Постанова № 19465606, 24.11.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а-0870/9315/11
Номер документу
19465606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2011 року Справа № 2а-0870/9315/11

17 год. 05 хв.

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

при секретарі Лазько Д.В.

за участю представника позивача Кравченко С.І.

відповідача Крючек К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Укрюжмаш»

до: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя

про: про визнання незаконними дій

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Укрюжмаш» (далі позивач або ТОВ «ТД Укрюжмаш») звернулось з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі відповідач або ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя) про визнання незаконними дій.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що вважає дії ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо складання довідки №570/23-253/34317316 від 05.10.2011 про результати проведення зустрічної ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року протиправними та незаконними, оскільки вищезазначена довідка ДПІ містить неправдиві обставини, які не відповідають дійсності.

Також позивач зазначає, що вважає довідку №570/23-253/34317316 від 05.10.2011 про результати проведення зустрічної довідки ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року, такою яка сформована лише на припущеннях та містить неправдиві обставини та є такою, що складена з порушенням вимог податкового законодавства, оскільки ця довідка містить неперевірені обставини та відомості, які не відповідають дійсності, у звязку з чим просить суд скасувати вищевказану довідку прийняту ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя за результатами проведення зустрічної звірки.

На підставі викладеного, просить суд визнати дії ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо складання довідки №570/23-253/34317316 від 05.10.2011 про результати проведення зустрічної довідки ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» протиправними та незаконними, а також просить суд скасувати довідку №570/23-253/34317316 від 05.10.2011.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечила, обґрунтовуючи свої заперечення зазначила, що співробітниками ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя були дотримані вимоги п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) щодо проведення зустрічної звірки ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» стосовно документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року. У звязку з чим зазначила, що за результатами проведення звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш», документально не підтверджено реальність здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ», їх вид, обсяг, якість та розрахунки, придбаного у ТОВ «Імпульс Плюс 2010».

Висновки довідки №570/23-253/34317316 від 05.10.2011 про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року зроблені з урахуванням фактичних обставин, висновки та дії фахівців ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя вчинені в межах вимог чинного законодавства.

З урахуванням викладеного, вважає дії податкової інспекції під час проведення зустрічної звірки законними та обґрунтованими, просить суд відмовити ТОВ «ТД Укрюжмаш» у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що у звязку з отриманням ДПІ у Оржонікідзевському районі м. Запоріжжя від СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі запиту від 16.09.2011 №9627/08-02/26 про проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» по господарських відносинах з ПАТ «Мотор Січ» по ланцюгу проходження товарів (робіт, послуг) відносно до виписаних податкових накладних за період липень 2011 року, на підставі п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20, ст. 72, п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) був сформований та направлений на адресу ТОВ «ТД Укрюжмаш» запит від 16.09.2011 №13329/10/23-213/920 про надання інформації та її документального підтвердження реальності здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року.

Судом також встановлено, що 19.09.2011 уповноваженою особою ТОВ «ТД Укрюжмаш» був отриманий запит ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя №№13329/10/23-213/920 від 16.09.2011 про надання інформації та її документального підтвердження реальності здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року, після отримання якого директором ТОВ «ТД Укрюжмаш» Карпенко І.А. разом з письмовими поясненнями були надані копії первинних документів, що безпосередньо підтверджують факт правовідносин ТОВ «ТД Укрюжмаш» з ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року.

Зазначена обставина підтверджується копією супровідного листа про направлення документів з відміткою уповноваженою особою ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя про їх отримання від 30.09.2011.

В період з 03.10.2011 по 05.10.2011 на підставі службового посвідчення серії УЗП №074950 виданого 22.09.2006 виданого ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, Карпушею Світланою Вікторівною, головним державним податковим ревізором інспектором відділу перевірок ризикових операцій управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, згідно п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) була проведена зустрічна звірка ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року, за результатами якої складена довідка від 05.10.2011 №570/23-253/3417316, у висновках якої зазначено, що відсутній факт реального вчинення господарських операцій по ланцюгу постачання товару до ПАТ «Мотор Січ», у звязку з чим звіркою ТОВ «ТД Укрюжмаш», документально не підтверджено реальність здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ», їх вид, обсяг, якість та розрахунки, придбаного у ТОВ «Імпульс Плюс 2010».

Вказана зустрічна звірка була проведена ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя на підставі даних інформаційної бази АІС «Реєстр платників податків» ТОВ «ТД Укрюжмаш», а також на підставі наданих директором ТОВ «ТД Укрюжмаш» первинних документів щодо факту здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року та акту ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова від 27.09.2011 3560/2302/37363648 про неможливість проведення зустрічної перевірки ТОВ «Імпульс Плюс 2010» щодо документального підтвердження господарських відносин, із платниками податків та зборів їх реальності та повноти відображення в обліку за липень 2011 року.

Вважаючи дії відповідача щодо складання довідки про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» неправомірними позивач звернувся до суду.

Відповідно до підпункту 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України (надалі ПК України), органи державної податкової служби мають для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.

У відповідності до Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 №1232, зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

З метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних.

Орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

У разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.

Крім того, відповідно до п. 3.1 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом ДПА України від 22.04.2011 №236 (далі Методичні рекомендації №236), з метою проведення зустрічної звірки орган ДПС, що ініціює проведення такої звірки (далі - орган ДПС - ініціатор) надсилає органу ДПС, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання (далі - орган ДПС - виконавець), Запит про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 1) за допомогою Інформаційної системи «Зустрічні звірки» (далі - ІС «Зустрічні звірки»).

Пунктом 3.2 Методичні рекомендації №236 встановлено, що отриманий органом ДПС - виконавцем запит реєструється як вхідна кореспонденція у загальному порядку.

З метою спрощення процедури проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання (особливо тих, які віднесені до категорії великих платників податків) за наявності інформації, зазначеної у запиті органу ДПС - ініціатора, та її документального підтвердження, орган ДПС - виконавець протягом трьох робочих днів проводить на їх підставі зустрічну звірку та складає Довідку про результати проведення зустрічної звірки відповідно до підпункту 4.6 пункту 4 Методичних рекомендацій.

При цьому інформація на запит та її документальне підтвердження можуть бути наявними в органі ДПС - виконавця у зв'язку із направленням суб'єктом господарювання за місцем реєстрації інформації відповідно до вимог статей 72 та 73 глави 7 розділу II та інших норм Кодексу, за результатами попередньо проведених звірок (перевірок) та отриманих відповідних документів суб'єкта господарювання тощо.

У разі відсутності в органі ДПС - виконавця запитуваної інформації та її документального підтвердження, такий орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання запиту надсилає завірений печаткою Запит про надання інформації та її документального підтвердження (додаток 2) суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному (уповноваженому) представникові під розписку. Такий запит реєструється як вихідна кореспонденція у загальному порядку.

Згідно з п. 3.3 вищевказаних методичних рекомендацій, обов'язок здійснення відповідних заходів (направлення запитів, повторних запитів, здійснення моніторингу відповідей, що надходять, тощо) з метою забезпечення своєчасного та у повному обсязі проведення зустрічних звірок, у тому числі і по ланцюгу проходження ТМЦ (робіт, цінних паперів, нематеріальних активів тощо) покладається на орган ДПС - ініціатора. При цьому обов'язок направлення запиту на адресу суб'єкта господарювання та забезпечення проведення зустрічної звірки покладається на орган ДПС - виконавця, в якому такий суб'єкт господарювання перебуває на обліку (крім випадків, визначених у абзаці шостому п. 3.1 Методичних рекомендацій).

Відповідно до п. 4.1 Методичних рекомендацій №236, зустрічні звірки проводяться органом ДПС - виконавцем або органом ДПС - ініціатором - у випадках, встановлених пунктом 3.1 Методичних рекомендацій.

У відповідності до п. 4.3 Методичних рекомендацій №236, при отриманні запиту про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання структурний підрозділ органу ДПС, визначений керівником (заступником керівника) органу ДПС, відповідальним за її проведення (далі - відповідальний підрозділ), у той самий день проводить аналіз інформації та документального її підтвердження, які містяться в інформаційних базах органу ДПС та справі суб'єкта господарювання.

Згідно з п. 4.5 Методичних рекомендацій №236, при отриманні від суб'єкта господарювання (у встановлений статтею 73 Кодексу термін) інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження відповідальний підрозділ проводить зустрічну звірку суб'єкта господарювання протягом 3 робочих днів з дня, наступного за днем отримання такої інформації та її документального підтвердження.

Пунктом 73.5 статті 73 ПК України встановлено, що з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Як встановлено матеріалами справи, у звязку з отриманням ДПІ у Оржонікідзевському районі м. Запоріжжя від СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі запиту від 16.09.2011 №9627/08-02/26 про проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» по господарських відносинах з ПАТ «Мотор Січ» по ланцюгу проходження товарів (робіт/послуг) відносно до виписаних податкових накладних за період липень 2011 року, на підставі п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20, ст. 72, п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) був сформований та направлений на адресу ТОВ «ТД Укрюжмаш» запит від 16.09.2011 №13329/10/23-213/920 про надання інформації та її документального підтвердження реальності здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року, (копії долучені до матеріалів справи).

19.09.2011 уповноваженою особою ТОВ «ТД Укрюжмаш» був отриманий запит ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя №№13329/10/23-213/920 від 16.09.2011 про надання інформації та її документального підтвердження реальності здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року, після отримання якого директором ТОВ «ТД Укрюжмаш» Карпенко І.А. разом з письмовими поясненнями були надані копії первинних документів, що безпосередньо підтверджують факт правовідносин ТОВ «ТД Укрюжмаш» з ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року.

Факт отримання уповноваженою особою ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя вищевказаних первинних документів підтверджується копією супровідного листа про направлення документів з відміткою про їх отримання від 30.09.2011, (копія долучена до матеріалів справи).

Також як встановлено матеріалами справи, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя була проведена зустрічна звірка ТОВ «Торговий дім Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року, згідно п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями) та на підставі даних інформаційної бази АІС «Реєстр платників податків» ТОВ «ТД Укрюжмаш», а також на підставі наданих директором ТОВ «ТД Укрюжмаш» первинних документів щодо факту здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ» за липень 2011 року та акту ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова від 27.09.2011 3560/2302/37363648 про неможливість проведення зустрічної перевірки ТОВ «Імпульс плюс 2010» щодо документального підтвердження господарських відносин, із платниками податків та зборів їх реальності та повноти відображення в обліку за липень 2011 року.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що вищезазначені обставини підтверджують правомірність прийнятого відповідачем рішення про проведення зустрічної звірки та проведення такої звірки.

Відповідно до п. 4.6 п. 4.7 Методичних рекомендацій №236, за результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки (далі - Довідка) (додаток 5) у двох примірниках та реєструється в Журналі реєстрації довідок/актів не пізніше останнього робочого дня терміну, відведеного для проведення зустрічної звірки відповідно до пункту 3.2 або 4.5 Методичних рекомендацій.

Довідка підписується та вручається суб'єкту господарювання у порядку, передбаченому пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. N 1232 «Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок», не пізніше наступного робочого дня від дати її складання.

Пунктом 7 вищевказаного Порядку передбачено, що за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка, яка підписується суб'єктом господарювання (законним чи уповноваженим представником) і посадовими особами органу державної податкової служби та особисто вручається суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку або надсилається суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Матеріалами справи встановлено, що у звязку з тим, що за результатами проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш», документально не була підтверджена реальність здійснення господарських відносин з реалізації товару ПАТ «Мотор Січ», їх вид, обсяг, якість та розрахунки, придбаного у ТОВ «Імпульс Плюс 2010» відповідно до пункту 75.3 статті 75 Податкового кодексу України співробітниками ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя була складена довідка від 05.10.2011 №570/23-253/34317316 про результати проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» щодо документального підтвердження господарських відносин із платником податків ПАТ «Мотор Січ» та дотримання вимог податкового законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість за період липень 2011 року.

Вказана довідка надіслана поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення на юридичну адресу ТОВ «ТД Укрюжмаш» та отримана уповноважено особою підприємства 10.10.2011.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною четвертою пункту 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, документом, який складається за результатами зустрічних звірок, є довідка.

З урахуванням вищевикладених обставин суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо складання за результати проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» довідки є законними та такими, які вчинені у відповідності до вимог Конституції України та Податкового кодексу України, у звязку з чим позовні вимоги про визнання таких дій протиправними задоволенню не підлягають.

Крім того, позовні вимоги про скасування довідки про проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» також не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Порядок оформлення результатів проведення звірок платників податків органами ДПС врегульовано Методичними рекомендаціями щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобовязань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.04.2008 №266 Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів.

Пунктом 1.4.5 вищевказаних Методичних рекомендацій визначено, що довідка - службовий документ, який засвідчує факт проведення перевірки, документує відсутність виявлених у межах перевірки порушень, що призводять до заниження або завищення суми податкового зобов'язання та податкового кредиту, бюджетного відшкодування суб'єктами господарювання при застосуванні податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на орган ДПС.

Отже, довідка про проведення зустрічної звірки, це лише службовий документ, компетентна обґрунтована думка (позиція) ревізора щодо результатів проведення такої звірки, яка викладена ним для використання уповноваженою службовою особою при прийнятті конкретного управлінського рішення. Уповноважена службова особа при прийнятті управлінського рішення на підставі довідки про проведення зустрічної звірки може як погодитися з думкою (позицією) ревізора, так і відхилити її.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Довідка про проведення зустрічної звірки ДПІ не є рішенням субєкта владних повноважень (актом індивідуальної дії) в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, вона не є обовязковою до виконання, сама по собі не тягне для позивача ніяких правових наслідків, а тому не може бути скасована.

Таким чином, враховуючи, що довідка про проведення зустрічної звірки ТОВ «ТД Укрюжмаш» не може бути скасована, сама довідка не створює для позивача негативних наслідків та не спричиняє виникнення будь-яких прав та обовязків, суд приходить до висновку, що порушення прав позивача, на які він посилається, відсутні, у звязку з чим позов не підлягає задоволенню.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підстави викладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем доведена правомірність дій під час призначення, проведення звірки та складанні довідки про проведення зустрічної звірки, у звязку з чим позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 157, 158, 160, 162,163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша

Постанову в повному обсязі виготовлено 29 листопада 2011 року.