Постанова № 18852373, 08.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.08.2011
Номер справи
2а-8608/11/2670
Номер документу
18852373
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

08 серпня 2011 року 14:21 № 2а-8608/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва

до Відкритого акціонерного товариства "Київський завод комунального машинобудування "Коммаш"

про стягнення заборгованості у розмірі 106 369,69 грн.

За участю представників:

позивача: Фролькіс О.А.

відповідача : Ковальов Ю.В.

прокурор: Діброва В.С.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 08.08.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш»про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 106369,69 грн.

В судовому засіданні 08.08.2011р. представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог та просить суд стягнути заборгованість відповідача зі сплати єдиного соціального внеску, що виникла згідно даних розрахунку сум страхових внесків за період січень-лютий 2011 року в розмірі 5814,80 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні 08.08.2011р. позовні вимоги, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, Окружний адміністративний суд м. Києва -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш»(надалі відповідач) як юридична особа зареєстроване Голосіївською районною державною адміністрацією м. Києва 14.12.1994р., код за ЄДРПОУ 14315428, адреса реєстрації: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, буд. 28.

Як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування ВАТ «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш»знаходиться на обліку в Управлінні ПФУ в Голосіївському районні м. Києва.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»№ 2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно частини 1 пункту 1 статті 4 Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;

Отже, відповідач є платником єдиного внеску в розумінні цього Закону.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону, на платників єдиного внеску покладено обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Згідно ч.12 вказаної статті, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Частинами 2,4 статті 25 Закону визначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Оскільки єдиний внесок у встановлені строки відповідачем самостійно не був сплачений, позивачем було направлено вимогу № Ю-41 оу від 09.03.2011р. на суму 51697,37 грн., яку була вручена відповідачем 08.04.2011, доказом чого є підпис уповноваженої особи на корінці вимоги, а також виписано вимогу №Ю-790 оу від 04.04.2011р. на загальну суму боргу платника єдиного внеску в розмірі 54672,32 грн., що також належним чином вручена відповідачу, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці вказаної вимоги.

Враховуючи що сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування на час розгляду справи у суді, а саме на 05.08.2011р. зменшилась в звязку із частковою сплатою та становить 5814,80 грн.

Відповідно до ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутись суб'єкт владних повноважень у випадках встановлених законом.

Відповідно до ст. 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, прокурор має право звернутись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб.

Ст. 36 - 1 Закону України "Про прокуратуру" передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав юридичних осіб коли порушуються інтереси держави.

Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Тобто, управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва в даному випадку по відношенню до відповідача виступає суб'єктом владних повноважень.

Внаслідок невиконання відповідачем своїх обов'язків по сплаті заборгованості на обов'язкове державне пенсійне страхування бюджету Пенсійного фонду завдано збитків, чим відповідно порушені інтереси та завдано шкоди державі шляхом підриву державної політики в галузі пенсійного забезпечення та створення належних умов для виплати пенсій.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Представник відповідача належних доказів сплати заборгованості в розмірі 5814,80 грн. суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог.

З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд м. Києва прийшов до висновку про можливість в даному випадку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш»в рахунок погашення боргу зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 5814,80 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Київський завод комунального машинобудування «Коммаш»(код ЄДРПОУ 14315428, адреса місцезнаходження: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 28, р/рах. №260083011618 в АТ «Єврогаз», МФО 380430 та р/рах. №26000043106882 в КМФ ПАТ «УСБ»м. Київ, МФО 322012) суму заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 5814,80 грн. (пять тисяч вісімсот чотирнадцять грн. 80 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва (03150, м. Київ, вул. Горького, б. 70, р/рах. №256093122601 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, ЄДРПОУ 22869454).

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя П.О. Григорович