Постанова № 19201188, 31.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.08.2011
Номер справи
2а-3773/11/2670
Номер документу
19201188
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку письмового провадження

м. Київ

31 серпня 2011 року № 2а-3773/11/2670

За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

доПриватного підприємства «Центр «Техномережі»

про стягнення 5513856,95 грн. Суддя: Кротюк О.В.

Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Центр «Техномережі»заборгованості у розмірі 5513856,95 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачена заборгованість, тому позивач просить стягнути з відповідача заявлену суму на підставі рішення суду.

Відповідач заперечення проти позову не надав, докази належного повідомлення про розгляд справи знаходяться в матеріалах справи.

Справа вирішується на підставі наявних в ній доказів та матеріалів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення його представника, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

встановив:

згідно облікової картки відповідача за останнім рахується заборгованість у розмірі 5513856,95 грн., з якої: 3169,00 грн. податку на прибуток приватних підприємств, 5510687,95 грн. - податку на додану вартість.

Заявлена заборгованість з податку на прибуток виникла внаслідок:

- подання декларації № 253935 від 03.08.2007 на суму 437,00 грн.,

- подання декларації № 290805 від 09.08.2007 на суму 335,00 грн.,

- подання декларації № 404781 від 404781 на суму 697,00 грн.,

- прийняття податкового повідомлення-рішення № 001064151507 від 10.06.2008 на суму 340,00 грн.,

- прийняття податкового повідомлення-рішення № 0011371507 від 12.06.2008 на суму 170,00 грн.,

- прийняття податкового повідомлення-рішення № 0020691507 від 26.09.2008 на суму 170,00 грн.,

- прийняття податкового повідомлення-рішення № 0000511505/0 від 21.01.2010 на суму 510,00 грн.,

- прийняття податкового повідомлення-рішення № 0012171507/0 від 27.05.2010 на суму 510,00 грн.

Заявлена заборгованість з податку на додану вартість виникла внаслідок:

-подання декларації № 178017 від 25.06.2007 на суму 88,00 грн.,

-подання декларації № 178019 від 25.06.2007 на суму 174,00 грн.,

-подання декларації № 178021 від 25.06.2007 на суму 175,00 грн.,

-подання декларації № 278144 від 16.08.2007 на суму 126,00 грн.,

-подання декларації № 309157 від 20.09.2007 на суму 229,00 грн.,

-подання декларації № 309164 від 20.09.2007 на суму 158,00 грн.,

-подання декларації № 3091777 від 20.09.2007 на суму 180,00 грн.,

-подання декларації № 322635 від 08.10.2007 на суму 84,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0016691507 від 06.09.2007 на суму 10,00 грн.,

-подання декларації № 369776 від 22.10.2007 на суму 80,00 грн.,

-подання декларації № 423972 від 20.11.2007 на суму 680,00 грн.,

-подання декларації № 508259 від 22.10.2007 на суму 832,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0020961507 від 01.10.2008 на суму 1530,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0022631507 від 05.11.2008 на суму 170,00 грн.,

-подання декларації № 577560 від 24.11.2008 на суму 720,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0023141507/0 від 11.11.2008 на суму 170,00 грн.,

-подання декларації № 630298 від 29.12.2008 на суму 754,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0000891507/0 від 25.01.2008 на суму 44,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0004771505/0 від 08.02.2009 на суму 340,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0007581505/0 від 02.03.2010 на суму 170,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0008721505/0 від 16.03.2010 на суму 170,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0003321507/0 від 13.02.2009 на суму 5100,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0015231507/0 від 18.06.2009 на суму 680,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0024721507/0 від 19.10.2009 на суму 680,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0031541507/0 від 05.12.2009 на суму 340,00 грн.,

-прийняття податкового повідомлення-рішення № 0000371506 від 02.07.2010 на суму 5501591,00 грн.,

-нарахування пені у розмірі 2,95 грн.

В звязку з несплатою платником податку податкового зобовязання податковим органом виставлено платнику податків першу податкову вимогу № 1/5985 від 02.07.2007 на суму 525,03 грн. та другу податкову вимогу № 2/9148 від 08.10.2007 на суму 1990,03 грн., які в звязку з неможливістю вручення адресатові розміщено на дошці податкових оголошень.

На день розгляду справи заявлена до стягнення заборгованість відповідачем не сплачена, що останнім не спростовано.

Аналізуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з урахуванням наступного.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” (що діяв на час виникнення спірних правовідносин), платники податків зобовязані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.

Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” (що діяв на час спірних правовідносин), завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 N 2181-III, що діяв на час виникнення спірних правовідносин,(Далі Закон № 2181) є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Підпунктом 4.1.4. Закону № 2181 встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Закону 2181 встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

п.п. 5.3.1 Закону № 2181 встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

пп. 5.2.2. Закону № 2181 встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Процедура адміністративного оскарження здійснюється тим контролюючим органом, який надіслав платнику податків податкове повідомлення, відповідно до своєї компетенції, визначеної цим Законом.

Абзацом четвертим п.п. 6.2.4. Закону № 2181 встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та жодних доказів про сплату узгоджених податкових зобовязань не надав.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Разом з тим, з 01.01.2011 Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

В порядку пункту 20.1.18 статті 18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заявленої заборгованості у розмірі 5513856.95 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В :

Задовольнити адміністративний позов повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Центр «Техномережі»(01133, м. Київ, вул. Мечникова, 10/2, кв.126; м. Київ, вул. Мечникова, 10/2а, код ЄДРПОУ 34615031) до Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 5510687 (пять мільйонів пятсот десять тисяч шістсот вісімдесят сім) грн. 95 грн. та з податку на прибуток підприємств у розмірі 3169 (три тисячі сто шістдесят девять) грн.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В.Кротюк