Єдиний державний реєстр судових рішень ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 серпня 2011 р. Справа № 2а/0270/3611/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Томчука Андрія Валерійовича,
при секретарі судового засідання: Медяній Наталі Анатоліївні
за участю представників сторін:
позивача : не з'явився;
відповідача : ОСОБА_1- представник за дорученням;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: відкритого акціонерного товариства "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод)
до: управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області
про: визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось відкрите акціонерне товариство "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) з позовом до управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області (далі - УПФУ у Липовецькому районі) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №132 від 14.07.2011р.
Позовні вимоги мотивовано тим, що рішення УПФУ у Липовецькому районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків за період з 20.12.2010р по 13.07.2011р. винесено безпідставно та всупереч нормам чинного законодавства, оскільки основане на нормах Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.2003р. № 1058, який втратив чинність 01.01.2011р. у зв’язку з набранням чинності Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
В судове засідання представник позивача не з'явився. 22.08.2011р. на адресу суду надійшло клопотання позивача, в якому він просив розглянути справу за відсутності позивача та зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Крім того, додатково повідомив, що згідно з вимогами закону України "Про акціонерні товариства" відкрите акціонерне товариство "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) змінило найменування на публічне акціонерне товариство "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод).
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечила у повному обсязі, посилаючись на письмові заперечення (а.с.20-22), відповідно до яких зазначила, що рішення управління Пенсійного фонду України Липовецькому районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків №132 від 14.07.2011р. за період з 20.12.2010р. по 13.07.2011р. є законним та основаним на нормах чинного законодавства України.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) здійснює свою діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого Липовецькою РДА Вінницької області 01.08.1996р. № 667614 серія А00, ідентифікаційний код –00240017 (а.с.15).
Відповідно до довідки № 193894, виданої Головним управлінням статистики у Вінницькій області 18.12.2009р., позивач включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.13-14).
Відкрите акціонерне товариство "Екологія, комунальне обладнання" (Турбівський машинобудівний завод) є платником страхових внесків до Пенсійного фонду.
14.07.2011р. начальником управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі винесено рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне неперерахування) страхових внесків № 132 за період з 20.12.2010р. по 13.07.2011р. на суму 18315,46 грн., з них - 3973,95 фінансова санкція та 14341,51 - пеня. (а.с.5-6).
Вказане рішення отримано відкритим акціонерним товариством "Екологія, комунальне обладнання" 15.07.2011р. (а.с.23).
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Стаття 15 вказаного Закону передбачає, що платниками страхових внесків до Накопичувального фонду є застраховані особи, зазначені в пунктах 1-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно до статті 20 цього Закону, обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Частина 6 цієї ж статті передбачає, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно п. 5 ст. 14 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", страхувальниками відповідно до цього Закону є застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", цей Закон набирає чинності з 1.01.2011 року, крім підпункту 8 частини першої статті 1, підпунктів 7 та 8 (в частині пред’явлення посвідчення застрахованої особи), 9 частини другої статті 6, абзацу другого підпункту 1 частини третьої статті 20, статті 22 цього Закону, які набирають чинності з 1.01.2014 року.
З дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Частиною 13 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", передбачено нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев’ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев’ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення.
При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов’язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Таким чином позивач є платником страхових внесків відповідно до Законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", а рішення № 132 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) страхувальниками страхових внесків, відповідає вимогам законодавства.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Згідно із ст. 94 КАС України судові витрати понесені позивачем відшкодуванню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Томчук Андрій Валерійович
26.08.2011