Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 вересня 2011 року Справа № 2а-7369/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
23 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач в порушення вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, у термін до 20.02.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. А також в термін до 25.04.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. Таким чином, ДВАТ «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» порушило вимоги п.1 глави 3 розділу ІІ Положення. Такі дії відповідача підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.6 ч.1 ст. 11 та п.7 ч.1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Обставин, що помякшують або обтяжують відповідальність ДВАТ «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» не встановлено. Факт вчинення правопорушення та вини юридичної особи підтверджується актами про правопорушення на ринку цінних паперів №93-ЛУ, №94-ЛУ від 17.05.2011 року. У звязку з цим 30.05.2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношення ДВАТ «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» були винесені постанови №93-ЛУ, №94-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, які у загальному розмірі складають 3400,00 грн. Постанови про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку оскаржені не були, копій платіжних документів , що підтверджують виконання постанов не надходило.
Ухвалою від 25 серпня 2011 року відповідача було повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Відповідно до ст.5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).
Відповідно до п.1-2 гл.1 розділу IV емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Квартальна інформація складається за підсумками кожного кварталу.
П.1 та п. 3 гл.3 розділу IV передбачено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії. Особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, а саме у термін до 20.02.2011 року ДВАТ «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» не розкрило регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2010 року та в термін до 25.04.2011 року не розкрило регулярну квартальну інформацію за І квартал 2011 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР. Таким чином, ДВАТ «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» ДП ДХК «Донбасантрацит» порушило вимоги п.1 глави 3 розділу ІІ Положення, відповідно до яких емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком, шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
06.05.2011 року уповноваженою особою Комісії винесено постанови про порушення справ про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.7,15). Зазначені постанови направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с.8-9,16-17).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
17.05.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт №93ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.10). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 93-ЛУ від 17.05.2011 та постанова про розгляд справи №93ЛУ від 18.05.2011 були направлені на адресу товариства ( а.с.11-12).
Також, 17.05.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт №94ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.18). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 94-ЛУ від 17.05.2011 та постанова про розгляд справи №94ЛУ від 18.05.2011 були направлені на адресу товариства ( а.с.19-20).
Пункт 6 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Постановою №93ЛУ від 30.05.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 1700, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.
Пункт 7 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку -
у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Постановою №94ЛУ від 30.05.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 1700, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.
Зазначені постанови були направлені відповідачу (а.с.14,22).
Постанови №93-ЛУ та №94-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку оскаржені не були, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувана фабрика «Янівська» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Донбасантрацит» (94532, Луганська область, м. Красний Луч, смт. Княгинівка, код ЄДРПОУ 00175573) суму штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700039 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046797, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська