Постанова № 19465238, 16.11.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2011
Номер справи
2а-0870/9684/11
Номер документу
19465238
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2011 року 16:37 Справа № 2а-0870/9684/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Авдєєва М.П.

при секретарі судового засідання Задунайському І.О.

за участю представників:

прокуратури - ОСОБА_1 (посвідчення №235 від 10.08.2011);

позивача ОСОБА_2 (довіреність №41/1-8-710ю від 05.07.2011);

відповідача ОСОБА_4 (паспорт серія СА №НОМЕР_2 виданий 01.06.1995 Токмацьким МВ УМВС України в Запорізькій області);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Запорізького транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізькій області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_4

про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на автомобільному транспорті,

ВСТАНОВИВ:

Запорізький транспортний прокурор (далі - прокурор) в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Запорізькій області (далі позивач) до Запорізького окружного адміністративного суду (далі суд) з адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_4 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 510грн. 00 коп. вказуючи, що дана заборгованість виникла в результаті порушення відповідачем ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», експлуатація легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки. Позивачем 26.04.2011 винесено постанову №108685 про застосування фінансових санкцій у сумі 510 грн. 00 коп. Відповідач у добровільному порядку фінансові санкції не сплатив.

Ухвалою суду від 03.11.2011 відкрито провадження у адміністративній справі №2а-0870/9684/11 та призначено розгляд на 16.11.2011.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні 16.11.2011 адміністративний позов підтримують з підстав, викладених у позовній заяві. Також зазначили, що відповідач уклав договір №338 про довідково-інформаціне обслуговування для отримання можливості використовувати довідково-інформаційну службу заказу таксі шляхом оплати за заказ.

16.11.2011 у судовому засіданні відповідач заперечив проти позову та надав письмові заперечення та пояснив що, у позивача немає законодавчих підстав стягувати з відповідача фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 510 грн. 00 коп. а також відповідач діяв відповідно до чинного законодавства і не порушував Закон України «Про автомобільний транспорт».

На підставі ст. 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши сторін по справі, дослідивши матеріали справи, зясувавши виниклі між сторонами правовідносини та оцінивши надані докази, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 23.03.2011 о 10 год. 05 хв уповноваженою особою Територіального управління Головавтотрансінспекції в Запорізькій області в м. Токмак по вул.Леніна була проведена перевірка транспортного засобу марки ВАЗ, реєстраційний номер НОМЕР_1, водій ОСОБА_4, який здійснював експлуатацію легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки з порушенням абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт».

За вказане порушення на підставі п. 4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області до ФОП ОСОБА_4, як водія транспортного засобу керуючого за довіреністю були застосовані фінансові санкції в сумі 510 грн. 00 коп. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктом 21 Порядку № 143 встановлено, що перевірка автотранспортних засобів проводиться, в тому числі, з метою встановлення наявності у водія документів, документів, на підставі яких виконуються внутрішні пасажирські перевезення та перевезення вантажів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 Закону № 2344.

Відповідачем на сьогоднішній час штраф у розмірі 510 грн. 00 коп. у добровільному порядку до Державного бюджету не сплачений.

Відповідно до п. 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення відповідно до законодавства державного нагляду за дотриманням правил безпечного функціонування автомобільного транспорту загального користування; здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування в автомобільному транспорті загального користування.

Згідно із п. 5. Положення територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні: здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; здійснюють державний нагляд за забезпеченням безпеки перевезень суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування;

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Відповідачем було порушено абз. 4 ч.1 ст.60 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» а саме експлуатація легкового автомобіля обладнаного як таксі без наявності ліцензійної картки. Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено що для водія таксі необхідно мати при собі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України, за таке порушення передбачено штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Із матеріалів справи вбачається, що позивачем 26.04.2011 прийнято постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн. 00 коп. Указана постанова у судовому порядку не оскаржувалась, фінансові санкції у добровільному порядку відповідачем не сплачені.

Частиною 1 ст. 11 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Проаналізувавши вищезазначені норми законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що на час судового засідання ФОП ОСОБА_4 має несплачену заборгованість по фінансових санкціях у сумі 510 грн.00коп., у звязку з чим приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню і вказана сума фінансових санкцій підлягає стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 71, 94 160, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_4 (ідентифікаційний код НОМЕР_3) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 510 грн. (пятсот гривень) 00 коп. на р/р 311110106700014 УДК в Запорізькій області, код бюджетної класифікації 21081100, символ 101, МФО 813015, одержувач Токмацьке відділення Державного казначейства, код ЄДРПОУ 34676874).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 21.11.2011.

Суддя М.П. Авдєєв