ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 жовтня 2011 р. Справа №2а-11180/11/0170/3 (11:34) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Іст Груп"
до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК
про визнання протиправною бездіяльності та спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_2, дов.,
від відповідача - ОСОБА_3, дов.
Суть справи:
Директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Іст Груп" звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК про визнання протиправною бездіяльності щодо ненадання ТОВ "Вест Іст Груп" відповіді на запит про інформацію від 10.08.11 р.; зобов'язання надати ТОВ "Вест Іст Груп" копію актів, протоколів, рішень, листів або фото- та відеоматеріалів, на підставі яких перевіркою встановлено, що об'єкт "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базі відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е" будується.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.09.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем законодавства України про інформацію та про доступ до публічної інформації.
Відповідачем письмових заперечень проти позову не надано.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні позову.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вест Іст Груп" (ЄДРПОУ 30973294) зареєстровано 18.05.2000 р. Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 98612, АР Крим, м. Ялта, вул. Ленінградська, буд. 15, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 775089 та свідчить довідка статистики (а.с.22).
05.07.2011 р. відповідачем була проведена перевірка дотримання вимог містобудівельного законодавства за адресою: АР Крим, м. Алупка, район вул. 1 Травня, № 3, біля пансіонату "Зелений мис", за результатами якої виявлено порушення ТОВ "Вест Іст Груп" ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівельної діяльності" від 17.02.11 р. № 3038 в частині проведення будівельних робіт без відповідного дозволу на будівництво 35 будиночків, про що складено відповідний акт (а.с.16).
06.07.11 р. Інспекцією ДАБК в АР Крим на адресу ТОВ "Вест Іст Груп" вих.№ 7/1-2614/вих. направлено повідомлення про необхідність реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт по об'єкту "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базу відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е", яка повинна подаватись до початку виконання будівельних робіт, порушення чого було виявлено під час проведення перевірки за вимогою прокуратури АР Крим (а.с.6).
10.08.11 р. ТОВ "Вест Іст Груп" направив на адресу Інспекції ДАБК в АР Крим інформаційний запит щодо надання копії результатів перевірки Інспекції ДАБК в АР Крим і які підтверджують, що об'єкт "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базу відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е" будується (а.с.5).
Вих.№ 7/1-535 від 23.08.11 р. Інспекцією ДАБК в АР Крим на адресу ТОВ "Вест Іст Груп" у відповідь на зазначений запит направлено копію акту перевірки на об'єкт "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базу відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е" (а.с.15), на користь чого свідчить також відповідний запис у журналі обліку вихідної документації Інспекції ДАБК в АР Крим (а.с.28-29).
Відповідно до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року N 439/2011,Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Згідно п. 6 Положення Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим утворена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" № від 23 травня 2011 р. N 549, є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй, про що зазначено у п. 1 Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19 листопада 2007 р. N 317, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 грудня 2007 р. за N 1361/14628.
Таким чином, з урахуванням ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції та підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Згідно із ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобовязані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Законом, який регулює відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації є Закон України “Про інформацію” від 02.10.1992 року, №2657.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Згідно статті 20 Закону №2657 за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.
До відкритої інформації відноситься публічна інформація. Так, відповідно до ч.1, 2 ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" № 2939 від 13.01.11 р, що визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України № 2939 доступ до інформації забезпечується в тому числі шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Статтею 12 Закону України № 2939 встановлено коло субєктів у правовідносинах з доступу до публічної інформації. Ними є:
1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;
2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;
3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.
Згідно до статті 13 Закону розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.
Відповідач в розумінні вищезазначеної статті відноситься до категорії розпорядників інформації.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 14 Закону України № 2939 розпорядники інформації зобовязані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України № 2939 запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
ТОВ "Вест Іст Груп" на адресу Інспекції ДАБК в АР Крим 10.08.11 р. надіслано інформаційний запит про надання копії результатів перевірки Інспекції ДАБК в АР Крим і які підтверджують, що об'єкт "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базу відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е" будується (а.с.5).
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України № 2939 розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
З матеріалів справи вбачається, що на запит ТОВ "Вест Іст Груп" від 10.08.11 р., який був отриманий відповідачем 15.08.11 р. (а.с.4) вих.№ 7/1-535 від 23.08.11 р. Інспекція ДАБК в АР Крим направлено копію акту перевірки на об'єкт "Реконструкція об'єктів тимчасового встановлення будиночків у базу відпочинку "Зелений Мис" за адресою: м. Алупка, вул. 1 Травня, 3е" (а.с.15), про що є відповідний запис журналі обліку вихідної документації Інспекції ДАБК в АР Крим (а.с.28-29).
Відповідачем надана інформація на отриманий запит у вигляді акту, що був складений за результатами проведеної перевірки безпосередньо відповідачем, який створений відповідачем в процесі виконання ним своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, та знаходиться у його володінні в розумінні положень ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Таким чином, відповідачем виконані вимоги законодавства України щодо надання необхідної, повної та достовірної інформації на отриманий запит.
Позовні вимоги не підлягають задоволенню.
У судовому засіданні 13.10.11 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 17.10.11 р.
Керуючись ст.ст. 94, 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.