Постанова № 19379514, 29.09.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2011
Номер справи
2а-0870/7202/11
Номер документу
19379514
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2011 року о 11 год. 34 хв. Справа № 2а-0870/7202/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Тєтєрєв В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за заявою Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області (надалі позивач або Вільнянська МДПІ Запорізької області) звернулася з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач або ФОП ОСОБА_1.) про стягнення 170 грн. 00 коп. податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами.

У позові позивачем зазначено, що сума заборгованості виникла внаслідок не сплати відповідачем податкового зобовязання визначеного у податковому повідомленні-рішенні від 11.08.2009 за №0005881702/0 у сумі 170 грн. 00 коп.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи 29.09.2011 у порядку письмового провадження. У судовому засідання 19.09.2011 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач 29.09.2011 у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Про дату, час та місце призначення судового засідання повідомлявся належним чином. У судовому засіданні 19.09.2011 відповідач наявність податкового боргу пояснює відсутністю стабільного заробітку та безгрошівям.

У звязку з неявкою у судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.4 ст.41 КАС України, не здійснюється.

Зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серії НОМЕР_2, Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи відповідач зареєстрований як субєкт господарювання за адресою: 70002, АДРЕСА_1. Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

16.12.2008 позивачем зареєстровано заяву ФОП ОСОБА_1 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (вх.№2463/М/З). Згідно цієї заяви вказаний субєкт господарювання з січня 2009 року повинен сплачувати єдиний податок для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.

Згідно акту №412 від 11.08.2009, складеного співробітниками Вільнянської МДПІ Запорізької області за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, відповідачем в порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.7.2. ст.7 «Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженої 19.07.1999 наказом Мінекобезпеки, Державної податкової адміністрації України за №162/379 (які діяли на час виникнення податкових правовідносин) не подана своєчасно податкова звітність.

Зокрема, відповідачем вчасно не подано до податкового органу Податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього середовища за 2 квартал 2009 року.

За вказане порушення податкового законодавства України Вільнянською МДПІ Запорізької області 11.08.2009 винесене податкове повідомлення-рішення №0005881702/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами у розмірі 170 грн. 00 коп. (з яких 00 грн. 00 коп. основного платежу, 170 грн. 00 коп. штрафні (фінансові) санкції). Податкове повідомлення-рішення №0005881702/0 від 11.08.2009 цього ж дня отримано відповідачем, про що свідчить його підпис на корінці вказаного документу.

Відповідачем не надано до суду відомостей про оскарження податкового повідомлення-рішення №0005881702/0 від 11.08.2009 чи його скасування.

Відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання по сплаті штрафних санкцій є узгодженим і підлягає сплаті.

Згідно витягу з облікової картки платника податку (зворотній бік, скорочена форма) станом на 16.09.2011 за відповідачем обліковується податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами у сумі 170 грн. 00 коп. З урахуванням наданих позивачем доказів, обставин виникнення податкового боргу, залишок несплаченої заборгованості складає 170 грн. 00 коп.

Як зазначено у пп.3 п.7.2 ст.7 «Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», затвердженої 19.07.1999 наказом Мінекобезпеки, Державної податкової адміністрації України за №162/379, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 за №544/3837, платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

Також, судом досліджено надані позивачем Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна про накладення обтяження на активи платника податків згідно з Актом опису №987/10/24-060/16 від 19.03.2010.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 23.12.2010, № 2857-VI установлено, що податки і збори (обов'язкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обов'язковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України, та зараховуються до: загального фонду державного бюджету - в частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися до державного бюджету; загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів - у частині податків і зборів (обов'язкових платежів), які зараховувалися відповідно до загального чи спеціального фонду місцевих бюджетів.

Відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який діяв на час винесення податкових повідомлень-рішень) податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Аналогічні норми містить і пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, згідно якого податкова вимога це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені цим законом визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з приписами п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Судом досліджені надані до суду податкові вимоги: №1/261 від 31.08.2009, № 2/329 від 03.12.2009.

Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції, відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», виконують такі функції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи вищевикладене, судом зясовано, що ФОП ОСОБА_1 на час судового засідання має заборгованість у сумі 170 грн. 00 коп., яка у добровільному порядку не сплачена. У звязку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11,17, 71, 94,158-163КАС України; ст.ст.14, 58, 59 Податкового кодексу України; ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (70002, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету м.Вільнянськ Вільнянського району Запорізької області (р/р 33112330700080, код одержувача 34677061, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код бюджетної класифікації 19050300) 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова виготовлена у повному обсязі 29.09.2011.

Суддя (підпис) О.О. Прасов

Постанова не набрала законної сили

Суддя О.О. Прасов