Постанова № 19381535, 22.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а-7606/11/1270
Номер документу
19381535
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 вересня 2011 року Справа № 2а-7606/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мазура Ю.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Лушниковій О.С.,

представників сторін:

від позивача державний податковий інспектор юридичного відділу

ОСОБА_1, довіреність №12029/10 від 20.07.2011,

від відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., а всього 4149,00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,

ВСТАНОВИВ:

30 серпня 2011 року позивач - ДПІ в Жовтневому районі у місті Луганську звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., а всього 4149,00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 37234950) зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради в якості юридичної особи 20.08.2010 за реєстраційним номером № 1382102 0000 017670 та знаходиться на податковому обліку в якості платника податків ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з 25.08.2010 за №07326. Місцезнаходження підприємства: м.Луганськ, вул.Будьонного, буд.44а, керівником підприємства є ОСОБА_2. Згідно статуту ТОВ «Склайд Плюс» є юридичною особою приватного права, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штамп, бланки, а також, знак товарів та послуг, інші символи юридичної особи. Так, у звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у ТОВ «Склайд Плюс» утворився податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 4149,00 грн., з яких: з податку на прибуток у сумі 1885,00 грн. основний платіж, що виник на підставі поданих платником декларацій з податку на прибуток №45409 від 10.05.2011 та уточнюючого розрахунку від 23.05.2011 №47885, з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн. основний платіж, що виник на підставі поданих платником декларацій з податку на додану вартість №15310 від 21.03.2011, №40690 від 20.04.2011, №46834 від 18.05.2011, №49660 від 20.06.2011 та уточнюючого розрахунку від 17.06.2011 №49628. Через несплату у встановлені строки податкових зобовязань ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську ТОВ «Склайд Плюс» 28.05.2011 вручено податкову вимогу №542/8781/24 від 24.05.2011. Незважаючи на усі прийняті позивачем заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, борг залишається не сплаченим та продовжує збільшуватися. З урахуванням викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з Товариства з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» кошти за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., а всього 4149,00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином (а.с.45,46). Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався. Заяви про розгляд справи без його участі до суду не надавав. На адресу Луганського окружного адміністративного суду 19 вересня 2011 року повернулось поштове відправлення із судовою повісткою, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф. 20 причиною повернення поштового відправлення зазначено «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 37234950) зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради в якості юридичної особи 20.08.2010 за реєстраційним номером № 1382102 0000 017670 (а.с.7,8) та знаходиться на податковому обліку в якості платника податків ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з 25.08.2010 за №07326 (а.с.12).

Так, у звязку з несвоєчасною сплатою податкового зобовязання у ТОВ «Склайд Плюс» утворився податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 4149,00 грн., з яких: з податку на прибуток у сумі 1885,00 грн. основний платіж, що виник на підставі поданих платником декларацій з податку на прибуток №45409 від 10.05.2011 та уточнюючого розрахунку від 23.05.2011 №47885, з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн. основний платіж, що виник на підставі поданих платником декларацій з податку на додану вартість №15310 від 21.03.2011, №40690 від 20.04.2011, №46834 від 18.05.2011, №49660 від 20.06.2011 та уточнюючого розрахунку від 17.06.2011 №49628 (а.с.14,15-16,17-19,20-21,22-23,24-25,26-28).

Пунктом 59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Так, через несплату Товариством з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» суми узгоджених податкових зобовязань в установлені законодавством строки, Державною податкової інспекцією в Жовтневому районі у місті Луганську на адресу останнього було направлено податкову вимогу від 24.05.2011 №542/8781/24 на суму 1867,00 грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 28.05.2011 (29,29-зворотній бік).

Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги або про її відкликання податковим органом судом не встановлено, а тому вона є узгодженою та чинною на час розгляду справи.

25.05.2011 заступником начальника прийнято рішення №135 про опис майна ТОВ «Склайд Плюс» у податкову заставу (а.с.30).

Однак, усі вжиті заходи не призвели до добровільного погашення податкового боргу відповідачем.

Наявність податкового боргу з перед бюджетом у загальному розмірі 4149,00 грн.,з яких: з податку на прибуток у сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., що обліковується за відповідачем, підтверджується також розрахунком суми податкового боргу станом на 20.07.2011 (а.с.36), довідкою про суми податкового боргу станом на 20.07.2011 (а.с.37), скороченою формою облікової картки платника податків станом на 19.07.2011 (а.с.31-35).

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 4149,00 грн., у тому числі, з податку на прибуток у сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., про який він повідомлений, який ним не оспорено та до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з ТОВ «Склайд Плюс» коштів у рахунок погашення податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 22 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 27 вересня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Склайд Плюс» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 1885,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 2264,00 грн., а всього 4149,00 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Склайд Плюс" (ідентифікаційний код юридичної особи 37234950, місцезнаходження: 91020 м.Луганськ, вул.Будьонного, буд.44-а) кошти за податковим боргом перед бюджетом у загальному розмірі 4149 грн. 00 коп. (чотири тисячі сто сорок дев'ять гривень 00 копійок), у тому числі, з податку на додану вартість у сумі 2264 грн. 00 коп. (дві тисячі двісті шістдесят чотири гривні 00 копійок) на розрахунковий рахунок №31119029700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 24046538, МФО 804013, код платежу 14010100, з податку на прибуток у сумі 1885 грн. 00 коп. (одна тисяча вісімсот вісімдесят п'ять гривень 00 копійок) на розрахунковий рахунок №31117009700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 11021000, одержувач Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538, з рахунків у банках, обслуговуючого платника податків - Товариство з обмеженою відповідальністю "Склайд Плюс".

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова складена та підписана в повному обсязі 27 вересня 2011 року.

СуддяЮ.Ю. Мазур