ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
26 жовтня 2011 р. Справа №2а-12217/11/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехлізинг"
про стягнення заборгованості у сумі 21057,94 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився.
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехлізинг" про стягнення заборгованості у сумі 21057,94 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.10.2011 відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надіславши на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності на час виникнення спірних правовідносин було визначено Законом України “Про державну податкову службу в України”, відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АРК .
Відповідно до ст.8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”Державна податкова адміністрація України здійснює функції, зокрема щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів.
У відповідності зі ст. ст. 1, 2, 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 41, 61 Податкового кодексу України, Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі уповноважена державою здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства, правильністю нарахування повнотою і своєчасністю сплати в бюджет і державні цільові фонди податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. ДПІ у Бахчисарайському районі входить у єдину систему органів державної податкової служби України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автотехлізинг" зареєстроване Оболонською районною державною адміністрацією у м. Києві 08.05.2008 і знаходиться на обліку як платник податків у ДПІ у Бахчисарайському районі.
Відповідно п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України (далі ПКУ), платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 16.1.3.,16.1.4. п.16.1 ст.16 ПКУ платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно довідки про розрахунки з бюджетом № 286 від 16.08.2011 у ТОВ “Автотехлізинг” числиться податкова заборгованість з податку на додану вартість у сумі 21057,94грн.:
- 1189,94грн. нараховані на підставі акту №46/1502/35900131 від 11.04.2011 та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000461502 від 22.04.2011р. на суму 1900,00грн.;
-3,00грн. нараховані на підставі акту №48/1502/35900131 від 22.04.2011 та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000501502 від 06.05.2011;
-1,00грн. нараховані на підставі акту перевірки №54/1502/35900131 від 28.04.2011 та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000511502 від 06.05.2011;
-1,00грн. нараховані на підставі акту перевірки 59/1502/35900131 від 23.05.2011 та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000621502 від 31.05.2011;
-19863,00грн. (19862,00грн. - за основним платежем, 1,00грн. - штрафні санкції), нараховані на підставі акту перевірки №65/1502/35900131 від 14.06.2011 та прийняте податкове повідомлення-рішення №0000691502 від 24.06.2011.
Відповідно до п. п. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
24.05.2011 ДПІ у Бахчисарайському районі на адресу відповідача надіслано податкову вимогу №212 від 23.05.2011, яка повернулася без вручення, у зв’язку з тим, що платник податків за зазначеною адресою не зареєстрований.
Відповідно до пункту 42.2. статті 42 ПКУ документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Проте, сума заборгованості у розмірі 21057,94 грн. станом на день розгляду справи відповідачем не сплачена.
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, і у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином податковий орган повинен звернутися до суду з позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках.
Проте позивачем таке рішення не надано, відповідно не надано ї доказів неможливості його виконання органом державної податкової служби – недостатності коштів.
Відповідно до статті 95 ПКУ в рахунок погашення податкового боргу податковим органом може бути звернено стягнення на майно платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно до пункту 89.3. ПКУ майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Позивачем не надано рішення керівника податкового органу про опис майна та відповідний опис майна, що знаходиться у податковій заставі.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем зазначений обов’язок не виконаний.
Таким чином звернення Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Автотехлізинг" про стягнення заборгованості у сумі 21057,94 грн. без виконання обов’язкових умов, визначених Податковим кодексом України є передчасним.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вимоги позивача не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.