Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2011 р. № 2а-10872/11/1370
Самбірський міськрайонний центр зайнятості
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді Потабенко В.А.
за участю секретаря Гойни Є.А.,
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1, згідно довіреності,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Самбірського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 383,82 грн., -
в с т а н о в и в :
Самбірський міськрайоний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в розмірі 383,82 грн., виплачених як допомога по безробіттю.
В обґрунтування своїх вимог позивач покликається на те, що відповідачем було безпідставно отримано кошти як допомогу з безробіття. Безпідставність нарахування позивач мотивує фактом неповідомлення відповідачкою про отримання доходу за цивільно-правовою угодою в період перебування на обліку у центрі зайнятості. Зазначає, що відповідачка пройшла процедуру реєстрації в Самбірському МЦЗ та їй було надано статус безробітної. У цей же час, в порушення вимог законодавства про надання статусу безробітної, остання, відповідно до договору № 1 від 24.09.2010 року надавала Самбірській міській виборчій комісії Львівської області послуги, повязані з забезпеченням контролю за додержанням порядку оформлення первинних бухгалтерських документів, розрахунків та платежів, грошових коштів, зобовязань під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, і про цю обставину не повідомив Стрийському МЦЗ. Цим позивачеві було завдано матеріальної шкоди у розмірі 383,82 грн., оскільки ним проводилася виплата відповідачеві матеріального забезпечення та надавалися соціальні послуги відповідно до законодавства. Відтак, позивач змушений звернутись до суду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю, просить позов задовольнити.
Відповідачка не заперечила факту отримання коштів за цивільно-правовою угодою № 1 від 24.09.2010 року, однак, зазначила, що усно зверталась до Самбірського РЦЗ з заявою про укладення договору. Однак, жодних дій працівниками РЦЗ вчинено не було.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідачки, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В ході розгляду справи судом було досліджено докази, наявні в матеріалах справи.
ОСОБА_2 на підставі особистої заяви до Самбірського МЦЗ від 12.01.2010 року, копія якої долучена до матеріалів справи, було надано статус безробітного. У заяві відповідача власноручно зазначила, що на момент подачі такої заяви не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не працює по цивільно-правовій угоді.
За час перебування на обліку, тобто за період з 24 вересня 2010 року по 05 листопада 2010 року, відповідачка ОСОБА_2 отримала від Самбірського МЦЗ допомогу по безробіттю в сумі 383,82 грн.
В Акті № 417 звірки щодо достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, від 29.07.2011 року міститься інформація про результат проведеної Самбірським МЦЗ звірки даних по застрахованій особі ОСОБА_2 з Самбірською міською виборчою комісією.
Згідно наданих до звірки документів встановлено, що ОСОБА_2 з перебувала у цивільно-правових відносинах з Самбірською міською виборчою комісією відповідно до Договору № 1 про надання територіальній виборчій комісій послуг, повязаних з підготовкою і проведенням виборів депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 24.09.2010 року. Договір діяв з моменту його підписання до 05.11.2010 року включно. За надані послуги за період з 24.09.2010 року по 05.11.2010 року відповідачка отримала доходу за вересень 2010 року - 198,79 грн., за жовтень 2010 року - 874,65 грн., за листопад 1006,80 грн. згідно наявних в матеріалах копії розрахункових відомостей по заробітній платі залучених спеціалістів Самбірської міської виборчої комісії.
Згідно наказу Самбірського МЦЗ № 231 від 12.08.2011 року про відшкодування коштів ОСОБА_2, здійснено перерахунок сум матеріального забезпечення на випадок безробіття, отриманих безробітною за період з 24.09.2010 по 08.10.2010 року та зобовязано надіслати відповідачці вимогу із зазначенням суми коштів, які слід відшкодувати.
Як вбачається з пояснень представника позивача та матеріалів справи, на адресу відповідачки було скеровано претензію щодо відшкодування коштів від 17.08.2011 року за № 1851/07 із обґрунтуванням обставин відшкодування та пропозицією повернути отримані кошти в пятнадцяти денний строк. Також, в матеріалах справи наявна копія розписки відповідачки на примірнику претензії про її отримання ОСОБА_2 07.09.2011 року особисто.
Відповідно до абз. "б" ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 1 березня 1991 року N 803-XII, з наступними змінами та доповненнями, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".
Згідно положень ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року N 1533-III, з наступними змінами та доповненнями, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідачкою ОСОБА_2 не було документально підтверджено факту звернення до Самбірського РЦЗ з заявою про укладення договору цивільно-правового характеру.
Згідно п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затв. Постановою КМУ від 14 лютого 2007 р. N 219 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних», для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не зареєстрований як фізична особа - підприємець та не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України "Про зайнятість населення". Тобто, поданням такої заяви громадянин засвідчує, що не є таким, що самостійно забезпечує себе роботою, включаючи те, що він не надає послуги за цивільно-правовою угодою.
Згідно абз. 13 п. 20 того ж Порядку, виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, є підставою для знаття з обліку.
Згідно положень п. 3 ст. 36 вказаного Закону, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Самбірський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, діє відповідно до законів України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», "Про зайнятість населення", "Про державну службу в Україні", а, відтак, має право звертатись з позовами про стягнення коштів, витрачених як виплата допомоги по безробіттю.
Згідно інформації щодо повернення матеріального забезпечення Самбірського МЦЗ, сума виплаченої ОСОБА_2 допомоги по безробіттю в період з 24.09.2010 року по 08.10.2010 рік становить 383,82 грн.
Враховуючи все наведене, суд прийшов до висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог, оскільки в судовому порядку було встановлено, що відповідачка ОСОБА_2, в період перебування на обліку в центрі зайнятості, згідно договору № 1 від 24.09.2010 року з Самбірською міською виборчою комісією отримала дохід за умовами виконання вказаного договору, про що центр зайнятості не повідомила.
Відтак, сума отриманої допомоги по безробіттю підлягає стягненню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року N 803-XII, зі змінами та доповненнями, ст. 31, 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року N 1533-III, зі змінами та доповненнями, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Самбірського міського центру зайнятості (місцезнаходження: 81400, Львівська обл., м. Самбір, вул. Шевченка, 55/3, код ЄДРПОУ 22394560) на р/р 37173301900466, УДК у Львівській області, МФО 825014, 383 (триста вісімдесят три) гривні 82 коп. отриманої допомоги з безробіття.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 20.11.2011 року.
АНОВИВ:
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.