Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2011 р. № 2а-12468/11/1370
Державна податкова інспекція у Франківському районі м.Львова
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді Потабенко В.А.
за участю секретаря судових засідань Гойни Є.А.,
за участю представників сторін:
позивача ОСОБА_2, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Франківському районі м. Львова до товариства з обмеженою відповідальністю "Леонтополіс" про стягнення боргу,-
в с т а н о в и в :
ДПІ в Франківському районі м. Львова звернулася до суду з позовом до ТзОВ "Леонтополіс" про стягнення заборгованості в розмірі 1179,00 грн., що виникла з податку на прибуток.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не забезпечив явку свого повноважного представника, кореспонденція, яка скеровувалася на адресу відповідача судом, повернулась з довідками Укрпошти про відсутність за зазначеною адресою.
Згідно ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
З долученої до матеріалів справи довідки з ЄДР вбачається, що відомості відносно ТзОВ "Леонтополіс", ідентифікаційний код 31443110, в реєстрі відсутні, що свідчить про те, що особа не пройшла перереєстрацію у встановленому порядку і надалі зареєстрована за адресою 79000, м. Львів, вул. Тобілевича, 8, яка була вказана при постановці на облік в ДПІ в Франківському районі м. Львова.
З наведеного, суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлений про час та місце розгляду справи і таку можливо розглядати у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ТзОВ "Леонтополіс" зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності 03.05.2001 року Департаментом економічної політики та ресурсів ЛМР за адресою м. Львів, вул. Вірменська, 27/10 а, в подальшому перереєстровано за адресою м. Львів, вул. Тобілевича, 8, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності та довідкою ГУ статистики у Львівській області.
На підставі акту № 19/15-1/31443110 від 13.01.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, ДПІ в Франківському районі прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001391510/0 від 27.01.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на прибуток приватних підприємств на суму 1020,00 грн. В матеріалах справи наявні докази направлення позивачем вказаного повідомлення-рішення відповідачу та копія конверта, що повернувся із відміткою укрпошти про відсутність за адресою.
Крім того, на підставі акту № 663/15-11/31443110 від 05.03.2010 року від 05.03.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, ДПІ в Франківському районі прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006651510/0 від 31.05.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на прибуток приватних підприємств на суму 170,00 грн. В матеріалах справи наявні докази направлення позивачем вказаного повідомлення-рішення відповідачу.
Також, в матеріалах справи наявні акти податкового органу про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення відповідачу.
Згідно п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181-III), ДПІ у Франківському районі м. Львова виставило ТзОВ "Леонтополіс" податкові вимоги:
-І податкова вимога № 1/294 від 19.02.2010 року на суму 1009,00 грн.;
-ІІ податкова вимога № 2/666 від 20.04.2010 року на суму 1009,00 грн.
До матеріалів справи долучено докази направлення вказаних вимог відповідачу.
Зі слів представника позивача ні податкові повідомлення-рішення, ні податкові вимоги не оскаржувалися.
Начальником ДПІ у Франківському районі м. Львова 25.05.2010 року було прийнято рішення № 137/10/24-033/31443110 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення податкового зобовязання), платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 20.12.2000 року, з наступними змінами та доповненнями (надалі закон № 2181-ІІІ), податковий борг податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Також платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ТзОВ "Леонтополіс" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Згідно довідки ДПІ в Франківському районі м. Львова станом на 21.11.2011 року заборгованість відповідача становить 1179,00 грн.
На даний час вказана сума податкового зобов'язання в розмірі 1179,00 грн. є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Леонтополіс", код ЄДРПОУ 31443110, що зареєстроване за адресою: 79018, м. Львів, вул. Тобілевича, 8, до бюджету податковий борг в сумі 1179 (тисячу сто сімдесят девять) гривень рівно.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 26.11.2011 року.
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.