ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 жовтня 2011 р. Справа №2а-11338/11/0170/3 (15:58) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Крименерго"
до Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим
про визнання протиправними дій
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2, дов.,
від відповідача - ОСОБА_3, дов.
Суть справи:
Публічне акціонерне товариство "Крименерго" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Державного комітета України з питань технічного регулювання та споживчої політики управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим про визнання протиправними дій щодо проведення перевірки, складання акту від 25.08.11 р. № 00000673; визнання протиправним та скасування припису від 26.08.11 р. № 2181/1.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.09.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.10.11 р. відповідача Державну комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики управління у спрвах захисту прав споживачів замінено на належного відповідача Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.10.11 р. закрито провадження в адміністративній справі в частині вимог щодо визнання протиправним та скасування припису Управління у справах захисту прав споживачів АР Крим від 26.08.11 р. № 2181/1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на підстави, викладені в позовній заяві, основні з яких ті, що у Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим відсутнє право на проведення перевірки у зв'язку із відношенням ПАТ "Крименерго" до суб'єктів електроенергетики, що виключає можливість перебування останнього у статусі суб'єкта відповідальності за правопорушення у сфері торгівлі, послуг згідно Закону України "Про захист прав споживачів", зазначаючи при цьому також, що контроль за дотриманням Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.1999 р. № 1357, порушення п.54 яких виявлено за результатами перевірки, відповідно до п. 54 вказаної постанови здійснюють НКРЕ, Мінпаливенерго, Держстандарт, Антимонопольний комітет та їх органи на місцях виключно в межах своєї компетенції.
Відповідачем надані письмові заперечення за тих підстав, що Управління згідно з покладеними на нього завданнями відповідно до ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів" та Положення про управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 229 від 15.06.2009 р., має право на проведення перевірки суб'єктів господарювання щодо виконання робіт та надання послуг, перевірку дотримання технічних регламентів та інших нормативних документів на продукцію, що реалізується, посилаючись також при цьому на положення ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" в частині здійснення державного нагляду у електроенергетиці Державну інспекцією з експлуатації електричних станцій та мереж, Державну інспекцією енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також іншими органами, визначеними законодавством України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
ПАТ "Крименерго" (ЄДРПОУ 00131400) зареєстровано 31.12.1999 р. виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 95034, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, буд. 74/6, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 № 614357 від 19.04.2011 р. у зв'язку зі зміною найменування юридичної особи (а.с. 19) та підтверджується випискою з ЄДР серії АБ № 446729 станом на 04.10.11 р. (а.с. 35).
25.08.2011 р. Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим на підставі направлення № 00007817 від 19.08.2011 р. (а.с. 57), на підставі наказу № 265-0 від 19.08.11 р. (а.с.61) за згодою Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 03/18-7309-2011 від 10.08.11 р. (а.с. 60) було проведено позапланову перевірку Євпаторійського РЕС ПАТ "Крименерго" (структурного підрозділу позивача) з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів у зв'язку із отриманням скарги споживача електроенергії на договірних засадах ОСОБА_5 (а.с.59).
За результатами перевірки встановлено порушення ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", п. 54 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.1999 р. № 1357, про що складено акт № 00000673 (а.с. 54-55).
Перевірка була проведена у присутності заступника начальника Євпаторійського РЕС Кострикіна О.В.
26.08.11 р. вих№ 2181/1 Управління у справах захисту прав споживачів винесено припис про зобов'язання позивача надати письмову інформацію про вартість наданих послуг (реалізованої продукції) Євпаторійським РЕС ПАТ "Крименерго" за липень 2011 року; прибуття посадової особи до Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим для складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 188-2 ч. 1; про виконання даного припису письмово (із відповідним документальним підтвердженням) повідомити Управління у справах захисту право споживачів в АР Крим у строк до 15.09.2011 р. (а.с.63).
Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим є територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав та інтересів, повноваження якого визначені ст. 26 Закону України від 12.05.91 р. №1023-XII "Про захист прав споживачів", Положенням про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23.06.09р. №229, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2009 р. за N 636/16652.
Згідно Указу Президента України від 15.12.1999 р. № 1573 "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" на базі Комітету України з питань стандартизації, метрології та сертифікації України у справах захисту прав споживачів утворений Державну комітет стандартизації, метрології та сертифікації України.
Державну комітет стандартизації, метрології та сертифікації України відповідно до Указу Президента України "Про Державну комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики" № 887 від 01.10.2002 р. із змінами і доповненнями згідно Указу Президента України № 1085 від 09.12.2010 р. перетворений у Державну комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики.
Відповідно до Указу Президента України № 465/2011 від 13.04.2011 р. "Про Положення про Державну інспекцію у справах захисту прав споживачів" Указ Президента України від 1 жовтня 2002 року N 887 "Про Державну комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики" визнано таким, що втратив чинність; затверджено Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів Держспоживінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів та є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Відповідно до п. 3 Постанови КМ України № 775 від 29.06.2011 р. "Про створення територіальних органів Державної інспекції з питань захисту прав споживачів" територіальні органи Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики (згідно п. 2 вказаної Постанови - Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим) продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам, які утворюються згідно п. 1 цієї постанови. Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 775 від 29.06.2011 р. утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, у тому числі - Держспоживінспекція в АР Крим.
Таким чином, Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим станом на дату розгляду справи є суб'єктом владних повноважень, що підпорядковується Державну комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, забезпечуючи реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів у відповідному регіоні до утворення відповідних територіальних органів Держспоживінспекції.
Отже дана справа є справою адміністративної юрисдикції та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.
Відповідно до п. 1 ст. 26 Закону України “Про захист прав споживачів” № 1023 від 12.01.1991 р. (далі - Зазначений Закон України № 1023), який регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, здійснюючи державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечуючи реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів, мають право давати суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про припинення порушень прав споживачів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України № 1023 споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на належну якість продукції та обслуговування.
Відповідно до абз.17 ст. 1 Закону України № 1023 послуга - це діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб.
Захист прав споживачів електричної енергії, а також механізм реалізації захисту цих прав регулюються Законом України “Про електроенергетику", Законами України "Про захист прав споживачів", "Про захист економічної конкуренції", "Про енергозбереження", іншими нормативно-правовими актами, що викликано об'єктивними умовами функціонування галузі, про що зазначено у ст.ст. 2-4, 25 Закону України “Про електроенергетику" № 575 від 16.10.1997 р., який регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Наданням послуг з продажу, постачання та передачі електроенергії кінечному споживачу займаються суб'єкти електроенергетики, а саме суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від їх відомчої належності та форм власності відповідно до ст. 1 Закону України № 575.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 р. N 28, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 р. за N 417/1442, згідно п. 1.6 якого постачання електричної енергії здійснюється на підставі договору, що укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами на основі типового договору.
В матеріалах справи наявна копія договору від 09.08.11 р. № 1041-0034 про користування електричною енергією, укладеного між ОСОБА_5 та ПАТ "Крименерго" в особі Євпаторійського РЕС (а.с. 40-43).
Згідно п. 22 цього Договору енергопостачальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну у розмірі та порядку, передбачені законодавством.
За положеннями ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Відповідно до п. 54 Правил користування електричною енергією для населення, контроль за дотриманням цих Правил у межах своїх повноважень здійснюють НКРЕ, Мінпаливенерго, Держстандарт, Антимонопольний комітет та їх органи на місцях.
Відповідно до п. 4.3 Положення про управління у справах захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23.06.09р. №229, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2009 р. за N 636/16652, за фактами виявлених порушень законодавства, які не належать до компетенції Держспоживстандарту України, відповідні матеріали направляють протягом трьох днів до компетентних органів.
Відповідно до ст. 1 Закону України № 575 "Про електроенергетику" (далі - Зазначений Закон України № 575) постачання електричної енергії - надання електричної енергії споживачу за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору.
Зазначений Закон України визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, про що зазначено в преамбулі Закону.
Відповідно до ч. 1, 2 ,3 Закону України № 575 державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, формування тарифної політики, встановлення порядку здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики, інших учасників оптового ринку електричної енергії та відповідальності за порушення ними умов і правил здійснення діяльності на оптовому ринку електричної енергії. Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, регулює діяльність суб'єктів природних монополій у сфері електроенергетики та господарюючих суб'єктів, які діють на суміжних ринках, а також виконує інші функції відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 11 Закону України № 575 органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є Національна комісія регулювання електроенергетики України.
Відповідно до п. 1, 2, 3 Положення про НКРЕ, затвердженого Указом Президента України від 14 березня 1995 року N 213/95, Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) є незалежним позавідомчим постійно діючим державним органом. Національна комісія регулювання електроенергетики України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням. Згідно зазначеного Положення основними завданнями Комісії є в тому числі захист прав споживачів електричної і теплової енергії, а також захист в межах своїх повноважень інтересів споживачів у питаннях, що стосуються цін на електроенергію, газ, нафту та нафтопродукти, а також надійності їх постачання та якості послуг з боку постачальних організацій, про що вказано в абз. 15 п. 4 Положення про НКРЕ.
Згідно ст. 12 Закону України № 575 серед основних завдань національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, є в тому числі захист прав споживачів електричної і теплової енергії.
Відповідно до ч. 13 ст. 24 Закону України № 575 у разі порушення енергопостачальником, який здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, умов і правил здійснення ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії та інших обов'язків, передбачених цим Законом, враховуючи зобов'язання щодо забезпечення захисту прав споживачів електричної енергії та проведення розрахунків за закуплену енергопостачальником електричну енергію, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює передачу належної енергопостачальнику електричної енергії, санкції до такого енергопостачальника застосовує національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.
Відповідно до ст. 27 Закону України № 575 суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за незабезпечення енергією споживачів, що не допускають порушень своїх обов'язків перед енергопостачальниками, в тому числі - за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до ст. 9 Закону України № 575, п. 4 Порядку здійснення державного нагляду в електроенергетиці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 189 від 15.02.1999 р., державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державну інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державну інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Відповідно п. 5 до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. N 929, яке є обов'язковим для постачальників та споживачів електричної і теплової енергії незалежно від форм власності та видів діяльності, Державну інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) складається з таких підрозділів:
- головна організація - Державну інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії;
- державні інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у регіонах (кількох областях);
- державні інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до абз. 15 п. 4 Положення № 929 завданнями та функціями Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії вимог Правил та інших нормативно-правових і нормативно-технічних актів з питань електроенергетики та теплопостачання; проведенням суб'єктами електроенергетики та суб'єктами відносин у сфері теплопостачання робіт, пов'язаних із забезпеченням дотримання встановлених режимів постачання і споживання енергії; відповідністю застосування енергопостачальниками заходів з обмеження та/або припинення постачання енергії споживачам у разі виявлення порушень ними вимог нормативних документів щодо користування енергією.
Відповідно до абз. 10, 11 п. 11 Положення № 929 Держенергонагляд має право вимагати від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії; надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії, виконання яких є обовязковим для керівників та посадових осіб суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності відповідно до п. 15 Положення № 929.
Таким чином, згідно п. 54 Правил користування електричною енергією для населення, контроль за дотриманням цих Правил у межах своїх повноважень здійснюють НКРЕ, Мінпаливенерго, Держстандарт, Антимонопольний комітет та їх органи на місцях. Межі повноважень Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим визначені ст. 26 Закону України "Про захист прав споживачів", Порядком проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 25 жовтня 2006 р. N 311, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України21 листопада 2006 р. за N 1219/13093. Межі повноважень НКРЕ визначені Законом України № 575 "Про електроенергетику", Положенням про НКРЕ, затвердженого Указом Президента України від 14 березня 1995 року N 213/95. Межі повноважень Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляду) визначені Законом України № 575 "Про електроенергетику", Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. N 929.
З урахуванням вищевикладеного, контроль за дотриманням Правил користування електричною енергією для населення у конкретних спірних правовідносинах з питань цін на електричну енергію, надійності її постачання громадянину ОСОБА_5 має здійснюватись НКРЕ. Проведення перевірки позивача з цього питання не входить до компетенції Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим.
Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим не доведено в порядку ст. 71 КАС України правомірність дій з проведення позапланової перевірки Євпаторійського РЕС ПАТ "Крименерго" (направлення на перевірку № 00007817 від 19.08.2011 р.).
Позовні вимоги в даній частині підлягають задоволенню.
Позивачем в адміністративному позові також заявлені вимоги щодо визнання протиправними дій Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим щодо складання акту від 25.08.11 р. № 00000673. Суд звертає увагу на те, що визнання протиправними дій Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим щодо проведення перевірки (направлення на перевірку № 00007817 від 19.08.2011 р.) є належним та достатнім способом захисту порушеного права позивача в розумінні ч. 4 ст. 105, ч. 2 ст. 162 КАС України.
Згідно частини шостої статті 7 Закону України від 05.04.07р. №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", який визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю), за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт, в якому зазначає стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.
Отже позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим щодо складання акту від 25.08.11 р. № 00000673 не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Приймаючи до уваги часткове задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 1,70 грн.
У судовому засіданні 28.10.11 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 01.11.11 р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 1 ст. 94, ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим щодо проведення перевірки (направлення на перевірку № 00007817 від 19.08.2011 р.).
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "Крименерго" (ЄДРПОУ 00131400) 1,70 грн. судових витрат.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.