Ухвала суду № 18871942, 31.05.2011, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а-1670/1533/11
Номер документу
18871942
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2011 р.Справа № 2а-1670/1533/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Філатова Ю.М.

Суддів: Водолажської Н.С. , Тацій Л.В.

за участю секретаря судового засіданняБукар Х.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі№2а-1670/1533/11

за позовом Приватного підприємства "Бумеранг"

до Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області, Головного управління Державного казначейства України в Полтавській області

про визнання протиправною бездіяльність, стягнення боргу,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, приватне підприємство "Бумеранг", звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачів, Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області, Головного управління Державного казначейства України у Полтавській області, про визнання протиправною бездіяльності, стягнення боргу та відшкодування витрат на правову допомогу.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі №2-а-1670/ 1533/11 вимоги позивача були задоволені частково. Визнано протиправною бездіяльність Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області в частині невжиття належних заходів щодо вчасного повернення відємного значення суми ПДВ в розмірі 123 108 грн. на розрахунковий рахунок ПП "Бумеранг". Стягнуто з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Бумеранг" (юридична адреса: 39623, Україна, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Переяславська, 42, кв. 33, р/р 26003024286980 в АТ "ПРРУ "Фінанси та кредит" м. Комсомольськ, МФО 331564, код ЄДРПОУ 32860683) заявлену до бюджетного відшкодування суму в розмірі 123 108 грн. В іншій частині позову було відмовлено.

Не погоджуючись з постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі №2-а-1670/ 1533/11 відповідач, Кременчуцька об'єднана державна податкова інспекції в Полтавській області, подав апеляційну скаргу, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.

Відповідач, Головне управління Державного казначейства України у Полтавській області, підтримує вимоги, викладені в апеляційній скарзі.

Позивач вважає, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі №2-а-1670/ 1533/11 прийнята у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому підстави для її скасування відсутні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю доповідача та представників сторін колегія суддів встановила, що позивачем було подано до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції податкову декларацію з податку на додану вартість, розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за січень 2009 року.

Згідно із заявою про повернення суми бюджетного відшкодування за січень 2009 року ПП "Бумеранг" було заявлено до відшкодування податок на додану вартість в сумі - 123 108,00 грн.

За результатами проведених перевірок ПП "Бумеранг" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість відповідачем складено акт № 2855/23-309/32860683, яким зафіксовано порушення позивачем п. 1.8 ст. 1, п.п. 7.7.10 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Пpo податок на додану вартість".

За результатами розгляду вказаного акту відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 11.06.2010 року № 0000702303/0/54, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 123 108,00 грн.

За результатами процедури апеляційного узгодження вказане податкове повідомлення-рішення скасовано рішенням ДПА України від 29.12.2010 року № 14468/6/25-0115.

Матеріали справи свідчать по те, що після отримання рішення ДПА України від 29.12.2010 року № 14468/6/25-0115, яким було скасовано податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 11.06.2010 року № 0000702303/0/54 позивач звернувся до відповідача з листом у якому просив повідомити коли буде здійснено бюджетне відшкодування податку на додану вартість. Відповідач своїм листом № 1910/10/25-010 від 19.01.2011 року повідомив, що сума яка підлягає бюджетному відшкодуванню згідно декларації № 7233 від 17.02.2009 року підтверджена та сформовано відповідний висновок. Однак, Кременчуцькою ОДПІ вказаний висновок до органів Державного казначейства України не подано та суму ПДВ не відшкодовано.

Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", який діяв на час виникнення спірних право відносин, платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'яти основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Відповідно до п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", податковий орган протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі отриманого висновку податкового органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Згідно п.п. 7.7.7. п. 7.7. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Відповідно до абз. 2 п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Отже державної податкової служби, здійснюючи контроль за достовірністю сум ПДВ, які підлягають відшкодуванню з державного бюджету, за наслідками перевірки зобов'язаний у строк, що не перевищує 65 днів з дня отримання податкової декларації з ПДВ, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або надіслати платнику податків податкове повідомлення-рішення, в якому вказати суму перевищення бюджетного відшкодування із зазначенням підстав для її вирахування або підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування, а у разі скасування податкового повідомлення-рішення протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, надає органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно п.п. 7.7.10 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" джерелом сплати бюджетного відшкодування (утому числі бюджетного боргу) є загальні доходи Державного бюджету України.

Право позивача на бюджетне відшкодування та правильність розрахунків суми податку на додану вартість, що підлягає поверненню, підтверджена наявними в матеріалах справи податковою декларацією з податку на додану вартість та рішенням ДПА України.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Кременчуцької обєднаної державної податкової інспекції у Полтавській області залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі№2а-1670/1533/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддяФілатов Ю.М.

Судді Водолажська Н.С. Тацій Л.В. Повний текст ухвали виготовлений 06.06.2011 р.