Постанова № 18904433, 13.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.10.2011
Номер справи
2а-6491/11/2670
Номер документу
18904433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13 жовтня 2011 року 11:36 № 2а-6491/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Аблова Є.В.;

при секретарі Мальчик І.Ю.,

за участю сторін:

представника позивача Козак О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 2968,05 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекції у Деснянському районі м. Києва звернулась до суду з позовом до Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 2968,05 грн., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що за позивачем обліковується заборгованість з єдиного податку у розмірі 780,12 грн. та з земельного податку у розмірі 2187,93 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача до судового засідання 13.10.11р. не зявився, про причини неявки суд не повідомив, про проведення судового засідання повідомлений належним чином, у відповідності до вимог КАС України. Поштова кореспонденція, скерована на адресу, яка наявна в матеріалах справи: АДРЕСА_1, повернулась на адресу суду, з відміткою пошти: за закінченням терміну зберігання».

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд дійшов наступних висновків:

Між Деснянською районною у м. Києві ради та Субєктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 укладено договір на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 07.10.05р. № 1079.

Вказаний договір укладено на підставі рішення Деснянської районної у м. Києві ради ХІІІ сесії VI скликання від 26.05.05р. № 144, згідно якого відповідач приймає в короткострокову оренду земельну ділянку загальною площею 20,0 кв.м в тому числі за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови 20, кв.м згідно з планом землекористувача.

За договором оренди земель, земельна ділянка надається в тимчасове користування на умовах оренди строком на 3 роки для обслуговування та експлуатації торговельного кіоску на вул. Радунській, 44 у м. Києві.

Плата за землю вноситься землекористувачем згідно Закону України «Про плату за землю»та п. 3.2. рішення Київради від 21.12.00р. № 118/1095 у вигляді плати за землю у розмірі 1,5 % від грошової оцінки землі на один рік.

Крім того, СПД ОСОБА_2 на 2008 рік обрано спрощену систему оподаткування.

Згідно з п.2 Указу Президента України від 03.07.98 №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділення Державного казначейства України.

Згідно з ст. 2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про плату за землю", розмір земельного податку не залежить від результатів господарськох діяльності власників землі та землекористувачів.

Статтею 5 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди, а суб'єктом плати за землю (платником) є вланик земельної ділянки, земельної частки і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю", власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної влісності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Ст. 17 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Як вбачається з матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва проведено перевірку своєчасності сплати до бюджету орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності платником, якою встановлено порушення, а саме несвоєчасна сплата узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за землю (46,29 - граничний термін сплати податкового зобов'язання 30.05.2008 року, дата фактичної сплати - 24.06.08р.) про, що складено акт №132/17-3/2518712498 від 08.07.08р.

Крім того, Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010 рік, якою встановлено несвоєчасне подання СПД ОСОБА_2 податкової декларації по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік. Термін подання - до 1 лютого 2010 року, фактично подано 04 лютого 2010 року, чим порушено вимоги статті 14 Закону України "Про плату за землю", в якій зазначено, що платники орендної плати за земельні ділянки державної чи комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби, за місцезнаходженням земельної ділянки, податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою, з розбивкою річної гуми рівними частками за місяцями про, складено акт № 475/17-3/2518712498 від 05.02.10р.

Так, на підставі Акту перевірки та встановлених порушень, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0001181703/0 від 05 лютого 2010 року на суму 170,00 грн.

На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога №1/2839 від 17.09.08 р. на суму 217,66 грн., яка відповідачем не отримана, у звязку з незнаходженням фактичного місця розташування платника податків про, що складено акт № 91 від 21.12.10р.

Відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Таким чином, відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" днем вручення відповідачу першої податкової вимоги № 1/2839 є 21.12.10р.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 2187,93 грн. та заборгованості з єдиного податку у розмірі 780,12 грн.

Крім того, заборгованість відповідача підтверджується наявною в матеріалах справи обліковою карткою платника податку.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку з тим, що правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про плату за землю", чинних станом на час виникнення спірних правовідносин.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд ,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 орендну плату з фізичних осіб у сумі 2187,93 грн. на користь Держави на р/р 33219815700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер 26077891 ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу - 13050500.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 заборгованість у розмірі 780,12 грн. на користь Держави на р/р 34215379700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у м. Києві, ідентифікаційний номер 26077891 ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 18050200.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 24.10.11 р.

Суддя Є.В. Аблов