ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м.Львів, вул.Чоловського,2 У Х В А Л А
щодо закриття провадження у справі
25 липня 2011 р. р. № 2а-5091/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд, у складі :
головуючого - судді Журомської М.В.
за участю секретаря судового засідання Новосада В.М.
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Євроопт ЛТД” до Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області про визнання протиправними дій щодо викладення в Акті про результати перевірки від 15.03.2011 року за №331/2300/36449964 висновків, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Євроопт ЛТД” звернулося до суду з вищевказаним адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області про визнання протиправними дій щодо викладення в Акті про результати перевірки від 15.03.2011 року за №331/2300/36449964 висновків.
Представник відповідача подав до суду клопотання про закриття провадження у справі, у зв’язку із тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Клопотання обґрунтовує тим, що акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень, не створює будь-яких прав і обов’язків для осіб чи суб’єктів владних повноважень, та не породжує правовідносин, що можуть бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача в судовому засіданні проти закриття провадження у справі заперечив, просить суд відмовити у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.
З матеріалів позовної заяви, вбачається, що позивачем ставиться вимога про визнання протиправними дій щодо викладення в Акті про результати перевірки від 15.03.2011 року за №331/2300/36449964 висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому, позивачем оскаржується не самі акти перевірки, а дії відповідача в розумінні ст. 17 КАС України щодо проведення таких перевірок та складання за їх результатами відповідних актів.
Перелік підстав для можливого закриття провадження у справі, визначений частиною першою статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, є вичерпним і не підлягає розширеному тлумаченню.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини другої зазначеної правової норми, у випадку, якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Однією з Конституційних засад судочинства є поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, що виникають у державі, згідно з частиною другою статті 124 Конституції України.
Закриття провадження судом вбачається можливим тільки у випадку відсутності владних повноважень відповідача, або у випадку прямого визначення Законом іншої юрисдикції заявлених вимог.
Оскільки іншого порядку оскарження дій органів ДПС України чинним законодавством не встановлено, суд приходить до висновків про відсутність підстав для закриття провадження у справі.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про закриття провадження у справі - відмовити.
Ухвала про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі може бути оскаржена в строки та в порядку встановленому ст. 186 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 КАС України.
Оскарження ухвали в апеляційному порядку не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Журомська М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Журомська М.В.