Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/18950/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 55 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю представників:
від позивача: Клімової Л.В.
від відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державної податкової інспекції у Волноваському районі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 510 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Волноваському районі заявлено позов до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 510 гривень.
В обґрунтування позову посилався на те, що станом на 19.10.2011 року у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 510 гривень.
Просив суд стягнути указану суму заборгованості на користь Державного бюджету.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Згідно із ч. 4 ст. 128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.
Позивач Державна податкова інспекція у Волноваському районі є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідач ОСОБА_2 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Волноваською районною державною адміністрацією Донецької області 03.12.2008 року. Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1.
Підприємець знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Волноваському районі.
17.11.2009 року Державною податковою інспекцією у Волноваському районі проведено невиїзну документальну перевірку ФОП ОСОБА_2 з питань дотримання вимог податкового законодавства, а саме щодо своєчасності надання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за ІІ-ІІІ квартали 2009 року.
За результатами проведеної перевірки було складено акт №6702/17-30/НОМЕР_1, відповідно до якого граничний термін надання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за ІІ квартал 2009 року 10.08.2009 року. Фактично податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за ІІ квартал 2009року до податкового органу не наданий.
На підставі складеного акту 18.11.2009 року Державною податковою інспекцією у Волноваському районі винесено податкове повідомлення-рішення №0012331730/0 на суму 340 гривень, з граничним строком сплати 10 днів.
Крім того, 08.04.2010 року Державною податковою інспекцією у Волноваському районі проведено невиїзну документальну перевірку ФОП ОСОБА_2 з питань дотримання вимог податкового законодавства, а саме щодо своєчасності надання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік.
За результатами проведеної перевірки було складено акт №2208/1730/НОМЕР_1, відповідно до якого граничний термін надання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік 09.02.2010 року. Фактично податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік до податкового органу не наданий.
На підставі складеного акту 08.04.2010 року Державною податковою інспекцією у Волноваському районі винесено податкове повідомлення-рішення №0005751730/0 на суму 170 гривень, з граничним строком сплати 10 днів.
З метою погашення указаної заборгованості податковим органом ФОП ОСОБА_2 направлялися перша податкова вимога №1/364 від 11.11.2009 року та друга податкова вимога №2/113 від 25.02.2010 року.
Зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу, у звязку з чим Державна податкова інспекція у Волноваському районі була змушена звернутися до суду із даним позовом.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 14 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», а з 01.01.2011 року відповідно до ст. 9 Податкового Кодексу України збір за забруднення навколишнього природного середовища віднесено до загальнодержавних зборів.
Згідно пунктів 2,3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» а з 01.01.2011 року п.п.16.1.3,16.1.4 ст.16 Податкового Кодексу України до обов'язків платників податків відносять:
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п.2.1 п.2 Інструкції «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, а з 01.01.2011 року - п.п.240.1.1, 240.1.2. ст.240 Податкового Кодексу України, платниками збору за забруднення навколишнього природного середовища є суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремленні підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України та в межах її континентального шельфу та виключно ( морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
Об'єктами обчислення зазначеного боргу згідно з п.п.3.2. п.3 вищевказаної Інструкції та відповідно до ст. 242 Податкового Кодексу України є обсяги фактично використаних видів пального, в результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини для пересувних джерел забруднення, які використовуються Відповідачем при здійсненні господарської діяльності.
Підпунктом цієї ж Інструкції та пунктом 250.2 ст. 250 Податкового Кодексу України визначено, що платники збору складають податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища і подають його до органу державної податкової служби за місцем податкової реєстрації ( місцеперебуванням на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Постановою КМУ «Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 01 березня 1999 року №303 (п.4) затверджено, що суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за ці викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду.
Відповідно до п.10 цієї ж постанови та п. 250.2 ст. 250 Податкового Кодексу України збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору, за місцем податкової реєстрації.
Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством, контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби.
Судом встановлено, що відповідачем сума податкового боргу станом на дату розгляду справи до бюджету не сплачена, а, отже, є податковим боргом.
З урахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги податкового органу обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Волноваському районі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів, з рахунків банків, обслуговуючих цього платника податків за податковим боргом зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 510 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (іпн НОМЕР_1, АДРЕСА_1 заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 510 (пятсот десять) гривень на п/р 33110330700180, код платежа 19050300, отримувач Волноваська м/рада, код 34686799, банк УДК м. Донецьк, МФО 834016.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 15 листопада 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 18 листопада 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.