Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2a-0770/3066/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 09
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2011 р. 14.07 год. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. при секретарі судового засідання Рекунова К.А., та сторін, які беруть участь у справі:
Позивача: ДПІ у Тячівському районі представник не зявився;
відповідача: Солотвинське комунальне підприємство по водопостачанню - представник не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню про стягнення заборгованості в сумі 2161,08 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 24 жовтня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 27 жовтня 2011 року.
Державна податкова інспекція у Тячівському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню про стягнення заборгованості в сумі 2161,08 грн.
В судове засідання представник позивача не зявився, надавши суду заяву про розгляд справи без його участі за наявними матеріалами (а.с.21), відповідач у судове засідання не зявився, хоча повідомлявся належним чином про дату час та місце судового засідання за адресою, вказаною в довідці із ЄДРПОУ (а.с.6), а відтак, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи без участі представника відповідача за наявними у матеріалах справи доказами. Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України фіксація судового процесу не здійснювалася.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Солотвинське комунальне підприємство по водопостачанню відповідач по справі, зареєстроване Тячівською районною державною адміністрацією 03.07.2002 р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи НОМЕР_1 (а.с.5). Дане підприємство перебуває на обліку в ДПІ у Тячівському районі (а.с.7).
Станом на дату подання позову за Солотвинським КПВ рахується податковий борг з земельного податку в розмірі 2161,08 грн., який виник на підставі податкового повідомлення-рішення № 585/0001762332/1746 від 15.08.2011 року (а.с.12) на загальну суму 2161,08 грн., яке винесене на підставі порушень викладених в акті № 459/2332/32076285 від 01.08.2011 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Солотвинського КПВ з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2011 року»(а.с.8-11);
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп.54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою.
Згідно ст. 95 Податкового кодексу України - орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі..
Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України та законами з питань митної справи.
Податковий борг відповідача підтверджується також копією облікової картки платника податків (а.с.15).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Даний податковий борг по земельному податку відповідачем не сплачений, а тому дана сума в розмірі 2161,08 грн. підлягає до стягнення.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню про стягнення заборгованості в сумі 2161,08 грн. задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків Солотвинського комунального підприємства по водопостачанню (код 32076285) кошти на погашення податкового боргу в сумі 2161,08 грн. (дві тисячі сто шістдесят одна гривня 08 копійок).
3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дору Ю.Ю.