Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
10 листопада 2011 року Справа № 2а-0870/10471/11
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Малиш Н.І.,
розглянув матеріали скарги субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби Заводського району (відповідач 1), судді Запорізького окружного адміністративного суду Артауз О.О., учасник Державна податкова інспекція Заводського району про припинення беззаконних дій, зупинення дії постанови Державної виконавчої служби, відкликання виконавчого листа,
ВСТАНОВИВ:
08 листопада 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла скарга субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби Заводського району (відповідач 1), судді Запорізького окружного адміністративного суду Артауз О.О., учасник Державна податкова інспекція Заводського району про припинення беззаконних дій, зупинення дії постанови Державної виконавчої служби, відкликання виконавчого листа.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява, яка знаходиться в матеріалах справи, не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Так, позивач у позові зазначив своє прізвище та ініціали на імя та по батькові ОСОБА_1, проте згідно наданих документів, як відповідних доказів до позову вбачається, що позивачка на імя та по батькові є начебто ОСОБА_2, що не збігається з визначеними за ініціалами по батькові у скарзі ОСОБА_1
Таким чином позивачка не зазначила повністю своє імя - прізвище, ім'я, по батькові.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
В порушення вказаної норми позивачем у якості відповідва-1 вказана Державної виконавчої служби Заводського району. Проте такої виконавчої служби немає. Так згідно з тими ж доданими до позову документів, виконавче провадження відкрито саме Заводським відділом державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції.
Відповідачем-2 позивач визначила суддю Запорізького окружного адміністративного суду Артауз О.О. проте надалі у позові вказує інше прізвище судді та яке зазначено в копії судового рішення доданого до позову документів це Артоуз О.О.
Крім того, в порушення п.3 ч.1 ст. 106 КАС України позивачем не зазначена поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі відповідач-2.
Відповідно до ст.. 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Також участь у справі може брати третя особа яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору або не заявляє таких.
Так позивач зазначила у позові: «бере участь Державна податкова інспекція Заводського району». Проте суду не зрозуміле таке формулювання учасника, у якості кого позивач бажає залучити до участі в справі ДПІ в Заводському районі м. Запоріжжя відповідача, третьої особи.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
Згідно до норм КАС України зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон повязує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
Таким чином позивачем не визначені юридичні факти, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до кожного відповідача та не визначена конкретна матеріально-правова вимога до кожного відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
Також слід зазначити наступне.
Позивач подав скаргу до суду на дії державної виконавчої служби, розгляд якої передбачено спеціальними нормами КАС України, порядок розгляду яких встановлений Главою 6 Розділу ІІІ КАС України - особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ.
Проте розгляд позовних вимог при оскарженні дії судді не передбачений в порядку розгляду окремих категорій справ, а можливий лише за загальними нормами КАС України.
Крім того, позивач визначає вимогу про відкликання виконавчого листа не посилаючись при цьому на норми КАС України.
Однак вимогами КАС України не передбачено відкликання виконавчого листа.
Процесуальні питання, що пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, розглядає і вирішує адміністративний суд відповідно до норм визначених Розділом V КАС України за заявою особи та не розглядається в загальному порядку або в порядку розгляду окремих категорій справ.
Таким чином в порушення норм КАС України в скарзі поєднані вимоги, які не розглядаються разом.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Позивачем визначено два відповідача та додатково ДПІ у Заводському районі, проте в порушення до вказаної норми позивачем додано лише три примірника скарги з них з додатками лише два.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Скарга, відповідно до штампів конверту направлена на адресу суду 05.11.2011р.
В якості доказу сплати судового збору, позивачем до скарги додані квитанції №083532 та №083533 від 05.11.2011р. на загальну суму переказу 2грн.
З 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011, відповідно до Преамбули якого: «Цей Закон визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору».
Розмір ставок судового збору з позивних заяв, починаючи з 01.11.2011, визначений в п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,03 мінімальної заробітної плати від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Таким чином, розмір ставки сплаченого Вами судового збору (відповідно до квитанцій), а також реквізити для його зарахування, не відповідають вимогам чинного законодавства.
В звязку з чим, повідомляємо Вам реквізити для зарахування судового збору:
Отримувач коштів: Державний бюджет Ленінського району м.Запоріжжя
МФО 813015
ЄДРПОУ 34677103
Банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області
р/р 31211206700006
код бюджетної класифікації 22030001
Призначення платежу: судовий збір, код 35450335,
прізвище, ініціали, ідентифікаційний номер
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку (ч.1ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно до ч.2 ст. 181 КАС України, позовну заяву, з приводу оскарження дій, бездіяльності, рішень державної виконавчої служби, може бути подану до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення її прав свобод та інтересів.
Позивач у скарзі оскаржує дії державного виконавця, зазначає, що строк звернення до суду не пропущено, оскільки вказує день коли дізналася про порушення її право, свобод та інтересів 25.10.2011р., день отримання копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.10.2011р.
Проте матеріали скарги не містять доказу отримання такої постанови державного виконавця від 17.10.2011р. саме 25.10.2011р.
Додатково слід зазначити наступне.
10.10.2011р. ОСОБА_1 подано уточнення на скаргу про виключення зі складу відповідачів суддю Запорізького окружного адміністративного суду Артоуз О.О.
Проте нормами КАС України не передбачено подання уточнень до позову або заяв та вирішення питань про виключення зі складу сторони.
Згідно ст. 137 КАС України позивач протягом часу судового розгляду може змінювати позовні вимоги шляхом подання заяви, яка відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином для зясування обставин щодо строку звернення до суду, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 181, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Скаргу субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби Заводського району (відповідач 1), судді Запорізького окружного адміністративного суду Артауз О.О., учасник Державна податкова інспекція Заводського району про припинення беззаконних дій, зупинення дії постанови Державної виконавчої служби, відкликання виконавчого листа - залишити без руху.
Надати Позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 28 листопада 2011 року.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду до дати, встановленої судом, належним чином оформлених позовних заяв із зазначенням:
1)повного імя позивача - прізвище, ім'я, по батькові,
2) вірно визначити відповідача-1, оскільки не існує такої виконавчої служби;
3) вірно визначити прізвище відповідача-2 та зазначити його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі;
4) у якості кого позивач бажає залучити до участі в справі ДПІ в Заводському районі м. Запоріжжя;
5) зазначити зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
6) визначитись з вимогами оскарження дій державного виконавця (ст.. 181 КАС України - окрема категорія справ), дії судді загальний порядок звернення до суду або заява щодо вирішення процесуальних питання, що пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах, оскільки такі вимоги розглядаються окремо та не вирішуються в одному провадженні;
7) позовну заяву (заяву) подати в належній кількості примірниках та копії всіх документів до кожної з них, що приєднуються, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (при їх наявності);
8) відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України та Закон України «Про судовий збір» сплатити судовий збір справляється у розмірі 0,03 мінімальної заробітної плати від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року на такий рахунок:
Отримувач коштів: Державний бюджет Ленінського району м.Запоріжжя
МФО 813015
ЄДРПОУ 34677103
Банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області
р/р 31211206700006
код бюджетної класифікації 22030001
Призначення платежу: судовий збір, код 35450335,
прізвище, ініціали, ідентифікаційний номер;
9) доказів отримання постанови державного виконавця від 17.10.2011р. саме 25.10.2011р., які б свідчили про подання позову у строк, установлений законом або клопотання суду про поновлення такого строку.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.. 254 КАС України.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) Н.І.Малиш
28 листопада 2011 року