Постанова № 19200167, 13.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2011
Номер справи
2а-4766/11/1270
Номер документу
19200167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №14

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 липня 2011 року Справа № 2а-4766/11/1270

Головуючого судді Мирончук Н.В.,

при секретарі судового засідання: Білоконя Д.І.,

за участю сторін:

представника позивача: ОСОБА_1 довіреність №1-П/11 від 04.01.2011 року,

представника позивача: ОСОБА_2, довіреність №27-П/11 від 04.07.2011 року,

відповідач: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за адміністративним позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Луганська автобаза» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.,

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Луганська автобаза» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 1700 грн..

У вказаній справі за адміністративним позовом було відкрито провадження та справа була призначена до розгляду.

В позовній заяві прокурор зазначив, що відповідач, в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, до 20 лютого року, наступного за звітним роком, не розкрив регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії Луганського територіального управління ДКЦПФР.

У звязку з цим, 30.03.2011 року Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР була винесена постанова № 17-ЛУ про застосування до відповідача санкції у вигляді накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 грн. В зазначеній постанові було вказано: перерахувати відповідачу суму штрафної санкції в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання вказаної постанови.

30.03.2011 року Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР було винесено постанову № 18-ЛУ про застосування до відповідача санкції у вигляді накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 грн. В постанові було вказано: перерахувати відповідачу суму штрафної санкції в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови.

Вказані постанови відповідачем не оскаржувались.

У судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі та надали пояснення, аналогічні позовним вимогам, просили суд стягнути з відповідача суми штрафних санкцій у розмірі 1700 грн.

Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. У встановлений судом строк до Луганського окружного адміністративного суду відповідачем не надано заперечень проти позовної заяви чи заяви про визнання позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Згідно ч.2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави являється наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявлені фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання

ринку цінних паперів в Україні» державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У судовому засіданні встановлено, що Відкритим акціонерним товариством «Луганська автобаза» до Луганського територіального управління ДКЦПФР, 02.03.2011 року за вх. № 43 було надано регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року.

Відповідно до вимог п. 3 глави 3 розділу ІV Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, емітенти зобовязані розкрити квартальну інформацію за четвертий квартал не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком, шляхом її подання до Комісії.

Отже, в зазначений термін, в порушення вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364, регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року відповідачем розкрито не було.

Відповідно до положень Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 10.03.2011 року Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР було винесено постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів відносно ВАТ «Луганська автобаза» (а.с.12,30).

18.03.2011 року Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР було винесено акти про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ «Луганська автобаза» (а.с.14,32).

30.03.2011 року Луганським територіальним управлінням ДКЦПФР було винесено постанови № 18-ЛУ, № 17-ЛУ про застосування до відповідача санкції у вигляді накладення штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 грн. В зазначених постановах було вказано: перерахувати відповідачу суму штрафної санкції в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. (а.с.10,35).

Згідно ст. 16 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

До суду не надійшло відомостей про оскарження відповідачем постанови про застосування штрафної санкції. Сума штрафу станом на день подання позову відповідачем не сплачена. Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму штрафної санкції в розмірі 17000 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Луганська автобаза» про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 1700 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Луганська автобаза» суму штрафної санкції у розмірі 1700 (тисячу сімсот) грн. в дохід Державного бюджету України (р/р 3111806700003 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяН.В. Мирончук