Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16. тел. 230-31-77
У Х В А Л А
про порушення провадження у справі
"21" жовтня 2011 р. Справа № Б8/165-11 Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., розглянувши матеріали за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Футурама», ідентифікаційний код юридичної особи: 34564773, місцезнаходження: 08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 1-а,
про порушення справи про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Київської області звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Футурама», ідентифікаційний код юридичної особи: 34564773, місцезнаходження: 08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 1-а із заявою від 06.10.2011 року за №03 про порушення справи про банкрутство, на підставі ст. ст. 1, 6, 7, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та з підстав, передбачених ст. ст. 2, 12, 54, 56, 57 Господарського-процесуального кодексу України.
Як зазначає Заявник, на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, безспірні вимоги кредитора товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Прайд»(ідентифікаційний код юридичної особи: 35480553) до боржника сукупно складають 730000,00 грн. (сімсот тридцять тисяч гривень 00 коп.), що перевищує розмір трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником більш ніж протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Відповідно до заяви Заявника від 06.10.2011 року за №03, 26.09.2011 року було прийнято рішення загальних зборів засновників про ліквідацію товариства з обмеженою відповідальністю «Футурама», створення ліквідаційної комісії та призначення Головою ліквідаційної комісії - директора товариства з обмеженою відповідальністю «Футурама»Селіванова В.Г.
Згідно ч.ч. 1, 8 ст. 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду. Оголошення про реорганізацію чи ліквідацію господарської організації або припинення діяльності індивідуального підприємця підлягає опублікуванню реєструючим органом у спеціальному додатку до газети "Урядовий кур'єр" та/або офіційному друкованому виданні органу державної влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням суб'єкта господарювання протягом десяти днів з дня припинення діяльності суб'єкта господарювання.
Відповідно до ст. 60 Господарського кодексу України, ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений цим Кодексом. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Орган (особа), який прийняв рішення про ліквідацію суб'єкта господарювання, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня оголошення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби, у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.
Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Статтею 105 Цивільного кодексу України встановлено, що учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи. Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Згідно вимог ст. 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зокрема, згідно абз. 5 ч. 1 ст. 7 вказаного Закону, заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити: виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; відповідно до вимог абз. 3, 6 ч. 3 ст. 7 вказаного Закону, до заяви боржника додаються: перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника. Згідно ч. 4 ст. 7 вказаного Закону, Боржник подає заяву в господарський суд за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч. 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, у разі, якщо справа про банкрутство порушується за заявою боржника, боржник зобов'язаний одночасно подати план санації відповідно до вимог цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 вказаного Закону, на яку посилається Боржник, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).
Відповідно до норми ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Частиною 3 ст. 33, ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Суд звертає увагу на те, що згідно абз. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд залишає позов без розгляду, якщо: позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Згідно ч. 1-2 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище, що обумовлює необхідність подачі заявником документів, підтверджуючих призначення на посаду керівника та обсяг його повноважень, в межах та на підставі яких він діє.
Дослідивши подану боржником заяву, судом встановлено, що серед долучених до заяви документів відсутні докази проходження боржником процедури, передбаченої нормами ст. 60 Господарського кодексу України, ст. 105 Цивільного кодексу України.
Відповідно до вимог ст. ст. 8, 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», безпосередня неподача документів, що підтверджують проходження вищевказаних процедур боржником не становить підстави для відмови у прийнятті або повернення заяви про порушення справи про банкрутство.
Представлених матеріалів достатньо для порушення справи про банкрутство, призначення справи до розгляду.
Частиною 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Статтею 27 Господарського процесуального кодексу України у абз. 1, 3 передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативи господарського суду. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу.
Зважаючи на те, що прийняття рішення по справі господарським судом може вплинути на права та обовязки: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1, який є засновником/учасником Боржника, - суд вважає доцільним залучення до справи останнього у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Боржника.
Керуючись ст.ст. 27, 28, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, 5-8, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд,
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі про банкрутство, прийняти заяву до розгляду.
2. Призначити справу до розгляду у підготовчому засіданні на 08 листопада 2011 року на 11 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, каб. 201).
3. Залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Боржника: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1.
4. Зобов'язати Заявника надати на призначене судове засідання:
- надати для огляду в судовому засіданні оригінали всіх документів долучених до поданої ним Заяви від 06 жовтня 2011 року за №03;
- надати оригінали та належним чином засвідчені копії: статуту Заявника в редакції, що була чинна станом на 31 травня 2011 року та чинну станом на поточну дату; кадрового наказу про приступання Селіванова В.Г. до виконання обовязків керівника; протокол вищого органу Заявника про обрання Селіванова В.Г. на посаду директора/керівника Заявника;
- оригінал Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження в Єдиному державному юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Заявника станом на дату після одержання ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство;
- план санації відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;
- належні докази проходження процедур Боржником передбачених нормами ст. 60 Господарського кодексу України, ст. 105 Цивільного кодексу України;
- перелік дебіторів та кредиторів із зазначенням сум заборгованості та строків виконання зобовязань; довідку про загальну суму заборгованості перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам;
- надати письмово інформацію щодо забезпечення заставою майном боржника виконання зобовязань боржником перед кредитором;
- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави;
- місцезнаходження банків, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника; довідки з банку про обороти коштів по всіх рахунках по місяцях за 12 останніх місяців;
- довідки всіх банків, які здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника, про внесення документу на безспірне стягнення коштів, в тому числі до картотеки на окремий позабалансовий рахунок;
- надати письмові пояснення стосовно стану процедури ліквідації Боржника, пояснення стосовно того, чи подавалась обява стосовно ліквідації Боржника, ким подавалась, якщо подавалась надати копію газети /обяви; надати ліквідаційний баланс, усі документи, повязані з ліквідацією Боржника; документ про склад ліквідаційної комісії, склад ліквідаційної маси; перелік заявлених кредиторів; перелік дебіторів Боржника; письмові пояснення чи було реалізовано майно Боржника в межах ліквідаційної процедури та підтверджуючи реалізацію майна документи договори та акти приймання-передачі; надати оригінали та належним чином засвідчені копії актів щодо проходження останніх проведених перевірок у податкових органів, пенсійному фонді, фондах соціального страхування;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, відсутня справа між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав або є рішення цих органів з такого предмету, інші докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.
6. Зобовязати боржника провести аудит за останні 24 календарних місяці його господарської діяльності на надати аудиторський висновок суду до 08 листопада 2011 року;
7. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у звязку з чим заборонити органам стягнення та органам виконавчої служби стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення відповідно до законодавства.
8. Визнати обовязковою участь в судовому засіданні належним чином уповноважених представників Заявника, Кредитора.
9. Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Зокрема, попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
10. Ухвалу надіслати: державному реєстратору Києво-Святошинської районної державної адміністрації (03115, м. Київ, пр-т. Перемоги, буд. 126); Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції (08132, Київська обл. м. Вишневе, вул. Л.Українки, буд. 86), Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, Київ, вул. П. Любченка 15), державному нотаріусу Києво-Святошинської державної нотаріальної контори (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5).
Копію ухвали надіслати: Заявнику (товариству з обмеженою відповідальністю «Футурама», 08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 1-а), власнику Заявника (ОСОБА_1: АДРЕСА_1); Кредитору (товариству з обмеженою відповідальністю «Інтер-Прайд»: 01024, м. Київ, вул. Круглоуніверситетська, буд. 22-а).
Дата набрання чинності ухвалою 21 жовтня 2011 року;
Термін предявлення виконавчого документу до виконання до 21 жовтня 2012 року.
Суддя Скутельник П.Ф.