Постанова № 18904300, 21.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.09.2011
Номер справи
2а-9230/11/2670
Номер документу
18904300
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 вересня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-9230/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., вирішив у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва

доДитячо-юнацької учбово-спортивної бази «ЗЕНІТ»

простягнення податкового боргу у розмірі 196011,98 грн. ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позовні вимоги заявлено про стягнення податкової заборгованості у розмірі 196011,98 грн. та мотивовані тим, що у Дитячо-юнацької учбово-спортивної бази «ЗЕНІТ»(ідентифікаційний код 14279945) існує податкова заборгованість із земельного податку.

В судове засідання 05.09.2011 р. представник позивача зявився, відповідач не прибув.

Позивач подав до суду клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судові засідання не зявлявся, про причини неприбуття суд не повідомляв, належним чином повідомлений про судові засідання.

Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який наявний в матеріалах справи, відповідач зареєстрований Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією 11.05.1998 р., взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у Дніпровському районі міста Києва.

Станом на час розгляду справи Відповідач має податковий борг із земельного податку в розмірі 196011,98 грн.

Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ «Про державну податкову службу»(із змінами і доповненнями) встановлено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

31.12.2010 року позивачем проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем платежів до бюджету, а саме проведено перевірку своєчасності подання платіжних доручень до установ банку по сплаті сум земельного податку за період з 31.08.2009 р. по 19.08.2010 р. За результатами перевірки складено Акт № 9934-15/14279945.

За результатами перевірки встановлено порушення ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. № 2535 (далі Закон № 2535), а саме відповідачем порушено строки подання до установ банків платіжних доручень. В результаті чого, на підставі пп.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинного на момент виникнення частини спірних правовідносин, (далі Закон №2181-ІІІ) податкове повідомлення-рішення № 0024201540/0, яким донараховано суму податкового зобов'язання в розмірі 9133,84 грн.

Відповідачем було подано податковий розрахунок земельного податку № 669 від 21.01.2010 р. з самостійно визначеним зобов'язанням на суму 184 735,30 грн. за десять місяців 2010 року.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону №2181-ІІІ за прострочення сплати податкового боргу, відповідачу нараховано пеню, яка нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на момент виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до ст. 6 Закону №2181-ІІІ у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На вимогу абзацу першого п.п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181-111 з моменту виникнення податкового боргу Відповідачу було направлено поштою першу податкову вимогу 1/1620 від 04.06.2009 р., яку отримано 10.06.2009 р. Сума податкового боргу сплачена не була.

Згідно абзацу б) п.п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181-III друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня вручення першої податкової вимоги. Друга податкова вимога №2/1915 від 10.07.2009 р. була розміщена на дошці податкових оголошень 15.09.2009 р. Сума податкового боргу сплачена не була.

Податкові вимоги в судовому та адміністративному порядку оскаржені не були. Суму податкового зобов'язання відповідачем не сплачено.

Підпунктом 3.1.1. п. 3.1. ст. З Закону № 2181 -III передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов'язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності), що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання. Відповідно, узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу (з урахуванням штрафних санкцій) платника податків і може бути примусово стягнута за рахунок активів платника в судовому порядку.

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Станом на час подання позовної заяви згідно облікових карток платника податків, податкового повідомлення-рішення та декларації № 669, відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 196 011,98 грн.: 184 735,30 грн. нараховано за податковим розрахунком № 669 від 21.01.2010р. (десять місяців з урахуванням 20 000,00 грн. сплата); 9133,84 грн. донараховано податковим повідомленням - рішенням № 0024201540 від 31.12.2010р. та нарахована пеня в розмірі 2142,84 грн.

Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та правомірність заявленої до стягнення суми боргу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення в рахунок погашення боргу з Дитячо-юнацької учбово-спортивної бази «ЗЕНІТ» податкового боргу.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Дитячо-юнацької учбово-спортивної бази «ЗЕНІТ»(ідентифікаційний код 14279945) заборгованість по сплаті податкового боргу у розмірі 196011,98 грн. (сто девяносто шість тисяч одинадцять гривень 98 коп.) на користь Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна