ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
Підлягає публікації в ЄДРСР
УХВАЛА
"24" жовтня 2011 р. Справа № 16-28/17-2560-2011
За позовом:загальноосвітньої школи № 2 І-ІІІ ступенів міста Ізмаїл Одеської області
до відповідача:малого приватного підприємства „Космет П”
про стягнення 47551,44 грн.
Суддя Желєзна С.П.
В засіданні приймали участь представники сторін:
Від позивача: ОСОБА_1 за довіреністю від 13.07.2011р.
Від відповідача: ОСОБА_2 за довіреністю № 26 від 29.07.2011р.
Загальноосвітня школа № 2 І-ІІІ ступенів міста Ізмаїл Одеської області (далі по тексту ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів м. Ізмаїл) звернулась до господарського суду Одеської області з позовом до малого приватного підприємства „Космет П” (далі по тексту МПП „Космет П”) про стягнення заборгованості в сумі 47551,44 грн., обгрунтовуючи заявлені позовні вимоги безпідставним перерахуванням спірної суми заборгованості на користь відповідача та відмовою останнього здійснити дії щодо їх повернення.
Ухвалою суду від 05.10.2011р. дану справу було прийнято до провадження суддєю Желєзною С.П. та присвоєно справі номер № 16 28 / 17 2560 2011.
В обґрунтування предявленого позову позивач посилається на акт № 930-20/159 від 30.12.2009р. ревізії фінансово-господарської діяльності загальноосвітньої школи № 2 І-ІІІ ступенів м. Ізмаїла Одеської області за період з 01.01.2007р. по 31.10.2009р., складений Обєднаним Ізмаїльським контрольно-ревізійним відділом Контрольно-ревізійного управління в Одеській області, з якого вбачається, що ревізією при перевірці питання витрачання бюджетних коштів на харчування на підставі укладених із МПП „Космет П” договорів було виявлено завищення вартості страв та зменшення виходу готової порції, що є порушенням умов укладеного договору та цінових пропозицій підприємством МПП „Космет П”, у звязку з чим, останньому за період січня, грудня 2007р., січня грудня 2008р., січня жовтня 2009р. позивачем було зайво перераховано грошові кошти на харчування дітей в сумі 47551,44 грн.
Згідно зі ст.ст. 1, 2 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ (з подальшими змінами та доповненнями) державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах. Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. Перевірка державних закупівель полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання підконтрольними установами законодавства про державні закупівлі та проводиться органами державної контрольно-ревізійної служби на всіх стадіях державних закупівель. Результати перевірки державних закупівель викладаються в акті. Контроль за дотриманням законодавства щодо закупівель здійснюється як у порядку проведення перевірки державних закупівель, так і під час державного фінансового аудита та інспектування.
За змістом ст.ст. 8, 9 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) у районах, містах і районах у містах виконують зокрема такі функції: здійснюють державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно; проводить перевірки державних закупівель та здійснює інші функції відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
В процесі вирішення даного спору, господарський суд має надати правову оцінку вищезазначеному акту ревізії № 930-20/159 від 30.12.2009р., складеному Обєднаним Ізмаїльським контрольно-ревізійним відділом Контрольно-ревізійного управління в Одеській області, оскільки цей доказ є основним, що покладений в основу позовних вимог ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів м. Ізмаїла. За переконанням суду, дослідження даного доказу та надання йому правової оцінки може вплинути на права та обовязки Обєднаного Ізмаїльського контрольно-ревізійного відділу Контрольно-ревізійного управління в Одеській області як органу, яким цей акт було складено, щодо позивача по справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду.
Підсумовуючи зазначене, суд з метою повного та всебічного розгляду справи вважає за доцільне та правомірне залучити Обєднаний Ізмаїльський контрольно-ревізійний відділ Контрольно-ревізійного управління в Одеській області /68601, м. Ізмаїл, вул. Суворова, 28, код ЄДРПОУ 20991151/ до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України.
Приймаючи до уваги залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача та необхідність витребування додаткових матеріалів, розгляд справи в засіданні суду підлягає відкладенню.
Керуючись ст.ст. 27, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
1.Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Обєднаний Ізмаїльський контрольно-ревізійний відділ Контрольно-ревізійного управління в Одеській області /68601, м. Ізмаїл, вул. Суворова, 28, код ЄДРПОУ 20991151/.
2.Відкласти розгляд справи на 16.11.2011р. о 15 год. 00 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду в залі судових засідань № 17 за
адресою: 65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29, 4й поверх, тел. 307-977.
3.Зобовязати надати у судове засідання:
а) позивача: докази направлення копії позову та доданих до нього документів третій особі;
в) третю особу: письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог.
4. Явка представників сторін обовязкова.
Суддя </підпис/ >Гуляк Г.І.