Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 серпня 2011 року Справа № 2а-6614/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Мирончук Н.В.,
при секретарі судового засідання: Саприкіної Т.О.
за участю сторін:
представника позивача: не зявився,
відповідач: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1720,80 грн., -
В С Т А Н О В И В:
02 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1720,80 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області як фізична особа-підприємець.
В управлінні Пенсійного фонду України в м.Алчевську відповідач зареєстрований як платник страхових внесків 28.08.2001р.
В порушення п.6 ч.2 ст.17, ч.6 ст. 20 Закону № 1058-ІV, фізична особа підприємець ОСОБА_1 станом на 21.07.2011р. несвоєчасно сплачує страхові внески, нараховані у відповідності до розрахунку сум страхових внесків, що спричинило виникнення простроченої заборгованості із сплати страхових внесків, яка складає 1720,80 грн.
Відповідно до ч.3 ст.106 Закону № 1058-ІV, управлінням Пенсійного фонду України в м.Алчевську відповідачеві була направлена вимога про сплату боргу № Ф-179 У від 01.04.2011 на суму 1720,80 грн., яка одержана фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 21.05.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 9420400.
Відповідач суму боргу вказану у вимозі не оскаржив у встановленому законом порядку, та у 10-дений термін із дня отримання вимоги не сплатив.
Таким чином, заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, яка підлягає стягненню станом на 21.07.2011р. складає 1720,80 грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі в якій зазначив, що на задоволенні адміністративного позову по справі наполягає.
Відповідача у судове засідання не зявився, судом про явку до суду був повідомлений належним чином.
Згідно ст. 55 Конституції України, права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому законодавством, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відносини, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”. Виключно цим Законом визначаються платники страхових внесків, порядок їх нарахування, обчислення та сплати страхових внесків.
З 01.01.2011р. набрав чинності Закон України від 08.07.2010р. № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з пунктом 7 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Пунктом 6 ч.2 ст.17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що страхувальник зобов'язаний перераховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України.
Відповідно п.4 ст.20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачає, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі, шляхом внесення відповідних сум страхових внесків на банківські рахунки відповідних виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований Управлінням економіки та ринкових відносин Алчевської міської ради депутатів як субєкт підприємницької діяльності в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків та інших обовязкових платежів від 22.08.2001 року № 6888, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 20185674Ф0021657 (а.с.5).
Відповідач зареєстрований в УПФУ м. Алчевська Луганської області як платник податків від 28.08.2001 року. (а.с.11).
Платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством.
У звязку з несплатою страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 1720,80 грн., позивачем була направлена вимога про сплату боргу № Ф-179 У від 01.04.2011 на суму 1720,80 грн., яка одержана фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 - 21.05.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 9420400 (а.с.7).
Відповідно до розрахунку заборгованості зі сплати страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування на 18.05.2011 року за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 1720,80 грн.
Рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Згідно Закону України: “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від фінансової відповідальності, законом не передбачено.
Статтею 18 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є цільовим загальнообовязковим платежем і підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки і в повному обсязі відповідно до частини 2 статті 17 цього ж Закону.
Відповідно до статті 20 Закону, страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно статті 106 Закону, сума страхових внесків, своєчасно не нарахованих та/або не сплачених страхувальниками у встановлені строки, вважається простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, встановлених цією статтею.
У звязку з тим, що на час розгляду справи, відповідач не сплатив заборгованість із сплати страхових внесків у розмірі 1720,80 грн., суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1720,80 грн., підлягають задоволенню
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, та відповідач звільнений від їх сплати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1720,80 грн., задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ін.код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області (94204, Луганська область, м. Алчевськ, вул..Ленінградська, 43, р/р 25605301727 у ЛОУ Ощадбанку України, МФО 304665, ідентифікаційний код 21792347) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 1720,80 грн. (одна тисяча сімсот двадцять гривень 80 коп).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяН.В. Мирончук