Постанова № 19383420, 17.11.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
2а/1770/4815/2011
Номер документу
19383420
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/4815/2011

17 листопада 2011 року 16год. 10хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Рівне

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м.Рівне звернулася в суд з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 345,84 грн.

Представник позивача у судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому просить про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. На адресу відповідача надсилались копії ухвал про відкриття провадження у справі, про призначення справи до судового розгляду та повідомлення-виклик до суду. Однак, на адресу суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення про повернення за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце судового розгляду належним чином.

Судом не визнавалася обовязковою участь сторін в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що позивач як фізична особа - підприємець зареєстрований розпорядженням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 16.03.2001 року, відомості про нього включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 12.02.2007 року, як платник податків взятий на облік у ДПІ в м. Рівне з 26.03.2001 року, перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку.

Згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності відповідач здійснює такий вид діяльності, як роздрібна торгвля продовольчими та непродовольчими товарами, організація концертів, шоу-прогам.

Станом на 24.10.2011 року - період, що передував даті звернення позивача до суду, згідно даних обліку податкового органу за відповідачем рахувалася заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 345,84 грн., в тому числі пеня в сумі 2,16 грн.

Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстацію фізичної особи-підприємця (а.с.8), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.12), копією заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.9), копією корінця

свідоцтва про сплату єдиного податку серії НОМЕР_1 (а.с.11), обліковою карткою платника податків (а.с.14-15), розрахунком суми податкового боргу відповідача (а.с.17), довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с.16).

В силу вимог п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Однак, відповідно до п.59.5. ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги, а нова вимога, в силу вимог п.60.6 ст.60 цього Кодексу, не виставляється.

Згідно з матеріалами справи, 25.02.2011 року ДПІ у м. Рівне виставила платнику податків податкову вимогу №606 на суму податкового боргу в розмірі 85,09 грн. (а.с.10). Оскільки відповідачем сума податкового боргу після виставлення йому податкової вимоги повністю не погашалась, а збільшилась, підстав для винесення нової податкової вимоги не виникало.

Статтею ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з ч.2 п.2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва" №727/98 від 03.07.1998 року, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Згідно з рішенням Рівненської міської ради №418 від 21.12.2006 року, ставка єдиного податку для обраного відповідачем виду діяльності встановлена в розмірі 200 грн. (а.с.4-6).

За правилами ч.6 п.2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва" №727/98 від 03.07.1998 року, суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1196 від 27.12.2010 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 року №207" розподіл сплачених суб'єктом малого підприємництва сум єдиного податку Державною казначейською службою не здійснюється. Суб'єкт малого підприємництва сплачує: 43% нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету; 57% нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №1196 від 27.12.2010 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 року №207" ДПІ у м.Рівне проведено перерахунок податкових зобов"язань відповідача за період з 20.02.2011 року по 20.05.2011 року до місцевого бюджету м. Рівне в розмірі 43% від 200 грн. суми нарахованого єдиного податку, який скадає 114,00 грн.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вана на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Згідно абз."а" пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового Кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Відповідно до п.129.4 ст.129 Податкового Кодексу України, пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

На виконання п.129.1 ст.129 Податкового Кодексу України, позивачем на суму податкового боргу відповідача було нараховано пеню в сусі 2,75 грн., яка з урахуванням часткової сплати в сумі 0,59 грн., склала 2,16 грн.

Відтак, відповідач не сплачував єдиний податок за лютий - травень 2011 року, внаслідок чого сума заборгованості на рівні 800,00 грн. була частково погашена за рахунок переплати з даного виду податку попереднього періоду в сумі 0,32 грн. (станом на початок 2011 року переплата становила 0,91 грн., з яких 0,59 грн. було зараховано на часткове погашення пені) та зменшена на 114,00 грн. за кожен місяць на підставі проведених перерахунків податкових зобов"язань до місцевих бюджетів, що обліковувались в картці особового рахунку відповідача. Відповідно сума недоїмки, з урахуванням нарахованої пені в сумі 2,16 грн., склала 800,00 - 0,32- 114,00х4 + (2,75-0,59) = 345,84 грн.

Станом на день розгляду справи у суді заборгованість перед бюджетом не погашена.

У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до місцевого бюджету м. Рівне на р/р 31510970700002 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 18050200, заборгованість по єдиному податку з фізичних осіб в сумі 345 (тристя сорок п"ять) гривень 84 копійки.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Друзенко Н.В.