Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 315
РІШЕННЯ
Іменем України
20.10.2011Справа №5002-5/3095-2011 За позовом Євпаторійської міської ради, (97400, м. Євпаторія, вул. Леніна,2)
До відповідача - Приватного підприємства «Фараон», (03186,м. Київ, вул.Соціалістична,5, корп.2)
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Управління архітектури і містобудування Євпаторійської міської ради, (97400, м.Євпаторія, вул. Некрасова,45)
Про розірвання договору оренди землі та спонукання до повернення земельної ділянки
За зустрічним позовом - Приватного підприємства «Фараон», (03186,м. Київ, вул.Соціалістична,5, корп.2)
До Євпаторійської міської ради, (97400, м. Євпаторія, вул. Леніна,2)
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Управління архітектури і містобудування Євпаторійської міської ради, (97400, м.Євпаторія, вул. Некрасова,45)
Про визнання незаконними та скасування рішень.
Суддя Гаврилюк М. П.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача (відповідача за зустрічним позовом) не зявився.
Від відповідача (позивача за зустрічним позовом) ОСОБА_1, представник за довіреністю від 15 вересня 2011 р.
Від третьої особи ОСОБА_2, представник за довіреністю №71/01-39/01-31 від 02.02.2011 р.
Суть спору:
Позивач, Євпаторійська міська рада звернувся до господарського суду АР Крим із позовною заявою до відповідача, Приватного підприємства «Фараон» та просить суд розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 17.04.2007 року між Євпаторійською міською радою та Приватним підприємством «Фараон», загальною площею 150,00 кв.м за кадастровим номером 0110900000:01:004:0050, розташованою за адресою: м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів, зареєстрований у Кримському регіональному філіалі Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному Комітеті України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель здійснено запис від 04.09.2007 р. за №040700201280; зобовязати відповідача повернути Євпаторійській міській раді дану земельну ділянку в стані не гіршому в порівнянні з тим, в якому Приватне підприємство «Фараон» отримало його в оренду.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушуються вимоги статті 15 Закону України «Про оренду землі» а також умови договору оренди землі, передбачені у п.12,13, у яких зазначено, що земельна ділянка передається в оренду для розміщення тимчасового павільйону гральних автоматів, у той час як з 15 травня 2009 року в Україні заборонений гральний бізнес та участь у азартних іграх, а тому вказані обставини є підставою для розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки, переданої на підставі вказаного договору.
Відповідач позовні вимоги не визнав, вважає їх безпідставними та такими, що порушують права приватного підприємства «Фараон» як законного землекористувача, звернувся до господарського суду АР Крим із зустрічною позовною заявою, в якій просить суд визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/102 «Про відмову приватному підприємству «Фараон» в зміні функціонального користування земельної ділянки, розташованої за адресою: м.Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького»; визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/110 «Про втративши силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичної особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького площею 0,0150 га».
Свої вимоги позивач за зустрічним позовом мотивує тим, що спірні рішення відповідачем прийняте безпідставно та суперечать чинному законодавству.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 15 вересня 2011 року суд прийняв до суспільного розгляду з первісним позовом Євпаторійської міської ради зустрічний позов приватного підприємства «Фараон».
20 жовтня 2011 року представник позивача у судове засідання не з'явився, направив до суду відзив на зустрічну позовну заяву, в якому просить суд у задоволенні позовних вимог ПП «Фараон» відмовити у повному обсязі.
Представник приватного підприємства «Фараон» просить суд у первісному позову Євпаторійської міської ради відмовити, зустрічні позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник третьої особи підтримав позовні вимоги Євпаторійської міської ради.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав пояснення учасників процесу, суд -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Євпаторійської міської ради від 29 вересня 2005 року №4-34/177 про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності юридичної особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, площею 0,0150 га передано в довгострокову оренди, строком на 49 років (з 29.09.2005р. по 29.09.2054р.) з моменту прийняття рішення, субєкту підприємницької діяльності юридичної особі ПП «Фараон» земельну ділянку загальною площею 0,0150 га (кадастровий номер 0110900000:01:004:0050), код цільового користування 1.11.6 (інша комерційна діяльність) площею 0,0150 га у тому числі по угіддям: забудовані землі, землі, яки використовуються в комерційних цілях, за рахунок земель житлової та суспільної забудови Євпаторійської міської ради, землі загального користування, за адресою: перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів (арк. спр. 26).
17 квітня 2007 року між Євпаторійською міською радою (орендодавець за договором) та Приватним підприємством «Фараон» (орендар за договором) укладено договір оренди земельної ділянки, зареєстрований у Кримському регіональному філіалі державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному Комітеті України по земельних ресурсах про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 04 вересня 2007 року за № 040700201280 (арк.спр.12-14).
Згідно з умовами вказаного договору Євпаторійська міська рада передала, а приватне підприємство «Фараон» прийняло у термінове, платне користування земельну ділянку з міських земель, яка зареєстрована за Євпаторійською міською радою за кадастровим № 0110900000:01:004:0050, за адресою АР Крим, м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького загальною площею 150,00 кв.м., цільове призначення комерційне, для розміщення тимчасового павільйону гральних автоматів, строком на 49 років.
У звязку з прийняттям 15 травня 2009 року Закону України «Про заборону ігорного бізнесу в Україні» №1334-VІ, 18 травня 2009 року приватне підприємство «Фараон» звернулося до Євпаторійської міської ради з заявою про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 04 вересня 2007 року за № 040700201280, а саме: заміст «розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів» вказати «розміщення торгово-розважального комплексу».
Згідно висновку управління архітектури і містобудування міської ради від 15 травня 2009 року №445/01-38/01-23 управління архітектури і містобудування міської ради вважає можливим внесення змін в рішення міської ради від 29 вересня 2005 року №4-34/117 про передачу в оренду земельної ділянки площею 150,00 кв.м. за адресою перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, з «розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів» на «розміщення торгово-розважального комплексу». Також зазначено, що розміщення обєкту не заперечить режиму використовування території. Згідно генерального плану міста і «Місцевим правилам забудови ті використовування території» дана ділянка розташована в зоні діловій та комерційної активності міського значення. (а.с.87).
Рішенням VI скликання сесії №7 Євпаторійської міської ради 29 квітня 2011 року № 6-7/102 «Про відмову Приватному підприємству «Фараон» в зміні функціонального використовування земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького» відмовлено Приватному підприємству «Фараон» в зміні функціонального використовування земельної ділянки площею 0,0150 га, розташованого за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, з «розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів» на «розміщення торгово-розважального комплексу».
Рішенням VI скликання сесії №7 Євпаторійської міської ради 29 квітня 2011 року №6-7/110 «Про втратившим силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичній особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького площею 0,0150 га» признано втративши силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичної особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького площею 0,0150 га.
Позивач за первісним позовом, посилаючись на порушення відповідачем вимог ст. 96 Земельного кодексу України, а також на ст. 141 Земельного кодексу України просить суд розірвати договір земельної ділянки, укладений 17.04.2007 року між Євпаторійською міською радою та Приватним підприємством «Фараон», загальною площею 150,00 кв.м за кадастровим номером 0110900000:01:004:0050, розташованою за адресою: м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів, зареєстрований у Кримському регіональному філіалі Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному Комітеті України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель здійснено запис від 04.09.2007 р. за №040700201280; зобовязати відповідача повернути Євпаторійській міській раді дану земельну ділянку в стані не гіршому в порівнянні з тим, в якому Приватне підприємство «Фараон» отримало його в оренду.
Позивач за зустрічним позовом просить визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/102 «Про відмову приватному підприємству «Фараон» в зміні функціонального користування земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького»; визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/110 «Про втративши силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичної особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького площею 0,0150 га».
Суд вважає, що позовні вимоги Євпаторійської міської ради є такими, що не підлягають задоволенню, а позов Приватного підприємства «Фараон» належить задовольнити з огляду на наступне.
У виконання рішення Євпаторійської міської ради №4-34/177 від 29 вересня 2005 року, 17 квітня 2007 року між Євпаторійською міською радою та Приватним підприємством «Фараон» укладено договір оренди земельної ділянки площею 150,00 кв.м., розташованої за адресою м.Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького для розміщення тимчасового павільйону гральних автоматів, умови якого приватне підприємство «Фараон» виконував у повному обсязі.
Відповідно до статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобовязані, зокрема, забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки.
Відповідно до ст.24 Закону України «Про оренду землі» орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди, дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил, у тому числі місцевих правил забудови населених пунктів; дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони.
Згідно ст. 25 Закону України «Про оренду землі» орендар зобовязаний виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження (обтяження) в обсязі, передбаченому законом або договором оренди землі.
Статтею 32 Закону України «Про оренду землі» визначено, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.
У відповідності зі ст. 34 Закону України у разі розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Відповідно до п.13 договору цільове призначення земельної ділянки комерційне.
У ході перевірки, проведеної Управлінням архітектури та містобудування Євпаторійської міської ради , встановлено, що ПП «Фараон» використовує передану в оренду земельну ділянку не за цільовим призначенням.
Згідно розпорядженню Управління архітектури та містобудування № 266 від 20 квітня 2011 року на орендованої земельної ділянці була розташована мала архітектурна форма (торговий павільйон), яке встановлено без відповідного дозволу.
Встановлення ПП «Фараон» на орендованої земельної ділянці торгового павільйону без відповідного дозволу є підставою для зобовязання останнього у судовому порядку демонтувати даний павільйон, а не підставою для розірвання договору у зв'язку з нецільовим використанням земельної ділянки.
Суд вважає, що розміщуючи тимчасовий павільйон на орендованій земельної ділянки і передаючі їх в оренду підприємцям для здійснення ними комерційної діяльності ПП «Фараон» не змінював цільове використання земельної ділянки, тим самим не порушував вимоги статей 96, 121 Земельного кодексу України.
Також, відмова Євпаторійською міською радою у внесенні зміни до призначення земельної ділянки з «розміщення тимчасового павільйону гральних автоматів» на «розміщення торгівельно-розважального комплексу» не є підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки від 17 квітня 2007 року, який було укладено строком на 49 років.
Статтею 611 Цивільного кодексу України розірвання договору віднесено до одної з форм відповідальності за порушення зобов'язання.
Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Позивачем за первісним позовом не представлено доказів порушення вимог земельного законодавства відповідачем, а встановлені судом обставини свідчать про відсутність підстав для розірвання договору оренди землі від 17.04.2007 року, та як, слід повернення земельної ділянки, переданої відповідачу за даним договором.
Щодо вимог Приватного підприємства «Фараон» суд зазначає наступне.
Підставою для прийняття рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року №6-7/110 «Про втратившим силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичній особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького площею 0,0150 га став висновок управління архітектури та містобудування Євпаторійської міської ради від 16 лютого 2011 року про неможливість зміну типу обєкту на торгово-розважальний комплекс, а також вимоги Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Однак, згідно висновку управління архітектури і містобудування міської ради від 15 травня 2009 року №445/01-38/01-23 управління архітектури і містобудування міської ради вважав можливим внесення змін в рішення міської ради від 29 вересня 2005 року №4-34/117 про передачу в оренду земельної ділянки площею 150,00 кв.м. за адресою перехрестя вулиць Фрунзе та Горького, з «розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів» на «розміщення торгово-розважального комплексу». Також зазначено, що розміщення обєкту не заперечить режиму використовування території. Згідно генерального плану міста і «Місцевим правилам забудови ті використовування території» дана ділянка розташована в зоні діловій та комерційної активності міського значення (а.с.87).
Згідно статті 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх.
Відповідно до частини 2 статті 1 даного Закону до азартних ігор не відноситься, організація та проведення лотерей; організація та проведення творчих конкурсів, спортивних змагань тощо, незважаючи на те передбачається чи не передбачається їх умовами грошовий або майновий виграш;гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу); гра на гральних автоматах типу "кран-машина" (двокоординатні автомати), де як виграш (приз) гравець отримує виключно матеріальні речі (іграшки, цукерки тощо); розіграші на безоплатній основі з рекламуванням (популяризацією) окремого товару, послуги, торгової марки, знаків для товарів і послуг, найменування або напрямів діяльності суб'єктів господарювання, комерційної програми з видачею виграшів у грошовій або майновій формі; розіграші у вигляді конкурсів (ігор, вікторин), умови яких передбачають безоплатне набуття особою статусу її учасника та отримання учасником, який виявив кращі особисті знання та вміння, виграшів у грошовій або майновій формі за особисту перемогу; розіграші на безоплатній основі для розважальних, благодійних або пізнавальних цілей.
Пунктом 12 договору передбачено, що земельна ділянка передається в оренду для розміщення тимчасового павільйону гральних автоматів.
З огляду на викладене, приватне підприємство «Фараон» використовує земельну ділянку за цільовим призначенням без зміни типу обєкту, перелік, який передбачений у частині 2 статті 1 даного Закону до азартних ігор не відноситься.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку (ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Згідно зі статтею 2 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
У відповідності з частиною першою статті 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Перелік питань, які відносяться до виключної компетенції міських рад, також встановлений у статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", де в пункті 34 передбачено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Особи, яким відповідними радами у встановленому порядку було надано земельні ділянки у постійне володіння, зберігають свої права на використання цих ділянок до оформлення права власності або землекористування в порядку, передбаченому Земельним кодексом України.
Підстави припинення права користування земельною ділянкою пов'язані з порушенням землекористувачами норм земельного законодавства України. Такими підставами є: використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; систематична несплата земельного податку бо орендної плати.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що спірні рішення Євпаторійської міської ради, прийняти з порушенням вимог чинного законодавства.
Відповідно до частини третьої статті 152 Земельного кодексу України одним із видів захисту прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки є визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно зі ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі спори про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для об'єктів цих відносин.
Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Згідно з ст. 21 Цивільного кодексу України суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт або правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Відповідно до ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемляють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів.
З наведених правових норм вбачається, що у межах господарських відносин можуть оскаржуватись акти органів державної влади, місцевого самоврядування та інших суб'єктів, що ущемляють права та законні інтереси суб'єктів господарювання або споживачів.
У відповідності з п. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
Конституційний Суд України у рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 у справі за конституційним поданням Харківської міської ради вказав: «зі змісту частини другої статті 144 Конституції України та частини десятої статті 59 Закону вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб судом загальної юрисдикції, тобто в судовому порядку. Однак, як вважає Конституційний Суд України, це не позбавляє орган місцевого самоврядування права за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України).
Конституційний Суд України зазначає, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3) . Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року №1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.
Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання».
У виконання рішення Євпаторійської міської ради №4-34/177 від 29 вересня 2005 року, 04 вересня 2007 року ПП «Фараон» укладений договір оренди земельної ділянки №040700201280, умови якого він виконував у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, Євпаторійською міською радою не було надано суду належних доказів щодо відповідності вимогах закону спірних рішень, а тому позовні вимоги Приватного підприємства «Фараон» підлягають задоволенню у повному обсязі.
Тим самим, суд дійшов висновку, що зустрічні позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, тоді як первісні позовні вимоги задоволенню не підлягають.
У відповідності зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу за первісним позовом покладаються на позивача за зустрічним позовом на відповідача.
У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частини рішення. Рішення оформлено у відповідності зі ст. 84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 25 жовтня 2011 року.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ :
1. В задоволенні первісного позову Євпаторійської міської ради відмовити.
2. Зустрічний позов Приватного підприємства «Фараон» задовольнити.
3. Визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/102 «Про відмову приватному підприємству «Фараон» в зміні функціонального використовування земельної ділянки, розташованої за адресою: м.Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького».
4. Визнати незаконним та скасувати рішення Євпаторійської міської ради від 29 квітня 2011 року № 6-7/110 «Про втративши силу рішення міської ради від 29.09.2005 року №4-34/177 «Про передачу земельної ділянки в довгострокову оренду, строком на 49 років, субєкту підприємницької діяльності - юридичної особі ПП «Фараон» для розміщення тимчасового павільйону ігрових автоматів за адресою м. Євпаторія, перехрестя вулиць Фрунзе і Горького площею 0,0150 га.
5. Стягнути з Євпаторійської міської ради, (97400, м. Євпаторія, вул. Леніна,2) на користь Приватного підприємства «Фараон», (03186,м. Київ, вул.Соціалістична,5, корп.2) 85 грн. державного мита та 120,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
6. Стягнути з Євпаторійської міської ради, (97400, м. Євпаторія, вул. Леніна,2) в дохід Державного бюджету м. Сімферополя (р\р 31214264700002 ГУ Державне казначейство в АРК, ЗКПО 34740405, код платежу 22050003) 116,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
7. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки КримГаврилюк М.П.