Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 35/40111.11.11 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожгаз-2000»
до 1)Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»
2) Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»
про зобов»язання вчинити дії
Суддя М.Є. Літвінова
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1.- предст. за довір.;
від відповідача-1: ОСОБА_2. предст. за довір.; ОСОБА_3. предст. за довір.
від відповідача-2: ОСОБА_4 предст. за довір.
В судовому засіданні 03.10.2011, на підставі ч.2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Обставини справи:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожгаз-2000»до Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»та Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» про зобовязання відповідачів на підставі даних аукціонного комітету, отриманих від учасників спеціалізованих аукціонів, подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний (плановий) обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року; зобовязати відповідачів виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні №143, який проводиться Українською аграрною біржею, увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року згідно з наданими пропозиціями; зобовязати відповідачів скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу: у листопаді-грудні 2011 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №137 з реалізації скрапленого газу для потреб населення; у січні-грудні 2012 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №143 з реалізації скрапленого газу для потреб населення відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах у листопаді-грудні 2011 року та січні-грудні 2012 року та до укладання договору з біржею-переможцем конкурсу, визначеного згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.
Свої вимоги позивач обґрунтовує, тим, що відповідачі ухиляються від реалізації скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні №143 з продажу скрапленого газу для потреб населення чим порушує вимоги ст.41 Закону України «Про нафту і газ»та постанови Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року «Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу».
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.11.2011 порушено провадження у справі №35/401, розгляд справи призначений на 11.11.2011.
09.11.2011 через Відділ діловодства Господарського суду міста Києва від відповідача-1 надійшов відзив на позов з додатком, в якому останній проти позову заперечує та просить від мотиви в позові.
В судовому засіданні представник відповідача-2 надав суду відзив на позов з додатками, в якому проти позову заперечує посилаючись на безпідставність та необґрунтованість останнього.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги.
Представники відповідачів заперечували, та просили суд задовольнити останній.
В судовому засіданні 11.11.2011, на підставі ч.2 ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач-1 є дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», 100% відсотків якої належить Державі.
Відповідач-2 є Публічним акціонерним товариством, 50 відсотків акцій якого належить Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», 100% відсотків якої належить Державі.
Протоколом №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля вирішив:
1. ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” на підставі даних аукціонного комітету, отриманих від учасників спеціалізованих аукціонів, подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року.
2. Затвердити графіки проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення на листопад-грудень 2011 року та 2012 рік згідно з додатком.
3. ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні № 143, який проводиться Українською аграрною біржею, увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року згідно з наданими пропозиціями.
4. ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу:
- у листопаді-грудні 2011 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №137 з реалізації скрапленого газу для потреб населення;
- у січні-грудні 2012 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №143 з реалізації скрапленого газу для потреб населення відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах у листопаді-грудні 2011 року та січні-грудні 2012 року та до укладання договору з біржею-переможцем конкурсу, визначеного згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.
Як вбачається з матеріалів справи листом від №2/1-01/1-711 від 03.11.2011 року відповідач-1 повідомив Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля про відмову виконати вимоги протоколу №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року у звязку з тим, що Аукціонний комітет не вправі приймати будь-які рішення щодо проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, оскільки аукціонний комітет не створений відповідно до п.24 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року «Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу». Також в листі №2/1-01/1-711 від 03.11.2011 року Відповідач-1 як на підставу відмови виконати вимоги Аукціонного комітету послався на відсутність бірж, уповноважених проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення, які визначаються відповідно до п.4 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року, а також на те, що чинним законодавством України не встановлено обовязок відповідача-1 здійснювати реалізацію всього прогнозного обсягу скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року.
Відповідач-2 листом №Юр-2294 від 03.11.2011 також повідомив Аукціонний комітет про свою відмову виконувати вимоги протоколу №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.41 Закону України «Про нафту і газ»підприємства, частка держави у статутному капіталі яких 50 відсотків та більше, господарські товариства, 50 відсотків та більше акцій (часток, паїв) яких знаходяться у статутних капіталах інших господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю зазначених підприємств, щомісячно здійснюють продаж нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, видобутих на підставі спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами (крім обсягів, що використовуються на власні технологічні потреби), а також скрапленого газу - виключно на біржових аукціонах.
Як встановлено судом, відповідач-1 є дочірнім підприємством підприємства частка держави у статутному капіталі якого складає 100 відсотків, 50% акцій відповідача-2 належить підприємству, частка держави у статутному капіталі якого складає 100 відсотків, а отже на відповідачів розповсюджується дія ст.41 Закону України «Про нафту і газ».
Згідно з ч.3 ст.41 Закону України «Про нафту і газ»порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої і газового конденсату власного видобутку, скрапленого газу, визначення стартових цін на таких аукціонах, надбавок за якість для нафти сирої і газового конденсату, а також порядок визначення обсягів реалізації на біржових аукціонах скрапленого газу для потреб населення встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року «Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу», яка набрала чинності 28.10.2011 року, затверджено «Порядок організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу»(далі - Порядок №1064).
Відповідно до п.1 Порядку №1064 цей порядок визначає механізм організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу на внутрішньому ринку, в тому числі спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення. Дія цього порядку поширюється на підприємства, частка держави у статутному капіталі яких становить 50 відсотків і більше, господарські товариства, 50 відсотків і більше акцій (часток, паїв) яких належить до статутного капіталу інших господарських товариств, акціонером яких є держава, що володіє в них контрольним пакетом акцій, а також дочірні підприємства, представництва та філії таких підприємств і товариств, учасники договорів про спільну діяльність, відповідно до яких вартість вкладу зазначених підприємств, товариств, дочірніх підприємств, представництв та філій становить 50 відсотків і більше загальної вартості вкладів учасників договорів, та/або особи, уповноважені договорами про спільну діяльність, укладеними за участю таких підприємств.
Згідно з п. 24 Порядку №1064 для організації та проведення аукціону утворюється аукціонний комітет, який здійснює загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення аукціонів. До складу аукціонного комітету включаються по три представники Мінекономрозвитку і Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". Персональний склад аукціонного комітету затверджується спільним наказом Мінекономрозвитку та Міненерговугілля.
Судом встановлено, що до складу Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, який прийняв протокол №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року входить три представники Мінекономрозвитку, три представники Міненерговугілля та чотири представники Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", персональний склад зазначеного Аукціонного комітету затверджений спільним наказом Міністерства економіки України, правонаступником якого є Мінекономрозвитку, та Міністерства палива та енергетики України, правонаступником якого є Міненерговугілля, що повністю відповідає вимогам п.24 Порядку №1064.
Суд не погоджується з доводами відповідачів про те, що аукціонний комітет повинен бути утворений після набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року, оскільки зазначена постанова встановлює вимоги щодо складу аукціонного комітету, однак не встановлює вимог створення такого аукціонного комітету після набрання чинності цією постановою.
Відповідно до п.72 Порядку №1064 спеціалізовані аукціони проводяться окремо згідно із затвердженим аукціонним комітетом графіком. Продавці скрапленого газу для потреб населення заявляють увесь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком.
Згідно з п.73 Порядку №1064 покупці скрапленого газу для потреб населення подають біржі до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу. Біржа узагальнює зазначену інформацію та подає її протягом двох робочих днів аукціонному комітетові для визначення обсягу реалізації скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах. Продавці скрапленого газу для потреб населення подають аукціонному комітетові до 15 числа місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон, інформацію про весь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому вони брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком. Аукціонний комітет на підставі отриманої інформації протягом двох днів після надходження останньої інформації передає продавцям дані, на підставі яких вони формують пропозицію з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні, та подають її аукціонному комітетові.
Відповідно до п.25 Порядку №1064 Аукціонний комітет:
1) установлює форму заявки на участь в аукціоні;
2) затверджує регламент організації та проведення аукціону;
3) затверджує графік проведення аукціонів;
4) розглядає та схвалює або відхиляє заявки на участь в аукціоні та подані пропозиції;
5) затверджує стартову ціну кожного лота;
6) приймає рішення про проведення аукціону, визначає день і час його проведення з урахуванням поданих пропозицій і графіка проведення аукціонів;
7) затверджує секретаря на кожний вид аукціону;
8) контролює виконання біржею договору про організацію та проведення аукціонів;
9) затверджує аукціонні свідоцтва.
Згідно із п.30 Порядку №1064 рішення аукціонного комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні. Рішення комітету є обов'язковими для виконання всіма учасниками аукціону, а також біржею, на якій проводиться аукціон.
Вищезазначені норми встановлюють наступний механізм проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення:
1. Обсяг скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу, формується виходячи з потреб покупців скрапленого газу для потреб населення.
2. Субєктом, уповноваженим визначати обсяги скрапленого газу для потреб населення, який повинні виставляти на спеціалізований аукціон продавці скрапленого газу та надавати дані продавцям скрапленого газу щодо формування останніми пропозицій з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні є Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
3. Продавці скрапленого газу зобовязані формувати пропозиції з продажу скрапленого газу на спеціалізованому аукціоні виключно на підставі даних Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
Як встановлено судом, покупці скрапленого газу для потреб населення подали Українській аграрній біржі інформацію про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу на 2012 рік. Українська аграрна біржа узагальнила інформацію, подану її покупцями скрапленого газу для потреб населення надала її Аукціонному комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля. Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля на підставі отриманої від Української аграрної біржі інформації, визначив обсяги реалізації скрапленого газу для потреб населення.
В подальшому Аукціонний комітет з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля звернувся до відповідачів з проханням повідомити про обсяги скрапленого газу, які зазначені підприємства планують виробити, реалізувати протягом 2012 року.
У відповідь на звернення Аукціонного комітету, Відповідач-2 листом № 29-01/1657 від 28.10.2011 року повідомив Аукціонний комітет, що обсяг скрапленого газу, який відповідач-2 планує виробити, реалізувати протягом 2012 року складає 129366,000 тонн.
На підставі отриманої інформації Аукціонний комітет протоколом №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року вирішив:
1.ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” на підставі даних аукціонного комітету, отриманих від учасників спеціалізованих аукціонів, подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року;
2. Затвердити графіки проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення на листопад-грудень 2011 року та 2012 рік згідно з додатком.
3. ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні № 143, який проводиться Українською аграрною біржею, увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року згідно з наданими пропозиціями.
4. ДК „Укргазвидобування” НАК „Нафтогаз України” та ПАТ „Укрнафта” скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу:
-у листопаді-грудні 2011 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №137 з реалізації скрапленого газу для потреб населення;
-у січні-грудні 2012 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №143 з реалізації скрапленого газу для потреб населення
відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах у листопаді-грудні 2011 року та січні-грудні 2012 року та до укладання договору з біржею-переможцем конкурсу, визначеного згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.
Протокол Аукціонного комітету за №433УАБ-СГ від 03.11.2011 є чинним та не скасований.
Таким чином, вимоги Аукціонного комітету, викладені в протоколі №433УАБ-СГ від 03.11.2011 року повністю відповідають нормам чинного законодавства України та є обовязковими для відповідачів. Твердження ж відповідачів про відсутність у них обовязку виставити на спеціалізованому аукціоні №143, який проводиться Українською аграрною біржею, на реалізацію увесь прогнозний обсяг скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року є безпідставним та суперечать п. 72 Порядку №1064, згідно з яким відповідачі зобовязані заявити на спеціалізований аукціон увесь обсяг продукції, який планується виробити, реалізувати після закінчення попереднього спеціалізованого аукціону, в якому відповідачі брали участь та який проводився на умовах, визначених цим Порядком
Щодо твердження відповідачів, що попередній спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення, в якому відповідачі брали участь відбувався не на умовах, визначених Порядком №1064, оскільки на час проведення аукціону Порядок №1064 не набрав чинності, суд зазначає, що умови проведення спеціалізованого аукціону, визначені Порядком №1064 є тотожними з умовами порядку проведення аукціонів, визначеного Положенням про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, природного, скрапленого газу та вугілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №599 від 04.04.2002 року відповідно до якого проводився попередній спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення, в якому відповідачі брали участь, в цей же час згідно з ст.41 Закону України «Про нафту і газ»відповідачі зобовязані щомісячно здійснювати продаж скрапленого газу виключно на біржових аукціонах, а отже зазначені доводи відповідачів є безпідставними.
Суд також не погоджується з доводами відповідачів про відсутність у Української аграрної біржі повноважень щодо проведення спеціалізованих аукціонів з реалізації скрапленого газу для потреб населення, виходячи з наступного.
Підпунктом 1) пункту 2 Постанови №1064 від 03.10.2011 року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України провести у місячний строк конкурс з визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.
Порядок визначення бірж, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, встановлений пунктами 4-23 Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1064 від 03.10.2011 року.
Станом на час виникнення спору та розгляду справи судом, біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому Постановою кабінету Міністрів №1064 від 03.10.2011 року, не визначені.
Як встановлено судом, на час подання покупцями скрапленого газу для потреб населення інформації про планові обсяги потреби регіону в скрапленому газі для потреб населення та планові обсяги закупівлі такого газу на 2012 рік і формування Аукціонним комітетом обсягів реалізації скрапленого газу для потреб населення біржою, яка уповноважена проводити спеціалізовані аукціони для потреб населення була Українська аграрна біржа.
Беручи до уваги вищезазначені обставини та враховуючи вимоги ст.41 Закону України «Про нафту і газ», відповідно до якої біржові аукціони з продажу скрапленого газу повинні проводитись щомісячно, угоду про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладену між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України, суд приходить до висновку, що оскільки угода від 05.05.2000року про організаційне забезпечення проведення аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення, укладену між Українською аграрною біржею та Міністерством економіки України є чинною, а біржі, на яких проводяться біржові аукціони з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу в порядку, встановленому Постановою кабінету Міністрів №1064 від 03.10.2011 року, не визначені, до визначення таких бірж у встановленому порядку біржею, уповноваженою проводити спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу для потреб населення є Українська аграрна біржа.
Відповідно до ст.33 Господарсько-процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Позивач довів обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог належними доказами, які наявні в матеріалах справи. Водночас, відповідачі не надали доказів, які б підтвердили обгрунтованність їх заперечень.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Виходячи з приписів ст. 49 Господарського процесуального кодексу України понесені позивачем судові витрати по справі покладаються на відповідачів.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 32, 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобовязати Дочірню компанію «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та Публічне акціонерне товариство «Укрнафта»(04053, м. Київ, Несторівський пров., 3-5, код ЄДРПОУ 00135390) на підставі даних аукціонного комітету, отриманих від учасників спеціалізованих аукціонів, подати Аукціонному комітету пропозиції на участь у спеціалізованому аукціоні з продажу скрапленого газу (увесь прогнозний (плановий) обсяг виробництва) для потреб населення ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року;
3. Зобовязати Дочірню компанію «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та Публічне акціонерне товариство «Укрнафта»(04053, м. Київ, Несторівський пров., 3-5, код ЄДРПОУ 00135390) виставити на реалізацію на спеціалізованому аукціоні №143, який проводиться на Українській аграрній біржі, увесь прогнозний обсяг (плановий) скрапленого газу з ресурсу січня, лютого, березня, квітня, травня, червня, липня, серпня, вересня, жовтня, листопада, грудня 2012 року згідно з наданими пропозиціями.
4. Зобовязати Дочірню компанію «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та Публічне акціонерне товариство «Укрнафта»(04053, м. Київ, Несторівський пров., 3-5, код ЄДРПОУ 00135390) скорегувати прогнозні обсяги скрапленого газу у листопаді-грудні 2011 року, реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №137 з реалізації скрапленого газу для потреб населення, у січні-грудні 2012 року реалізованого на Спеціалізованому аукціоні №143 з реалізації скрапленого газу для потреб населення відповідно до планових обсягів виробництва скрапленого газу і надавати Аукціонному комітету пропозиції на реалізацію виявленої у обсягах виробництва різниці обсягів скрапленого газу на Спеціалізованих аукціонах у листопаді-грудні 2011 року та січні-грудні 2012 року до укладання договору з біржею-переможцем конкурсу, визначеного згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2011 року №1064, проводити реалізацію виявленої різниці обсягів скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на Українській аграрній біржі.
5. Стягнути з Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»(04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 26/28, код ЄДРПОУ 30019775) та Публічного акціонерного товариства «Укрнафта»(04053, м. Київ, Несторівський пров., 3-5, код ЄДРПОУ 00135390) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорожгаз-2000»(62459, Харківська обл., Харківський район, смт. Високий, вул. Ощепкова, буд. 25, код ЄДРПОУ 36308256) 941,00 грн. (девятсот сорок одну гривню 00 коп.) судового збору.
6. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Запорожгаз-2000»(62459, Харківська обл., Харківський район, смт. Високий, вул. Ощепкова, буд. 25, код ЄДРПОУ 36308256) з Державного бюджету України 44,00 грн. (сорок чотири гривні 00 коп.) зайво сплаченого судового збору.
7. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
8. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Суддя М.Є. Літвінова
Дата підписання
повного тексту рішення: 14.11.2011