Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 листопада 2011 року Справа № 2а-9641/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000 грн., -
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся з адміністративним позовом Прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач порушив вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364 (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п.1 глави 7 розділу V положення про розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії здійснюється у строк не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Річну інформацію за 2010 рік ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, передбачений положенням, не подано. Таким чином, ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу V положення про розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії.
Такі дії ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачено п.7 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Обставиною, що обтяжує відповідальність ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 96-ЛУ від 14.07.2010 р.). У звязку з чим 01.07.2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношенні відповідача була винесена постанова №158 ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн.
Постанова про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови не надходило.
Ухвалою від 25 жовтня 2011 року відповідача було повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження.( а.с.17).
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 № 448 (далі - ЗУ № 448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).
Відповідно до п.1 гл.7 розділу V Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364, а саме ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» річну інформацію за 2010 р. до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в термін, передбачений Положенням, не надано.
У звязку з чим 09 червня 2011 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про правопорушення на ринку цінних паперів. Зазначену постанову направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції. ( а.с.5,6).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
20.06.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт №158 ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту ( а.с. 7). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 158-ЛУ від 20.06.2011 та постанова про розгляд справи від 21.06.2011 була направлена на адресу товариства ( а.с.8).
Пункт 7 ч.1 ст. 11 ЗУ “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні ” (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008) передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою № 158 ЛУ від 01.07.2011 року до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Обставиною, що обтяжує відповідальність є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 96-ЛУ від 14.07.2010). Постанова №158-ЛУ від 01.07.2011 була направлена відповідачу ( а.с.11).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене та відстутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Янівська» Дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700039 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046797, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін