МФО 300540 на рахунок р\р 3412999900003,одержувач УДК у Залізничному районі м.Львова,ЗКПОУ 22389398 ГУДКУ у Львівській області МФО 825014
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: Дем”яновський Г.С.