Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 вересня 2011 року Справа № 2а-7330/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ПП «АТП «Автоальянс» про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
23 серпня 2011 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування якого вказав наступне. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 27.05.2011 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ПП «АТП «Автоальянс». За наслідками перевірки складено акт №234627 про порушення підприємством законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 цього Закону. За результатами розгляду справи про виявлене порушення, відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, керівником інспекції винесено постанову №132520 від 07.06.2011 року про застосування до ПП «АТП «Автоальянс» фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яку отримано представником підприємства того ж дня, про що свідчить відмітка на постанові. Проте, в порушення п.28 цього Порядку фінансову санкцію 1700,00 грн., застосовану інспекцією, до теперішнього часу відповідач добровільно до бюджету не сплатив. Прокурор просить стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700,00 грн. у рахунок державного бюджету.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п. 5 вказаного Положення, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Судом встановлено, що позивачем було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 27.05.2011 року № 234627. В ході проведення перевірки було виявлено, що водій ПП «АТП «Автоальянс» ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів по маршруту №114 не маючи аптечки, вогнегасника, індивідуальної контрольної книжки водія, таким чином відповідач ПП «АТП «Автоальянс» порушив законодавство про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с.11).
Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області від 07.06.2011 року №132520 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с.13). Постанова №132520 від 07.06.2011 року була отримана відповідачем, про що свідчить відмітка на вказаній постанові (а.с.13).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.
Таким чином, позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ПП «АТП «Автоальянс» (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, кв. Жовтневої революції, 26/65) на користь Державного бюджету м. Лисичанськ (р/р №31115106700051 в ГУДКУ в Луганській області, і.к. 24180679, МФО 804013, код 21081100) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська