ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 листопада 2011 р. Справа №2а-13434/11/0170/6 (12 г.17 хв.) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіЛатиніна Ю.О.,
при секретарі Ускової О.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «КВАЗАР»
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «КВАЗАР» заборгованості в сумі 116,21 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток підприємств, застосованих за наслідками проведення документальних перевірок.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутності, на позовних вимог наполягав, з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «КВАЗАР» 27.12.1994 року Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як субєкт підприємницької діяльності та перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Ялта АР Крим.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту ПК України).
Пунктом 4.1.1 статті 4 ПК України встановлено, що кожна особа зобовязана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).
Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно з п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
18.02.2011 року ДПІ у м. Ялта АР Крим проведено камеральну перевірку позивача з питань своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт перевірки №223/20718596/15-1 від 18.02.2011 року.
На підставі акту перевірки №223/20718596/15-1 від 18.02.2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0001571501 від 01.04.2011 року на суму 170,00 грн.
Податкове повідомлення-рішення №0001571501 від 01.04.2011 року частково сплачено у розмірі 54,79 грн.
24.05.2011 року ДПІ у м. Ялта АР Крим проведено камеральну перевірку позивача з питань своєчасності подання податкової звітності , про що складено акт перевірки №1281/20718596/15-1 від 24.05.2011 року.
На підставі акту перевірки №1281/20718596/15-1 від 24.05.2011 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0005171501 від 07.07.2011 року на суму 1,00 грн.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Таким чином, несплачена платником податків сума податкового боргу за податковими деклараціями є узгодженою з моменту отримання ним податкової вимоги.
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача скеровано податкову вимогу №454 від 09.06.2011 року на суму 115,21 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0001571501 від 01.04.2011 року
Однак, враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів дотримання позивачем порядку щодо надіслання податкових вимог за несплату заборгованості в сумі 1,00 грн. за податковим повідомленням-рішенням № 0005171501 від 07.07.2011 року, суд вважає, що в цій частині адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Що стосується застосування п. 60.6 ст. 60 Податкового кодексу України, яким визначено, що на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається, у випадку її направлення за попередній період, суд вважає за необхідне зазначити, що вказаний пункт застосовується лише якщо нарахована сума грошового зобовязання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження. На підставі викладеного така позиція є необґрунтованою, оскільки податковий борг відповідачем в адміністративному порядку не оскаржувався та його сума внаслідок такого оскарження не збільшувалась.
Отже, враховуючи відсутність узгодження суми податкового боргу відповідача з податку на прибуток в сумі 1,00 грн., суд відмовляє у задоволенні позовних вимог в зазначеній частині.
Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.
Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.
Враховуючи зазначене, суд вважає правомірним звернення позивача до суду з позовом щодо стягнення з відповідача суми податкового боргу у розмірі 4464,47 грн.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 115,21 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 24.11.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 28.11.2011 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «КВАЗАР» (98600, м. Ялта, вул. Київська, 11, кв. 11, ЄДРПОУ 20718596) у дохід Державного бюджету м. Ялта (код платежу 3011021000, р/р 31118009700039, УГК в АРК, м. Сімферополь, ЗКПО 34740850, МФО 824026) 115,21 грн. заборгованості з податку на прибуток.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Латинін Ю.А.