Постанова № 19226513, 17.11.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
7/17-4524-2011
Номер документу
19226513
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

про визнання банкрутом

"17" листопада 2011 р. Справа № 7/17-4524-2011 За заявою боржника: Концерну „Алмі”, м.Одеса

про визнання банкрутом

Суддя Лепеха Г.А.

Представники:

Від боржника ОСОБА_1., за довіреністю.

Суть спору: Голова ліквідаційної комісії концерну „Алмі” звернувся до господарського суду з заявою про визнання останнього банкрутом в порядку ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою від 02.11.2011р. порушено провадження у справі про банкрутство концерну „Алмі”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника боржника, суд встановив:

Протоколом загальних зборів учасників концерну „Алмі” від „11” жовтня 2011 року № 70 створено виконавчий орган концерну „Алмі” у вигляді директора концерну „Алмі” та призначено директором Бубнова Олега Вікторовича.

Основними видами діяльності концерну „Алмі” є неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту; надання інших комерційних послуг: оренда офісних машин та устаткування, включаючи обчислювальну техніку; оренда інших машин та устаткування; дослідження конюктури ринку та виявлення суспільної думки.

Суттєве зниженням протягом 2009-2011 років купівельної спроможності населення призвело до різкого падіння показників попиту на реалізовані концерном „Алмі” продукти харчування. Крім того, основним напрямком господарської діяльності концерну „Алмі” була оптова та роздрібна торгівля тютюновими виробами (сигаретами): в той час як підвищення ставок акцизного збору протягом 2009 - 2011 років негативно позначилося на ринку тютюнових виробів, зокрема, призвело до підвищення роздрібних цін на сигарети.

Зазначені фактори позначилися на суттєвому скороченні обсягу реалізації сигарет, наслідком чого стало недоотримання обсягів виторгу від реалізації тютюнових виробів та відмова основних постачальників сигарет від подальшої співпраці із нашим підприємством, через що основний напрямок дистрибюторської діяльності перестав приносити прибуток.

Наприкінці 2011 року остаточно зупиняються виробничо-господарські процеси заявника, господарська діяльність концерну „Алмі” стає збитковою.

Відповідно до ч. 4 ст. 118 ГК України обєднання підприємств є юридичною особою.

Згідно ч. 5 ст. 120 ГК України концерном визнається статутне обєднання підприємств, а також інших організацій, на основі їх фінансової залежності від одного або групи учасників обєднання, з централізацією функцій науково-технічного і виробничого розвитку, інвестиційної, фінансової, зовнішньоекономічної та іншої діяльності.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 Цивільного Кодексу України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у звязку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно із ч. 5 ст. 124 Господарського Кодексу України ліквідація обєднання підприємств здійснюється в порядку, встановленому цим Кодексом щодо ліквідації підприємства. Майно, що залишилося після ліквідації обєднання, розподіляється між учасниками згідно зі статутом обєднання підприємств чи договором.

У звязку із чим відповідно до ч. 1 ст. 110 Цивільного Кодексу України, ч. ч. 1, 6 ст. 59, ч.5. ст. 124 Господарського кодексу України Загальними зборами учасників концерну „Алмі” прийнято рішення припинити у добровільному порядку концерну шляхом його ліквідації та здійснити процедуру припинення відповідно до чинного законодавства України; з метою припинення концерну в результаті ліквідації створити (призначити) ліквідаційну комісію та передати їй повноваження щодо управління справами концерну; призначено Головою ліквідаційної комісії директора концерну Бубнова Олега Вікторовича та надати йому повноваження для припинення концерну шляхом його ліквідації відповідно до чинного законодавства України: подання та отримання необхідних документів, заяв, установчих документів, рішень, балансів, право підписувати та подавати відповідні заяви, рішення, баланси, реєстраційні картки, право видавати довіреності, включаючи, але не виключно, право подання документів Державному реєстратору Виконавчого комітету Одеської міської ради, органам державної податкової служби України, у тому числі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі, органам Пенсійного фонду, відповідним територіальним підрозділам фондів з питань загальнообовязкового державного соціального страхування, органам внутрішніх справ, банківським установах, зокрема, з питань закриття рахунків, та всім іншим організаціям, по всім питанням, повязаним з ліквідаційними процедурами. Вказане підтверджується Протоколом загальних зборів учасників концерну „Алмі” від „21” жовтня 2011 року № 71, яким, крім того, встановлені порядок та строки ліквідації заявника.

У ч. 4 ст. 105 Цивільного Кодексу встановлено, що комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Виходячи з ч. 1 ст. 22 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” інформація про проведення державної реєстрації юридичної особи, про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи тощо підлягає обовязковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно зі ст. 1 вказаного Закону спеціалізований друкований засіб масової інформації видання спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру. Бюлетень державної реєстрації є єдиним спеціалізованим друкованим засобом масової інформації, в якому обовязково розміщуються відомості про реєстраційні дії, зокрема, відомості про прийняття засновниками (учасниками) рішення щодо припинення юридичної особи. Таке повідомлення здійснюється за встановленою формою і містить всі передбачені законом обовязкові реквізити.

З метою проведення ліквідаційної процедури ліквідаційна комісія „21” жовтня 2011 року письмово, з наданням відповідних документів згідно ст. 34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, повідомила державного реєстратора виконавчого комітету Одеської міської ради про рішення учасників щодо припинення заявника шляхом його ліквідації. Отже, головою ліквідаційної комісії було розміщено у друкованому засобі масової інформації, в якому публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, оголошення про припинення товариства шляхом ліквідації, відомості про ліквідатора.

Крім того „25” жовтня 2011 року голова ліквідкомісії подав до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Одесі заяву про припинення платника податків за формою № 8-ОПП.

На виконання положень ст. 60 Господарського кодексу України заявник в особі Ліквідаційної комісії повідомив про припинення своєї підприємницької діяльності можливих кредиторів концерну з метою виявлення їхніх вимог.

Відповідно до приписів ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України ліквідаційною комісією було проведено оцінку вартості майнових активів, що належать підприємству, здійснений аналіз активів заявника у вигляді проведення інвентаризації наявного майна, його належної оцінки та оцінки грошових коштів на рахунках заявника, про що складено проміжний ліквідаційний баланс станом на 26.10.2011р., внаслідок чого встановлено відсутність достатніх майнових активів для розрахунку з кредиторами.

„26” жовтня 2011 року відбулось засідання ліквідаційної комісії концерну „Алмі” (протокол №1 засідання ліквідаційної комісії від 26.10.2011р.).

Відповідно до протоколу № 1 засідання ліквідаційної комісії концерну „Алмі” від 26.11.2011р. голова ліквідаційної комісії Бубнов Олег Вікторович повідомив про те, що в ході проведення ліквідаційних заходів було встановлено:

1. заборгованості по сплаті податків та зборів на загальнообовязкове державне соціальне страхування не виявлено, заборгованості по заробітній платі не встановлено;

2. майна, яке перебуває у заставі у підприємства, не виявлено;

3. згідно з вимогами чинного законодавства України ліквідаційна комісія склала проміжний ліквідаційний баланс.

Беручи до уваги, що майнових активів концерну „Алмі” недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів, ліквідаційна комісія прийшла до висновку про неможливість задоволення вимог кредиторів та про неплатоспроможність концерну, яка не може бути відновлена.

За довідкою ліквідаційної комісії концерну „Алмі” від „26” жовтня 2011 року ознак фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства концерну „Алмі” не виявлено.

Частиною 5 ст. 60 Господарського кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно субєкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію на затвердження.

Згідно з вимогами частини 3 статті 110 Цивільного кодексу України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

З урахуванням наведених обставин ліквідаційною комісією було прийняте рішення про звернення до господарського суду Одеської області з заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та про наділення голови ліквідаційної комісії Бубнова Олега Вікторовича повноваженнями на здійснення всіх необхідних для цього юридичних дій особисто або через уповноваженою ним особою, про що свідчить протокол № 1 засідання ліквідаційної комісії від „26” жовтня 2011 року.

Відповідно до ч.1 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо вартості майна боржника юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом.

Частиною 2 ст.51 вищевказаного Закону передбачено, що за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.

Приймаючи до уваги, що судом встановлено, що майна боржника недостатньо для задоволення наявних боргів, ліквідаційна комісія з дотриманням положень ч.1 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” звернулась до суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника, оскільки при ліквідації боржника не у звязку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, суд вважає за можливе визнати концерн „Алмі” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Відповідно до положень ч.1 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, серед іншого: строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута та зобовязання щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятись тільки в межах ліквідаційної процедури.

Частиною 2 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у звязку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

При цьому, суд припиняє повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, зобовязує ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у пятиденний строк з дня прийняття постанови відповідно до п.п. 3, 5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, докази опублікування надати суду.

Згідно частини 3 статті 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитори мають право заявити свої претензії до боржника, який ліквідується, в місячний строк з дня публікації оголошення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.

Господарський суд наголошує та привертає увагу сторін, усіх зацікавлених та посадових осіб, що застосований ним Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є спеціальним, одним з основних принципів якого є пріоритет цього Закону над іншими нормативними актами.

Усі інші нормативні акти діють лише у певній частині за умови зазначення про це у самому Законі, тобто субсидіарно.

У разі протиріч норм цього Закону іншим нормативним актам повинні діяти норми Закону.

Крім того, прийнята судом на підставі положень Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дана постанова превалює над будь-якими ухвалами, рішеннями, постановами та розпорядженнями інших установ та організацій, а невиконання пунктів її резолютивної частини тягне за собою відповідальність, встановлену чинним законодавством України.

Керуючись ст.ст. 22-25, ч.ч. 1, 2 ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Визнати банкрутом концерн „Алмі” (м.Одеса, вул. Бугаївська, буд. 38, офіс 8. Код ЄДРПОУ 23865458).

2. Відкрити відносно концерну „Алмі” ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Бубнова Олега Вікторовича (ід. код НОМЕР_1)

3. Припинити повноваження органів управління концерну „Алмі” щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

4. Зобовязати ліквідатора банкрута в пятиденний строк подати оголошення про визнання концерну „Алмі” банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційному друкованому органі (газети „Голос України” чи „Урядовий курєр”) з метою виявлення всіх кредиторів, докази подачі оголошення надати суду. Оголошення повинно містити відомості, вказані у ч.5 ст.23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

5. Зобовязати ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені ст.ст. 25-31, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та надати суду звіт.

6. Призначити засідання для розгляду справи на „27” грудня 2011р. о 09:40. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м.Одеса, пр-т Шевченка, 29, зал №14, тел. (0482) 307-965).

7. Зобовязати представити:

Ліквідатора банкрута докази надання оголошення; відомості про хід ліквідаційної процедури.

8. Визнати явку у судове засідання обовязковою.

Примірник постанови надіслати: ліквідатору банкрута, Другій ДВС Малиновського району м.Одеси, відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців м.Одеси.

Суддя </підпис/ >Лепеха Г.А.

Про банкрутство

Підлягає оскарженю документи зі справ про банкрутство

Концерн "АЛМІ"