Справа №2-766/2011 р.
Татарбунарський районний суд Одеської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2011 року. Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Тимошенка С.В.
при секретарі Коренчук О.Е.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Татарбуна-ри Одеської області справу за позовом відкритого акціонерного товари-ства «Одесаобленерго» до ОСОБА_1
про стягнення 2117,44 грн.,
В С Т А Н О В И В :
ВАТ Одесаобленерго» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути 2117 грн.44 коп., посилаючись на нас-тупні обставини. У ВАТ «Одесаобленерго» Татарбунарського РЕМ існує відкритий особовий рахунок на користування електричною енергією № НОМЕР_1 на ОСОБА_1 Працівниками Татарбунарського РЕМ ВАТ «Одесаобленерго» 21 лютого 2010 року при перевірці правильності корис-тування електроенергії будинку, розташованого по АДРЕСА_1, встановлено пору-шення правил користування електричною енергією для населення шляхом підключення фазного проводу поза електролічильника, електроенергія споживалась, але лічильником не враховувалась, чим було порушено п.42 та 48 ПКЕЕ для населення. В результаті вищевказаного порушення було складено акт за № 0082969 про порушення правил користування елек-тричною енергією для населення. 16 березня 2011 комісією Татарбунар-ського РЕМ по розгляду актів було прийнято рішення про здійснення розрахунку по вказаному акту на суму 4234,87 грн. 31 березня поточного року цією ж комісією було прийняте нове рішення, про зменшення суми збитку на 50 %. На теперішній день заборгованість по акту № 0082969 становить 2117,44 грн.
Представник Татарбунарського РЕМ в судове засідання не зявився, надав заяву, в якій просив справу розглянути у його відсутності, по-зовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявилася, надала заяву, в якій просила справу розглянути у її відсутності, позовні вимоги визнала частково, вважає суму нараховану їй по акту завищеною.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.
В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що відповідач по справі є споживачем електроенергії Татарбунарського РЕМ ВАТ “ЕК Одесаобленерго”.
Як видно з акту за № 0082969 від 21 лютого 2011 р. ( а.с.4 ), працівниками Татарбунарського РЕМ в будинку, що належить відповідачу, розташованому по АДРЕСА_1 виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення шляхом підключення фазного проводу поза еле-ктролічильника, електроенергія споживалась, але лічильником не враховувалась.
Як вбачається з розрахунку кількості недорахованої електроенергії та її вартості № 0082969, комісією Татарбунарського РЕМ проведено розрахунок за період з 22.02.2010 року по 01.02.2011 року, та з 31.01.2011 року по 21.02.2011 року і розмір завданих збитків за вказаним актом складає 4234,87 грн.
Однак суд не може взяти до уваги вказаний розрахунок, оскільки як вбачається з особового рахунку відповідача за період з 01.01.1998 року по 01.02.2011 року, контрольний обхід рейд був проведений пра-цівниками Татарбунарського РЕМ 09.11.2010 року, тому розрахунок необхідно проводити саме з цієї дати ( з 09.11.2010р. по 31.01.2011 р. - 82 дні, з 01.02.2011 р. по 21.02.2011 р. 20 днів).
Згідно ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно п.53 Правил користування електричної енергії для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акту про виявлення порушення.
Як встановлено в судовому засіданні, розмір збитку завданого відповідачем складає 1246,64 грн.( за період з 01.02.2011 р. по 21.02.2011 р. 935,10 грн., за період з 01.02.2011 р. по 21.02.2011 р. 311,54 грн.)
Суд вважає, що вина відповідача у порушенні Правил користування електричною енергією для населення доведена частково, тому завданий збиток підлягає відшкодуванню в розмірі 1246,64 грн., згідно ст.1166 ЦК України та Правил користування електричної енергії для населення.
Керуючись ст.1166 ЦК України, ст.ст.58-60, 208-210, 213-215, ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ВАТ «Одесаобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення 2117,44 грн. - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Одесаобл-енерго», поточний рахунок із спеціальним режимом використання № 2600030763777, МФО 328845, код 00131713 Одеське обласне управління ВАТ «Ощадбанк» заборгованість у розмірі 1246,64 грн., судовий збір в розмірі 51 грн., а також витрати на ІТЗ в розмірі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, протягом десяти днів с дня отримання його копії.
Суддя Тимошенко
Судове рішення № 19183107, Татарбунарський районний суд Одеської області було прийнято 31.10.2011. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-766/11. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: