Постанова № 18946990, 27.07.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
27.07.2011
Номер справи
2а-4041/11/0170/11
Номер документу
18946990
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 липня 2011 р. Справа №2а-4041/11/0170/11 о 16 годин 30 хвилин

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Москаленка С.А., при секретарі Фурлетовій Г.Ю., розглянувши за участю

представника позивача ОСОБА_1, довіреність від 01.11.2010р.;

представника відповідача ОСОБА_2, довіреність від 21.01.2011р.;

представника третьої особи ОСОБА_3, довіреність від 21.01.2011р.;

у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Факелл»

до Державної податкової інспекції в місті Судак

третя особа, якя не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Судацька міська рада,

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Сутність спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Факелл» (далі позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м.Судак про визнання противоправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000141503\0 від 29.03.2011року яким позивачу визначені податкові зобовязання з орендної плати за землю (у тому числі фінансові санкції) у розмірі 393813 грн. 82 коп.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що викладені в акті перевірки висновки ДПІ у м.Судак, покладені в основу спірного податкового повідомлення-рішення, не ґрунтуються на фактичних обставинах справи та суперечать чинному законодавству України. Зокрема, позовні вимоги позивач обґрунтовує порушенням з боку відповідача вимог ст.653, ст. 654 Цивільного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України, а також умов договору оренди земельних ділянок, зареєстрованого в державному реєстрі землі 21 березня 2008 року за №040801600020. Так, позивач вважає, що при укладенні договору оренди земельних ділянок було досягнуто усіх істотних умов договору, у тому числі щодо розміру орендної плати, який згідно договору обчислюється у трикратному розмірі до ставки земельного податку. При цьому ставка земельного податку встановлюється в залежності від грошової оцінки земельної ділянки. Позивач зауважує, що в договорі оренди землі нормативну грошову оцінку встановлено у твердій грошовій сумі, а отже збільшення грошової оцінки з будь-яких підстав тягне за собою збільшення розміру орендної плати за землю. Таким чином, збільшення розміру орендної плати є змінами умов договору, в звязку з чим вказані зміни повинні вноситися до договору з дотриманням норм, встановлених ст.188 Господарського кодексу України, ст.653,644 Цивільного кодексу України, тобто у тій формі, в якій укладено договір оренди.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.04.2011р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.05.2011р. до участі в адміністративній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено Судацьку міську раду.

Позивачем до суду надані додаткові письмові пояснення в обґрунтування правових підстав позову, в яких позивач наполягає на неправомірному донарахуванні Державною податковою інспекцією в м.Судак орендної плати за земельні ділянки в розмірі 393813 грн.82 коп, виходячи з нової нормативної грошової оцінки, яку було затверджено на сесії Судацької міської ради 30.06.2010 року. Так, позивач посилається на п.п.2.2.3 Договору оренди землі, згідно якого передбачено збільшення розміру плати за оренду землі при певних умовах, а саме при зміні законодавства України та АР Крим «Про плату за землю» чи плати за оренду землі та при прийнятті рішення сесії Судацької міської ради, що підвищує ставки плати за землю чи орендної плати за землю. Цим же підпунктом договору визначено процедуру такої зміни, що оформлюється додатковою угодою. Однак позивач зазначає, що статтею 6 Закону України "Про плату за землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992р. зі змінами та доповненнями, встановлено, що "ставки земельного податку ... встановлюються у відсотках від їх грошової оцінки...". Закон України "Про оренду землі"№ 161-ХІV від 06.10.1998р. зі змінами та доповненнями оперує поняттям "розмір орендної плати", а не "ставка орендної плати", застосованим у п.2.2.3 договору оренди, в звязку з чим податок за землю обчислюється у ставках, а орендна плата визначається її розміром, в той час як пункт 2.2.3. договору встановлює можливість збільшення орендної плати у разі підвищення ставки орендної плати, а не розміру орендної плати. На підставі викладеного позивач наполягає, що застосоване у п.2.2.3 договору поняття «ставка орендної плати» є помилковим і неіснуючим правовим інститутом, оскільки орендна плата визначається її розміром, а не ставкою.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, зазначених у письмових запереченнях на позов. Заперечення ґрунтуються на тому, що позивачем порушенні ст.13,14,19 Закону України «Про плату за землю» № 378/96-ВР від 19.09.1996 р., ст. 21 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р., з подальшими змінами та доповненнями, п.286.2 ст.286, п.288.2, п.288.3, п.288.4, п.п.288.5.1. п.288 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ та в звязку із не взяттям до уваги при розрахунку орендної плати рішення Судацької міської ради від 30.06.2010 року № 2843\56 «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак», що і призвело до заниження розміру орендної плати. Відповідач вважає, що у разі затвердження Судацькою міською радою нової нормативної грошової оцінки землі, позивачу необхідно було з 01.07.2010 року надавати до ДПІ в м. Судак декларації з орендної плати за землю, що розраховуються з нової затвердженої нормативної грошової оцінки землі в звязку з тим, що п.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. № 280\97-ВР встановлено, що нормативні акти органів місцевого самоврядування є обовязковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями.

Третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Судацька міська рада, у письмових поясненнях на адміністративний позов вважає його необґрунтованим, оскаржуване податкове повідомлення-рішення вважає таким, що прийнято на підставі та в межах повноважень, у звязку із чим у задоволенні позовних вимог просила відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін та третьої особи, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Факелл» зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради (рішення № 1134140000001175 від 04.12.2008р), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 116639. На податковому обліку у ДПІ в м. Судак знаходиться з 21.04.2008р., реєстраційний номер 4558.

11.03.2010 року ДПІ у м. Судак проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Факелл" з питання своєчасності декларування податкових зобовязань з орендної плати за земельні ділянки за період з 01.01.2010 року по 11.03.2011 року, за результатами якої було складено акт за вих. № 63/15-3\22314555 від 11.03.2010 р. (а.с.7-9).

Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.13,14,19 Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. з подальшими змінами та доповненнями, ст. 21 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р. з подальшими змінами та доповненнями, п.286.2 ст.286,п.288.2,п.288.3,п.288.4,п.п.288.5.1.п.288 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, що призвело до заниження розміру орендної плати за липень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., серпень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за вересень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за жовтень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за листопад 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за грудень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за січень 2011 року в сумі 46330 грн. 92 коп.

На підставі акту перевірки № 63/15-3\22314555 від 11.03.2010 р. відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0000141503\0 від 29.03.2011року про визначення позивачу податкового зобовязання з орендної плати за землю у розмірі 393813,82 грн., з яких основний платіж -324316,44грн., штрафні санкції 69497,38грн. (а.с.11).

Дослідивши матеріали справи та пояснення представників сторін та третьої особи, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ «Факелл» є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Оцінюючи правомірність дій відповідача, суд керувався критеріями, закріпленими у ч.3 ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи правомірність винесеного відповідачем податкового повідомлення-рішення суд встановив наступне.

У відповідності до розділу 3 «Описова частина» акту перевірки (стор.2-4 акту) ДПІ в м. Судак посилається на ОСОБА_2 України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р, ст.2 якого передбачає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі. Статтею 13 Закону № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за землю, яка перебуває у державній чи комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки. Статтею 21 Закону України «Про оренду землі» № 161-ХІУ від 06.10.1998р передбачено, що розмір, форма та строки внесення орендної плати за землю встановлюються у договорі оренди землі за згодою сторін. Розмір орендної плати за землю не може бути меншим для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки. З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України. Відповідно до ст.288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди. Відповідно до п. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Актом перевірки встановлено, що відповідно до п.2.2.1 договору оренди землі (стор.3 акту), річна орендна плата за користування земельними ділянками встановлюється відповідно до Закону України «Про оренду землі» № 161-ХІУ від 06.10.1998р. з подальшими змінами та доповненнями та рішенням Судацької міської ради в трикратному розмірі земельного податку. Згідно з п.2.2.2 договору розмір орендної плати встановлюється згідно розрахунку-довідки управління економіки Виконавчого комітету Судацької міської ради. 30.06.2010 року рішенням 56 сесії 5 скликання № 2843\56 Судацької міської ради затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м.Судак». Зазначену нормативну грошову оцінку встановлено ввести у дію з 01 липня 2010 року. ДПІ в м.Судак в обґрунтування правомірності донарахування податкових зобовязань з орендної плати за землю державної та комунальної власності, посилається на ОСОБА_2 України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. № 280\97-ВР, п.1 ст.73 якого встановлено, що нормативні акти органів місцевого самоврядування є обовязковими для виконання всіма підприємствами, закладами та установами, розташованими на відповідній території.

ДПІ в м. Судак в акті перевірки зазначає, що при підрахунку суми орендної плати за земельну ділянку площею 20880 кв.м. та земельну ділянку площею 112 кв.м., ТОВ «Факелл» не взято до уваги рішення Судацької міської ради від 30.06.2010р. № 2843\56 «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак». Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку № 740-20\10-22 від 26.07.2010р.(а.с.27), нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 20880 кв.м. з 01.07.2010 року становить 28554652 грн. 80 коп, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку № 740-20\10-22 від 26.07.2010р.(а.с.28), нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 112 м.кв. з 01.07.2010 року становить 153166 грн. 72 коп.

Таким чином з акту перевірки вбачається, що розмір орендної плати за землю відповідно до договору оренди землі та рішення Судацької міської ради від 30.06.2010р. № 2843\56 за друге півріччя 2010 року повинен складати 430617 грн. 30коп., а фактично підприємство задекларувало орендної плати за друге півріччя 2010 року у розмірі 152631 грн.78 коп. Розмір орендної плати за землю за січень 2011 року повинен складати 71769 грн.55 коп., а фактично підприємство задекларувало орендної плати за землю за січень 2011 року у розмірі 25438 грн.63 коп.

Згідно висновків акту перевірки, ТОВ «Факелл» занижені податкові зобовязання з орендної плати за землю за 2-ге півріччя 2010 року у розмірі 277985 грн. 52 коп., а саме за липень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., серпень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за вересень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за жовтень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за листопад 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп., за грудень 2010 року в сумі 46330 грн. 92 коп. За 2011 рік - січень 2011 року у розмірі 46330 грн. 92 коп.

Отже на думку відповідача за період з липня 2010 року по грудень 2010 року за земельну ділянку площею 20880 кв.м. орендна плата повинна дорівнювати 428319 грн.78 коп., за земельну ділянку площею 112 кв.м. орендна плата повинна дорівнювати 2297 грн. 52 коп. Усього 430617 грн. 30 коп. Позивачем задекларовано по 2 земельним ділянкам орендної плати за землю за період липень-грудень 2010 року 152631 грн. 78коп. Відповідач вважає, що в звязку зі збільшенням нормативної грошової оцінки земельної ділянки на підставі рішення сесії № 284\56 від 30.06.2010р., розмір орендної плати за період з липня по грудень 2010 року повинен складати 430617грн. 30 коп., на підставі чого відповідачем донараховано податкових зобовязань з орендної плати за землю з липня по грудень 2010 року у розмірі 277985 грн. 52 коп. (430617,30 грн 152631,78 грн.= 277985,52 грн.).

За період січень 2011 року за земельну ділянку площею 20880 кв.м. орендна плата на думку відповідача повинна дорівнювати 71386,63 грн., за земельну ділянку площею 112 кв.м. орендна плата повинна дорівнювати 382,92 грн. Усього 71769,55грн.

В січні 2011 року позивачем задекларовано по 2 земельним ділянкам орендної плати за землю у розмірі 25438,63 грн. Відповідачем донараховано податкових зобовязань з орендної плати за січень 2011р. у розмірі 46330,92 грн. (71386,63 грн. - 25438,63 грн. = 46330 грн.92 коп.)

Усього сума донарахованих позивачу податкових зобовязань з орендної плати за землю складає 324316,44 грн., штрафних санкцій 69497,38 грн.

Суд з такими висновками відповідача не погоджується, виходячи з наступного.

Між Судацькою міською радою та ТОВ «Факелл» було укладено договір оренди земельних ділянок, розташованих по вул. Гагаріна, буд.79 загальною площею 2,0992 га для обслуговування існуючих обєктів парка водноспортивних атракціонів «Аквапарк» - 2,0880 га та для обслуговування комплексної трансформаторної підстанції - 0,0112 га без номеру та дати підписання. Зареєстровано договір оренди 21 березня 2008 року за №040801600020. Земельні ділянки надані в оренду на строк до 05 вересня 2057 року (а.с.14-17).

П.п. 2.2.1 пункту 2.2 договору оренди встановлено, що «з 01.01.2008р. річна орендна плата за користування земельними ділянками встановлюється відповідно до Закону України «Про оренду землі» зі змінами та доповненнями, внесеними в п.8 розділу ІІ Законом України «Про державний бюджет на 2008рік» та рішенням Судацької міської Ради в трикратному розмірі до ставки земельного податку та не може бути меншою податку на землю.

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки № 1, площа якої складає 2,0880 га, становить 8295415,20 грн., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за № 343-20\10-22 от 27.02.2008р. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки № 2, площа якої складає 0,0112 га, становить 44496,48 грн., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за №7343-20\10-22 от 27.02.2008р.».

Отже, судом встановлено, що договором оренди землі нормативну грошову оцінку земельних ділянок №1 та №2 визначено у конкретній сумі із посиланням на відповідні витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку цих земельних ділянок за 2008 рік.

Відповідно до ст.18 Закону України «Про оцінку земель» № 1378-ІV від 11.12.2003р. (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010р. по 31.12.2010р., зі змінами та доповненнями) нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно - правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться по розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Так, статтею 24 Закону України «Про оренду землі» № 161-ХІУ від 06.10.1998р. (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010р. по 31.12.2010р., зі змінами та доповненнями) встановлено, що грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством. Договір оренди землі без номеру та дати підписання, зареєстрований 21 березня 2008 року за №040801600020, безперечно відноситься до угод цивільно-правового характеру.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, повязані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» визначено, що договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобовязаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобовязаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 21 вказаного Закону, розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до закону України “Про плату за землю”).

Відповідно до частини 4 статті 21 Закону України “Про оренду землі” річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:

-для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";

-для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року N 2535-XII (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010р. по 31.12.2010р., зі змінами та доповненнями) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Частиною 1 статті 7 цього Закону передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Аналізуючи вищенаведені норми, суд дійшов висновку про те, що на визначення розміру орендної плати за землю безпосередньо впливає розмір нормативної грошової оцінки землі, відтак розмір орендної плати безпосередньо залежить від розміру нормативної грошової оцінки землі.

Статтею 652 ЦК України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувались при укладенні договору, останній може бути змінений за згодою сторін. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали його на інших умовах.

Частиною 1 статті 652 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно до статті 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Відповідно до статті 13 Закону України “Про плату за землю” підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 19 Закону України “Про плату за землю” визначено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Таким чином, з положень Закону України “Про оренду землі” та Закону України “Про плату за землю” вбачається, що розмір орендної плати за землю встановлюється сторонами відповідно до умов договору оренди земельної ділянки, а зміна умов такого договору здійснюється шляхом підписання додаткової угоди.

Судом встановлено, що в обґрунтування правомірності донарахування податкових зобовязань ТОВ “Факелл” з орендної плати за земельні ділянки, виходячи з розміру нової нормативної грошової оцінки землі, введеної в дію рішенням органу місцевого самоврядування з 01.07.2010 року, Державна податкова інспекція у м.Судак посилається на підпункт 2.2.1 договору оренди землі без номеру і дати, зареєстрованого 21 березня 2008 року, згідно якого річна орендна плата за користування земельними ділянками встановлюється відповідно до Закону України «Про оренду землі».

Проте, як свідчать матеріали справи, а саме витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів індексації за земельними ділянками для обслуговування існуючих обєктів парка водноспортивних атракціонів «Аквапарк», що складає 2,0880 га та для обслуговування комплексної трансформаторної підстанції, що складає 0,0112 га позивачем надано до ДПІ в м.Судак декларацію з орендної плати за землю на 2010 рік (вх. №1229 від 28.01.2010р.), в якій задекларовано орендної плати на 2010 р. у розмірі 305263,56 грн. Щомісячно підприємством підлягає сплаті орендної плати у розмірі 25438,63 грн. За липень-грудень 2010 року згідно декларації підлягає сплаті 152631,78 грн.

Отже позивач при розрахунку орендної плати використав розмір нормативної грошової оцінки, передбачений п.п.2.2.1 договору, встановленої в 2008 році.

ДПІ в м. Судак на підставі затвердженої нової нормативної грошової оцінки землі, самостійно використавши відомості про розмір нормативної грошової оцінки згідно витягів від 26.07.2010 року за вих. № 740-20\10-22 по двом земельним ділянкам (а.с.27,28), донараховано за липень 2010р. - грудень 2010р. орендної плати у розмірі 277985,52 грн. у т.ч. щомісячно 46330,92 грн. та за січень 2011р. у розмірі 46330,92грн.

Суд вважає неправомірним самостійне застосування відповідачем при розрахунку розміру орендної плати і, як наслідок, донарахуванні податкових зобовязань позивачу відомостей про розмір нормативної грошової оцінки, введеної в дію рішенням органу місцевого самоврядування з 01.07.2010 року, оскільки таким чином відповідач вийшов за межі наданих йому повноважень, враховуючи те, що правовідносини між позивачем та орендодавцем земельних ділянок носять договірний характер.

Підпунктом 2.2.1 пункту 2.2 договору, сторони при його укладенні досягли усіх істотних умов, в тому числі механізму визначення розміру орендної плати, а саме, що орендна плата за земельні ділянки №1 та № 2 буде розраховуватися від нормативної грошової оцінки, яку було встановлено у договорі оренди у конкретній сумі.

Як свідчать матеріали справи підтвердженням того, що на розмір орендної плати впливає вартість нормативної грошової оцінки земельної ділянки, є розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки ТОВ «Факелл», виконаний орендодавцем - Судацькою міською радою станом на 25.01.2010 року, форма якого передбачає зазначення нормативної грошової оцінки землі.

Договором, а саме п.п.2.2.3. Договору оренди землі передбачено збільшення орендної плати, умовами якого є:

- зміна законодавства України та АР Крим «Про плату за землю» плати за оренду землі;

- прийняття рішення сесії Судацької міської Ради, що підвищує ставки плати за землю чи орендної плати за землю.

Цим же підпунктом договору визначено процедуру такої зміни, що оформлюється додатковою угодою.

Крім того суд погоджується із доводами позивача про те, що аналіз договору оренди землі, наявного в матеріалах справи, свідчить про те, що умови укладеного договору не передбачають можливості збільшення розміру орендної плати в односторонньому порядку, з огляду на таке.

Так, статтею 6 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що "ставки земельного податку ... встановлюються у відсотках від їх грошової оцінки...". Закон України "Про оренду землі" оперує поняттям "розмір орендної плати", а не "ставка орендної плати", застосованим у п.2.2.3 договору оренди.

Тобто податок за землю обчислюється у ставках, а орендна плата визначається її розміром, в той час як пункт 2.2.3. договору оренди землі встановлює можливість збільшення орендної плати у разі підвищення ставки орендної плати, а не розміру орендної плати. Отже застосоване у п.2.2.3 договору поняття «ставка орендної плати» є помилковим і неіснуючим правовим інститутом, оскільки орендна плата визначається її розміром, а не ставкою.

З наведеного суд дійшов висновку про те, що договором, укладеним між позивачем та Судацькою міськрадою, встановлено механізм збільшення ставки орендної плати за землю на підставі рішення міської ради, що є помилковим через відсутність такого правового інституту як ставка орендної плати, а відтак зміна розміру орендної плати за землю, що встановлюється у п.2.2.1 договору в трикратному розмірі до ставки земельного податку потребує окремого врегулювання цього питання шляхом укладання додаткової угоди до цього договору, тобто носить договірний характер.

Суд вважає, що застосування відповідачем при розрахунку позивачу орендної плати за землі на базі нової нормативної грошової оцінки можливе за умови відсутності спору між сторонами договору оренди землі щодо розміру орендної плати, однак для позивача ж питання щодо збільшеної нормативної грошової оцінки землі є спірним, оскільки суттєве збільшення нормативної грошової оцінки на думку позивача призведе до неможливості подальшої дії договору оренди землі в умовах збільшеної втричі нормативної грошової оцінки, тому суд приймає до уваги твердження позивача про намір оспорювати застосування до спірних правовідносин збільшеної нормативної грошової оцінки через невигідність господарської діяльності на великій орендованій території аквапарку, а отже наявність спору між сторонами договору оренди землі щодо розміру орендної плати.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначає наступне.

21.05.1997р. прийнятий ОСОБА_2 України “Про місцеве самоврядування в Україні”, який набрав чинності 14.06.1997р. та є спеціальним законом стосовно організації та діяльності органів місцевого самоврядування і його положення повинні застосовуватися та є обовязковими на території України з 14.06.1997р. (п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону).

Вказаний Закон відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Одним з принципів місцевого самоврядування, встановлених ст.4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, є правова організаційна та матеріально-фінансова самостійність в межах повноважень, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до положень ст.1 вказаного Закону, представницьким органом місцевого самоврядування є виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Згідно до частин 1, 3, 5, 6 ст. 16 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.

Відповідно до пунктів 35, 36 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Частиною 1 статті 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” встановлено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності в тому числі на землю.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження обєктами комунальної власності (ч. 5 ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження (ч.1 ст.71 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”).

Відповідно до абзацу 1 ч.2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні ради після набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження, передбачені Конституцією України і цим Законом.

Рішенням Судацької міської ради № 2843\56 від 30.06.2010 року затверджено технічну документація про нормативну грошову оцінку земель, розташованих в межах населених пунктів м.Судак.

Частиною 1 статті 5 Цивільного кодексу України встановлено, що акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

Рішення Судацької міської Ради № 2843\56 від 30.06.2010 також відноситься до актів цивільного законодавства, в звязку з чим, враховуючи норми ст. 652 ЦК України, ст.21 Закону України «Про оренду землі», ст.288 Податкового кодексу України, суд дійшов висновку, що нову нормативну грошову оцінку земель можливо застосовувати до договорів, укладених після його прийняття, але після внесення в установленому порядку змін до таких договорів стосовно нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Що стосується посилань в акті перевірки на заниження орендної плати за січень 2011 року, встановленої за договором оренди земельної ділянки від 21 березня 2008 року, зареєстрованим за № 040801600020 та рішенням сесії Судацької міської ради №2843\56 від 30.06.2010 року «Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м.Судак», суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем надано до ДПІ в м.Судак декларацію з орендної плати за землю на 2011 рік (вх. № 747 від 28.01.2011р), в якій задекларовано орендної плати на 2011 рік у розмірі 305263,56 грн. у т.ч. за січень 2011р. у розмірі 25438,63 грн.

Згідно п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Судацькою міською радою Орендодавцем землі до 01 лютого 2011 року не було внесено змін до існуючого договору оренди землі в частині розміру орендної плати на підставі норм Податкового кодексу України, а саме ст.288,289 ПК України з урахуванням затвердженої нової нормативної грошової оцінки землі.

Адже тільки 02 березня 2011 року на адресу позивача надійшов лист виконавчого комітету Судацької міської ради № 02.1-15\244 з проектом додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 21.03.2008 року, в якій п.п. 2.2.1 договору запропоновано викласти в новій редакції: «Річна орендна плата за користування земельними ділянками встановлюється згідно з рішенням Судацької міської ради в трикратному розмірі земельного податку, який встановлюється законодавством України».

Судом встановлено, що підписана сторонами додаткова угода з матеріалами, необхідними для її укладення, направлена для її реєстрації до відділу Держкомзему в м.Судак 26.04.2011 року вих. № 14.

Пункт 288.5 ст.288 Податкового кодексу України передбачає, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу згідно п.п.288.5.1. ПК України не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Статтею 274 Податкового кодексу України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.

Судом встановлено, що позивачем надано до податкового органу податкову декларацію на 2011рік, в якій розмір орендної плати за землю за січень 2011 року розраховано, виходячи зі ставки у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки землі, вартість якої було передбачено у конкретній сумі умовами договору, а саме п.п.2.2.1 договору оренди, зареєстрованого 21.03.2011р. за №040801600020.

Пунктом 288.4.ст.288 Податкового кодексу України встановлено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Як свідчать матеріали справи, сторони при укладанні договору оренди досягли усіх істотних умов, в тому числі щодо розміру орендної плати, а саме, що орендна плата за земельні ділянки № 1 та № 2 буде розраховуватися від нормативної грошової оцінки, яку було встановлено у договорі оренди.

Станом на 2010 рік нормативна грошова оцінка землі (витяги № 67-20\10-22 від 25.01.2010року по земельній ділянці площею 2,0880 га та № 67-20\10-22 від 25.01.2010року по земельній ділянці площею 0,0112 га) не змінилася, але з урахуванням індексу інфляції склала 10121162,40 грн. за земельну ділянку площею 2,0880 га та 54289,76 грн. за земельну ділянку площею 0,0112 га. Позивач при проведенні розрахунку орендної плати за земельні ділянки використовував саме нормативну грошову оцінку, розмір якої був визначений у договорі оренди землі, але з урахуванням індексу інфляції.

Однак 30.06.2010 року, рішенням 56 сесії 5 скликання № 2843\56 Судацькою міською радою затверджено нову технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак.

Тобто розмір нормативної грошової оцінки землі з липня 2010 року збільшився, в тому числі за рахунок індексації.

ДПІ в м. Судак при донарахуванні податкових зобовязань з орендної плати за землю виходила саме з нового збільшеного розміру нормативної грошової оцінки, не приймаючи до уваги те, що конкретний розмір нормативної грошової оцінки встановлений у договорі.

Відповідно до п. 286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Крім того, ст.289 ПК України також встановлено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Відповідно до Закону України від 11.12.2003 № 1378-IV «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки, що визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно статті 5 цього Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок має використовуватись для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Як встановлено підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. При цьому вказано, що далі у розділі XIII слова "орендна плати за земельні ділянки державної і комунальної власності" визначаються як "орендна плата".

Справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень розділу XIII ПК України.

Пунктом 288.1 статті 288 ПК України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об'єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду (пункт 288.2 статті 288 ПК України).

Відповідно до пункту 288.5 статті 288 ПК України розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється розділом XIII Кодексу; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розділом XIII Кодексу.

Разом з тим, статтею 271 ПК України визначено, що базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII ПК України, а у разі, якщо нормативну грошову оцінку не проведено - площа земельних ділянок.

Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначені Законом України від 11.12.2003 р. N 1378-IV "Про оцінку земель" (із змінами та доповненнями, далі - Закон N 1378-IV).

Відповідно до абзацу 5 статті 5 Закону N 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок (стаття 7 Закону N 1378-IV).

Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (стаття 15 Закону N 1378-IV). Згідно зі статтею 18 Закону N 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Відповідно до статті 23 Закону N 1378-IV технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною і міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Рішення ради нормативно-правового характеру згідно з пунктом 5 статті 59 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (із змінами та доповненнями) набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Разом з тим поняття «нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII ПК України» визначено у підпункті 14.1.125 пункту 14.1 статті 14 ПК України, так нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII ПК України це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до вказаної норми з 01.01.2011 року проведення нормативної грошової оцінки здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Отже, ДПІ в м. Судак при донарахуванні орендної плати посилається на нормативну грошову оцінку земельної ділянки, порядок затвердження якої змінився після набрання чинності Податковим кодексом України.

Суд вважає, що відповідачем при розрахунку орендної плати за землю позивачу за січень 2011 року та донарахуванні податкових зобовязань порушені вищезазначені вимоги Податкового кодексу України, адже при розрахунку до уваги прийнято нормативну грошову оцінку, щодо якої змінено порядок її затвердження.

Як зазначалося вище, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 161), іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди.

Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону (ст. 125, 126 Земельного кодексу України).

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (стаття 13 Закону N 161).

Статтею 654 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Істотні умови договору оренди землі визначені статтею 15 Закону N 161, однією з яких є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Порядок зміни орендної плати встановлено статтею 23 Закону N 161, відповідно до якої за згодою сторін орендна плата переглядається за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Із системного аналізу вищезазначених норм випливає, що у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, в звязку з чим потрібно до діючого договору оренди вносити зміни в частині розміру орендної плати відповідно до вимог Цивільного кодексу України, зокрема відповідно до ст.652 ЦК України.

На думку суду, рішення про встановлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки не є підставою для автоматичного збільшення розміру орендної плати у разі, якщо таке правило не встановлено договором оренди земельної ділянки або якщо у договорі оренди зазначено конкретний розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, як істотної умови договору.

Крім того, орендна плата за землю, незважаючи на віднесення її до обовязкових загальнодержавних податків і зборів (стаття 14 Закону України “Про систему оподаткування” що діяв до 01.01.2011 року, ст.9 Податкового кодексу України), має іншу правову природу, ніж інші податки та збори, розмір та порядок сплати яких встановлюється нормативними актами, тому її збільшення органами державної податкової служби всупереч умовам договору є втручанням державних органів в діяльність органу місцевого самоврядування, оскільки визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками в порядку та у спосіб, встановлений нормативними актами України, є функціями тільки органів місцевого самоврядування та не можуть здійснюватися іншим способом ніж угодою сторін та внесенням змін до договору оренди земельної ділянки.

Отже, податкове зобовязання згідно податкового повідомлення-рішення №0000141503\0 від 29.03.2011р. про донарахування орендної плати за землю у сумі 393813,82 грн. не може бути визначено органом ДПІ в м.Судак на підставі договору та зазначеного рішення Судацької міської ради, виходячи з діючих умов договору в звязку з відсутністю підстав в самому договорі.

Враховуючи висновки суду про необґрунтованість визначення відповідачем позивачу основного зобовязання з орендної плати за період з липня 2010 року по січень 2011 року суд вважає, що підстав для застосування штрафних санкцій у звязку з цим немає.

В силу ч.2. ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень,дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення,дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч вимогам даної норми відповідачем правомірності прийняття податкового повідомлення-рішення суду не доведено.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Приймаючи до уваги, що суд задовольнив позовні вимоги, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 3,40 грн.

В судовому засіданні 27.07.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови, в повному обсязі постанову складено 29.07.2011року.

Керуючись ст. ст.122, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в місті Судак №0000141503/0 від 29.03.2011р. про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Факелл» податкових зобовязань з орендної плати за землю у сумі 393813,82грн., в тому числі за основним платежем 324316,44грн. та за штрафними санкціями у сумі 69497,38грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Факелл» 3,40 грн. витрат зі сплати судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Москаленко С.А.