Постанова № 19071389, 24.10.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2011
Номер справи
10100/11/2070
Номер документу
19071389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"24" жовтня 2011 р. Справа № 2а-10100/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Мельникова Р.В.

за участю: секретаря судового засідання - Вороніної І.О.,

представника позивача - Горяшко А.В.,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м.Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Фрунзенському районі м.Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просить суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 суму зобовязань з податку на додану вартість у розмірі 1213296,2грн. та суму зобовязань у розмірі 500474,26грн. з податку на доходи фізичних осіб.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (втратив чинність з 1 січня 2011 року згідно з Податковим кодексом України) та Податковим кодексом України (набрав чинність з 1 січня 2011 року). Відповідач не виконував обовязок сплачувати податки і збори в розмірах, у строки та в порядку, що визначені законодавством, а також подавати декларації до державних податкових органів відповідно до законів з питань оподаткування. За вказані порушення законами встановлена відповідальність у вигляді фінансових санкцій. Відповідач самостійно не сплатив суми податків, а також суми фінансових санкцій, застосованих до нього ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова. Внаслідок цього у відповідача виник податковий борг, який станом на дату звернення до суду з позовом складає 1213296,2грн. - з податку на додану вартість та 500474,26грн. - з податку на доходи фізичних осіб. У звязку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Представник відповідача визнав позов.

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа - підприємець, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.7) та копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.38). Відповідача взято на облік як платника податків 15.09.2004, про що свідчить довідка від 18.11.2010 (а.с.8).

Про виникнення та існування у відповідача заборгованості в розмірі 1213296,2грн. - з податку на додану вартість та 500474,26грн. - з податку на доходи фізичних осіб свідчать наступні обставини:

- відповідно до акту перевірки від 28.05.2009р. №3494/17-212/НОМЕР_1 (а.с.14-25), виїзною плановою перевіркою ФОП ОСОБА_3 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 31.12.2008 встановлено порушення ст.13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», в результаті чого занижено податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності на суму 500467,60грн.; порушення п.п.7.3.1 п.7.3, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 803365грн.; ненадання за червень 2008, несвоєчасне надання до ДПІ декларацій з податку на додану вартість за липень, жовтень-грудень 2007 року, чим порушено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі акту перевірки від 28.05.2009р. №3494/17-212/НОМЕР_1 ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова прийнято податкове повідомлення - рішення з податку на додану вартість №0000671702/0 від 12.06.2009р. (а.с.12), яким платнику податків визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 1216179,50грн., у тому числі за основним платежем - 803365грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 412814,50грн.; також прийнято податкове повідомлення-рішення з податку на прибуток фізичних осіб №0000661702/0 від 12.06.2009р. (а.с.11), яким платнику податків визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 500467,60грн. за основним платежем;

- відповідно до акту перевірки від 25.05.2010 №2668/17-112/НОМЕР_1 (а.с.33), невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ФОП ОСОБА_3 встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі акту перевірки від 25.05.2010 №2668/17-112/НОМЕР_1 ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова прийнято податкове повідомлення - рішення з податку на додану вартість №0005521701/0 від 10.06.2010р. (а.с.32), яким платнику податків визначено суму штрафних санкцих у розмірі 680,00грн.;

- відповідно до акту перевірки від 04.11.2010р. №5120/17-112/НОМЕР_1 (а.с.31), невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ФОП ОСОБА_3 встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі акту перевірки від 04.11.2010р. №5120/17-112/НОМЕР_1 ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова прийнято податкове повідомлення рішення з податку на додану вартість №0011361701/0 від 16.12.2010р. (а.с.30), яким платнику податків визначено суму штрафних санкцій у розмірі 510,00грн.;

- відповідно до акту перевірки від 31.01.2011р. №158/17-112/НОМЕР_1 (а.с.29), невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ФОП ОСОБА_3 встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі акту перевірки від 31.01.2011р. №158/17-112/НОМЕР_1 ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова прийнято податкове повідомлення рішення з податку на додану вартість №0000751701/0 від 18.03.2011р. (а.с.28), яким платнику податків визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 170,00грн.;

- відповідно до акту перевірки від 28.02.2011р. №1189/17-112/НОМЕР_1 (а.с.27), невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ФОП ОСОБА_3 встановлено порушення п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України. На підставі акту перевірки від 28.02.2011р. №1189/17-112/НОМЕР_1 ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова прийнято податкове повідомлення рішення з податку на додану вартість №0000761701/0 від 18.03.2011р. (а.с.26), яким платнику податків визначено суму грошового зобов'язання у розмірі 340,00грн.

У зв'язку з тим, що на момент виникнення заборгованості у ФОП ОСОБА_3 по обліковій картці існувала переплата у розмірі 4583,30грн. тому податковий борг ФОП ОСОБА_3 склав 1713770,46грн.

Відповідачу було направлено першу податкову вимогу №1/841 від 29.07.2009 та другу податкову вимогу №2/896 від 3.11.2009 (а.с.35, 36).

До суду не було надано доказів на підтвердження того, що податкові повідомлення рішення були оскаржені в установленому порядку, тому податкове зобовязання відповідача вважається узгодженим.

Згідно з п.2, 3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”(тут і далі нормативно-правові акти в редакції, чинній на момент виникнення відповідних правовідносин), платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктами 16.1.1-16.1.4, 16.1.11 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи підприємця.

Відповідно до п.1 та 4 ч.1 ст.14 Закону України “Про систему оподаткування”та п.п.9.1.2 та 9.1.3 ст.9 Податкового кодексу України, до загальнодержавних належить такий податок, як податок на додану вартість та податок на доходи фізичних осіб.

Відповідно до ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п.п.20.1.27 та 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”та п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Строки подання податкових декларацій встановлені п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України.

Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”та статтями глави 11 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п.5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач не сплатив суми податків, а також фінансові санкції у повному обсязі, станом на дату розгляду справи податковий борг відповідача становить 1213296,2грн. - з податку на додану вартість та 500474,26грн. - з податку на доходи фізичних осіб, що підтверджується вищевказаними матеріалами справи та обліковою карткою платника ФОП ОСОБА_3 (а.с.58-62).

Відповідно до ст.136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем сума заборгованості не була сплачена у повному обсязі, а також визнання позову представником відповідача, яке прийнято судом, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 112, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м.Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідент. номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1,61110) суму зобов'язань у розмірі 1213296,2грн. (один мільйон двісті тринадцять тисяч двісті дев'яносто шість грн. 20коп.) на р/р31112029700010, УДК у Фрунзенському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ 24134610 в УДК у Харківській області, МФО 851011; суму зобов'язань у розмірі 500474,26грн. (п'ятсот тисяч чотириста сімдесят чотири грн. 26коп.) на р/р33219801700010, УДК у Фрунзенському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ 24134610 в УДК у Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанову складено 31 жовтня 2011 року.

Суддя (підпис)< >Р.В. Мельников

З оригіналом згідно. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >

Суддя< >Р.В. Мельников< >