Постанова № 19200181, 18.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
2а-4530/11/1270
Номер документу
19200181
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 липня 2011 року Справа № 2а-4530/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Мирончук Н.В.,

при секретарі судового засідання: Білоконі Д.І.,

за участю сторін:

представника позивача: ОСОБА_1, довіреність дійсна до 31.12.2012р.,

представника відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 20977015, 69 грн. за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках,-

В С Т А Н О В И В:

01 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 20977015, 69 грн.

В обґрунтування своїх вимог, податковий орган зазначив, що Державне підприємство «Антрацит» внесено до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України з ідентифікаційним кодом 32226065, зареєстровано виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради від 30.04.2003р. за реєстраційним № 040518850010158.

Відповідач взятий на податковий облік Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 10.03.2011р., про що видана довідка.

Крім того, відповідач зареєстрований платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво № 16146407 від 23.05.2003р.

Відповідач узгодив податкові зобовязання з податку на додану вартість, подавши до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість від 17.12..2010р. № 9005658682; від 21.02.2011р. № 9000638636; від 18.03.2011р. №9001262748.

З метою погашення податкового боргу з податку на додану вартість державною податковою інспекцією на адресу відповідача було надіслано:

першу податкову вимогу № 1/36 від 05.10.2001р.;

другу податкову вимогу № 2/194 від 08.11.2001р.

Вжиті позивачем заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.

Станом на 30.03.2011р.за ДП «Антрацит» лічиться податковий борг з податку на додану вартість у загальній сумі 20977015,69 грн., який виник в період з 1 листопада 2010р. по 30.02.2011р.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, також не заперечували проти розстрочення виконання судового рішення.

У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, надав пояснення щодо суті вимог, просив суд задовольнити вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача надав суду відзив на адміністративний позов, в якому визнав позовні вимоги в повному обсязі, просив розстрочити виконання судового рішення на 10 років, згідно узгодженому з позивачем графіку, посилаючись, що підприємство знаходиться у складному фінансовому стані, коштів вистачає виключно на виплату заробітної плати працівникам. Розстрочення виконання судового рішення необхідне з метою недопущення банкрутства підприємства.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обовязкових платежів) та інших надходжень.

Відповідно до п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.

Згідно діючого законодавства, податкове зобовязання (зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181). Відповідно до ст. 16 Закону № 2181 на суму податкового зобовязання нараховується пеня, яка також входить до складу податкового боргу.

Судом встановлено, що Державне підприємство “Антрацит” зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради від 30.04.2003р. за реєстраційним № 040518850010158 (а.с. 6).

Державне підприємство “Антрацит” засновано на державній власності, згідно з Наказом Мінпаливенерго України від 2 квітня 2003 року № 168 та належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України (а.с. 10).

Відповідач - державне підприємство “Антрацит” взятий на податковий облік Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 10.03.2011р. за № 40/29-011 (а.с. 8).

Крім того, відповідач зареєстрований платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво № 16146407 від 23.05.2003р. (а.с. 15).

Податкові зобовязання з податку на додану вартість, відповідачем були узгоджені, шляхом подання до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську податкових декларацій з податку на додану вартість від 17.12..2010р. № 9005658682; від 21.02.2011р. № 9000638636; від 18.03.2011р. №9001262748 (а.с. 19-24).

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.95.2 ст.95 По?даткового кодексу України стягнення коштів та пр?одаж майна платника податків? провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з? дня надіслання такому платни?ку податкової вимоги.

З метою погашення податкового боргу з податку на додану вартість державною податковою інспекцією на адресу відповідача було надіслано:

першу податкову вимогу № 1/36 від 05.10.2001р. (а.с. 16).

другу податкову вимогу № 2/194 від 08.11.2001р. (а.с. 17).

Таким чином, у звязку з тим, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання з податку на додану вартість у встановлені законодавством строки у добровільному порядку не сплачено, за підприємством утворився податковий борг у сумі 20977015,69 грн. ( який виник на час дії Закону № 2181).

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду яке направляється до виконання органами державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на додану вартість є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Державним підприємством «Антрацит» заявлено суду клопотання щодо встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення ДП «Антрацит» податкової заборгованості у сумі 20977015,69 грн., шляхом відстрочення виконання рішення до 2012 року та встановлення розстрочення терміну виконання на 120 календарних місяців, починаючи з 21 травня 2012 року по 31 березня 2022 року щомісяця - в сумі -174808,46 грн., 31 квітня 2022 року в сумі 174 808,95 грн. (а.с. 32,-33,41).

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть судом бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання представника відповідача, розглянувши питання щодо надання відповідачеві розстрочення виконання постанови відповідно до заяви, суд виходить з наступного.

Представник позивача в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення способу, строку і порядку виконання судового рішення шляхом сплати Державним підприємством «Антрацит» податкового боргу у сумі 20977015,69 грн., згідно графіку, поданого представником відповідача та погодженого з позивачем, про що суду надав письмову заяву (а.с. 37).

З урахуванням викладеного, відсутністю заперечень позивача, відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України, суд приходить до висновку щодо необхідності задоволення клопотання відповідача, встановивши спосіб та порядок виконання судового рішення. шляхом розстрочення державному підприємству “Антрацит” сплати в дохід Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 20977015,69 грн., і відстрочення виконання рішення до 2012 року та встановлення розстрочення терміну виконання на 120 календарних місяців. починаючи з 21 травня 2012 року по 31 березня 2022 року щомісяця - в сумі - 174808,46 грн.; 31 квітня 2022 року в сумі 174 808,95 грн. та зобовязання Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську провести розстрочення у картках особового рахунку державного підприємства “Антрацит” з податку на додану вартість.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 71, 94, 158-163, 257 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 20977015, 69 грн. за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках, задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Антрацит» (код ЄДРПОУ 32226065, місцезнаходження: 94613, Луганська область, м. Антрацит вул. Ростовська, 38) за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках, в дохід Державного бюджету України, податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 20977015, 69 грн. (двадцять мільйонів дев'ятсот сімдесят сім тисяч п'ятнадцять грн. 69 коп.).

Розстрочити державному підприємству «Антрацит» сплату в дохід Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 20977015,69 грн. (двадцять мільйонів девятсот сімдесят сім тисяч пятнадцять грн. 69 коп.), шляхом відстрочення виконання рішення до 2012 року та встановлення розстрочення терміну виконання на 120 календарних місяців починаючи з 21 травня 2012 року по 31 березня 2022 року щомісяця - в сумі - 174808,46 грн.; 31 квітня 2022 року в сумі 174 808,95 грн.

Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську провести у картці особового рахунку державного підприємства “Луганськвугілля”з податку на додану вартість розстрочення суми податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 20977015,69 грн. (двадцять мільйонів девятсот сімдесят сім тисяч пятнадцять грн. 69 коп.) згідно затвердженого графіку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяН.В. Мирончук