Постанова № 190422, 17.10.2006, Господарський суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.10.2006
Номер справи
9/303-ап-06
Номер документу
190422
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

____________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"17" жовтня 2006 р. Справа № 9/303-АП-06

м.Херсон, зал судового засідання №322, 10 год. 00 хв.

Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Відкритого акціонерного товариства "Цюрупинський маслозавод", м.Цюрупинськ Херсонської області

до Управління Пенсійного фонду України у Цюрупинському районі, м.Цюрупинськ Херсонської області

про скасування рішень

за участю представників сторін:

від позивача: Крижановський М.М. –представник, дор. від 16.05.2006р.

від відповідача: Єремець О.О. –головний спеціаліст-юрисконсульт, дор. № 4309/08 від 31.07.2006р.

Суть спору: позивач –ВАТ “Цюрупинський маслозавод”, звернувся з позовом до УПФУ в Цюрупинському районі про визнання протиправними та скасування рішень УПФУ в Цюрупинському районі № 057 та № 058 від 12.04.2006р..

Позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі та подав суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить скасувати рішення УПФУ в Цюрупинському районі № 057 від 12.04.2006р. та № 058 від 12.04.2006р..

Представник відповідача позовні вимоги не визнає та подав в судовому засіданні лист № 5866/08 від 16.10.2006р., в якому повідомив, що нарахування пені та фінансової санкції у період з 22.08.2005р. по 04.10.2005р, під час дії мораторію по справі № 6/186-Б, не проводились.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з матеріалів справи 12.04.2006р. УПФУ в Цюрупинському районі було прийнято рішення № 057 та № 058 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду.

Статтею 5 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до п.6 ч.2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески.

Згідно положень ч.6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для вищезазначених платників є календарний місяць.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).

Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" набрав чинності 01.01.2004 року.

Отже, фінансові та адміністративні санкції, а також пеня, передбачені ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, застосовуються за порушення, вчинені з моменту набрання чинності Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до положень п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п. 15 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

З огляду на вищевикладене, за порушення, вчиненні до 2004 року, але виявлені органами Пенсійного фонду після 2004 року, застосовуються штрафні санкції та пеня передбачені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Згідно положень пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник збору не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник збору зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

1. При затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

2. При затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу:

3. При затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу.

Пеня за період недоїмки до 1 січня 2004 року нараховується відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за період після 1 січня 2004 року - відповідно до норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що рішенням про результати розгляду скарги № 1536/07-10 від 09.02.2006р. підписаного заступником начальника Пенсійного фонду України було скасовано рішення № 368 від 24.10.2005р., яке аналогічне за своїм змістом рішенням № 057 та № 058 від 24.10.2006р., яким позивачу було нараховано штраф в сумі 66308 грн. 78 коп. та пеню в сумі 50960 грн. 75 коп.

Проаналізувавши наявні в матеріалах справи документальні докази з заявленими позовними вимогами, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на викладене дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі. Судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп. зі сплати судового збору відшкодовуються позивачу з Державного бюджету.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено сторони про час виготовлення постанови суду в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду в Цюрупинському районі № 057 від 12.04.2006р., яким відкритому акціонерному товариству “Цюрупинський маслозавод”, м.Цюрупинськ Херсонської області (код 00447600) визначено штраф в розмірі 997 грн. 88 коп. та пеню в розмірі 393 грн. 68 коп.

3. Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду в Цюрупинському районі № 058 від 12.04.2006р., яким відкритому акціонерному товариству “Цюрупинський маслозавод”, м.Цюрупинськ Херсонської області (код 00447600) визначено штраф в розмірі 65310 грн. 90 коп. та пеню в розмірі 50567 грн. 07 коп.

4. Відшкодувати з Державного бюджету України на користь відкритого акціонерного товариства “Цюрупинський маслозавод”, Херсонська область, м.Цюрупинськ, вул. Пролетарська, 98 (код ЄДРПОУ 00447600) витрат зі сплати судового збору в сумі 3 грн. 40 коп..

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя С.В. Ребриста

Постанову складено у повному обсязі 19.10.2006р.