Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2-2932/11
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" листопада 2011 р. Іллічівський районий суд м. Маріуполя Донецької області під головуванням судді Пустовойт Т. В., при секретарі Пономаренко Т.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення нарахувань за Актом про порушення Правил користування електроенергією,-
В С Т А Н О В И В:
В жовтні 2011 року ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідачки нарахування за Актом про порушення Правил користування електроенергією та пояснив, що відповідачка проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії. 11 січня 2011 року представниками ВАТ «Донецькобленерго» ПЕМ був складений Акт № 134067 про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем. А саме було виявлено, що відповідачка безобліково користувалася електроенергією шляхом підключення розетки з перемикачем прихованою електропроводкою. Відповідно до п. 53 вищезазначених Правил на підставі Акту про порушення правил користування електроенергією для населення, відповідно до п. 2.7. Методики нарахування розміру та вартості електроенергії не врахованої внаслідок порушення Правил користування електроенергією користувачу було зроблено нарахування за безоблікове користування електричною енергією у розмірі 10 572,73 грн. До теперішнього часу споживач у добровільному порядку вказану суму боргу за актом не сплатила. На підставі викладеного представник позивача просив стягнути з відповідачки нарахування згідно Акту № 134067 від 11.01.2011 р. у розмірі 10 572,73 грн. та понесені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
Відповідачка ОСОБА_1 у судове засідання зявилася, позовні вимоги визнала, з даним Актом про порушення Правил користування електроенергією для населення згодна, зобовязалася сплатити нараховану суму у розмірі 10 572,73 грн. та понесені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
Суд, вислухавши представника позивача, відповідачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до Акту № 134067 від 11.01.2011 року про порушення Правил користування електроенергією побутовим абонентом ПЕМ було здійснено безоблікове користування електроенергією. А саме було виявлено, що відповідачка безобліково користувалася електроенергією шляхом підключення розетки з перемикачем прихованою електропроводкою, при включенні напруги в дану розетку диск електричного лічильника не обертається, при цьому електрична енергія споживалася та приладом обліку не враховувалася.
Згідно п. 53 даних Правил та п. 2.7 Методики нарахувань розміру та вартості електроенергії споживачу за безоблікове використання електроенергії було зроблено нарахування за зазначеним Актом у розмірі 10 572,73 грн. Однак до теперішнього часу споживачка у добровільному порядку вказану суму боргу не сплатила.
У звязку з тим, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження наданими доказами та визнанні позивачкою, з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума нарахування згідно Акту № 134067 від 11.01.2011 року у розмірі 10 572,73 грн.
Приймаючи до уваги, що позивач був звільнений від сплати судових витрат при подачі позовної заяви, судові витрати підлягають стягненню з відповідачки.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 79, 88, 212-215, 218 ЦПК України, ст. 1193 ЦК України, Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою НКРЕ 04.05.2006 р. № 562, суд
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» Приазовські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення нарахувань за актом про порушення правил користування електроенергією задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ВАТ “Донецьобленерго” ПЕМ на рахунок № 260373011294 ОПЕРВ філії „Донецьке обласне управління ВАТ „Ощадбанк”, заборгованість за спожиту, але не нараховану електроенергію в сумі 10572,73 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ “Донецьобленерго” ПЕМ на рахунок № 26003060260697 в ПАТ КБ «ПриватБанк», МФО 335429, ЄДРПОУ 00131096, витрати з інформаційно-технічного розгляду справи в сумі 30,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 51,00 грн.
На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Донецької області через Іллічівський районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Суддя:Т. В. Пустовойт
Судове рішення № 19294650, Кальміуський районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Іллічівський районний суд м. Маріуполя) було прийнято 11.11.2011. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-2932/11. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: