Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 жовтня 2011 року Справа № 2а-8559/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Широка К.Ю., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Сєверодонецьку Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 400,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
26 вересня 2011 року позивач Державна податкова інспекція в м. Сєверодонецьку Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 400,00 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності-фізична особа виконавчим комітетом Сєверодонецької міської Ради, присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 згідно заяви Державної податкової інспекції в м. Сєверодонецьку Луганської області знаходиться на спрощеній системі податкового обліку, в якості платника податків з 20.04.2010 зі сплатою єдиного податку у сумі 200,00 грн. розмір якого встановлено рішенням Сєверодонецької міської ради № 590 від 28.12.2006 року, що підтверджується свідоцтвом НОМЕР_2. Заборгованість відповідача перед бюджетом складає 400,00 грн. З 20.08.2011 року відповідач не сплачує єдиний податок, і за ним утворився податковий борг. Станом на 03.08.2011 рік сума боргу складає 400,00 грн.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183? Кодексу адміністративного судочинства України (зі змінами, внесеними розділом ХІІ „Прикінцеві положення” Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-VІ «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 03 серпня 2010 року) справи щодо припинення за зверненням субєкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців у випадках, передбачених законом, розглядаються в порядку скороченого провадження.
Відповідач повідомлений належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні (аркуші справи 18, 19). У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог. Так, 17.10.2011 на адресу Луганського окружного адміністративного суду повернулось поштове відправлення з ухвалою про відкриття провадження у справі в скороченому провадженні, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф.20 причиною повернення зазначено «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Спірні правовідносини між сторонами виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тому суд вважає за потрібне застосовувати законодавство чинне на момент виникнення спірних правовідносин.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування”передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” від 03.07.2010 № 727/98 встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Згідно п. 2 Указу, суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно ч. 6 п. 2 зазначеного Указу, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Пунктом 5 Указу передбачено, що субєкти підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступного за останнім днем відповідного граничного строку.
П.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Сєверодонецької міської ради присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно заяви Державної податкової інспекції в м. Сєверодонецьку Луганської області знаходиться на спрощеній системі податкового обліку, в якості платника податків з 20.04.2010 зі сплатою єдиного податку (а.с. 6)
Згідно облікової картки платника відповідач має заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 400,00 грн. станом на 01 січня 2011 року. (а.с. 11).
З метою погашення податкового боргу відповідачу була вручена перша податкова вимога від 30.07.2010 № 1/480 (а.с. 10).
Пунктом 2.3.1. ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідач не виконав належним чином обовязок щодо своєчасної сплати податкового зобовязання, у звязку з чим за ним виникла заборгованість.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 16, 20, 57, 87, 95, 102 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєверодонецьку Луганської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 400,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України податковий борг в розмірі 400,00 грн., на р/р 34211379700080, код платежу 18050200, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку , МФО 804013, код отримувача 24046627.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяК.Ю. Широка