Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 червня 2011 року № 2а-10371/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністративну справу
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві
до Комунального підприємства «Фармація»
про стягнення необґрунтовано одержаної виручки,
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в м. Києві звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з КП «Фармація»необґрунтовано одержану виручку у розмірі 153511,53 грн. та штраф у розмірі 307023,06 грн., а також зобовязати відповідача виконати вимоги припису №66 від 08.07.2009 про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
Позивач явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце засідання.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 24.06.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30.06.2011, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві за результатами перевірки КП«Фармація»складено Акт №139 від 01.07.2009 (далі Акт перевірки), яким встановлені порушення державної дисципліни цін в частині застосування граничних торгівельних надбавок (націнок) на вироби медичного призначення понад установлений граничний розмір, оскільки КП “Фармація” в порушення п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення»та п. 1.3. розпорядження КМДА від 02.07.2002 р. № 1292 за період з 01.05.2008 по 31.12.2008 здійснювалась реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення державним та комунальним закладам охорони здоровя Головному управлінню охорони здоровя та медичного забезпечення за цінами, сформованим із застосуванням роздрібної надбавки від 11 % до 70 % замість встановленої граничної 10 %, що призвело до завищення роздрібних цін від 0,01 грн./уп. до 1,06 грн./уп.
Відповідно до Акту перевірки загальна сума необґрунтовано одержаної КП “Фармація” виручки в результаті завищення відпускних цін при реалізації Головному управлінню охорони здоровя та медичного забезпечення за період з 01.05.2008 по 31.12.2008 становить 153511,53грн.
За таких умов, Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві було прийнято рішення “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін” №58 від 08.07.2009, яким вилучено КП “Фармація” в доход державного бюджету суму необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 153511, 53 грн. та стягнуто в доход державного бюджету штраф в сумі 307023, 06 грн., а також винесено припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін №66 від 08.07.2009, яким КП«Фармація»зобовязано в місячний термін усунути порушення державної дисципліни цін в частині застосування граничних торгівельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення понад установлений граничний розмір шляхом приведення цін (тарифів) у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення»зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 №333.
З огляду на те, що суми необґрунтовано одержаної виручки та штрафу, визначені рішенням №58 від 08.07.2009, відповідачем сплачені добровільно не були, Державна інспекція з контролю за цінами в м. Києві звернулась до суду з позовом до КП «Фармація»про стягнення необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 153511,53 грн. та штрафу у розмірі 307023,06грн., а також про зобовязання відповідача виконати вимоги припису №66 від 08.07.2009.
Водночас, як видно з матеріалів справи, КП «Фармація»звернулось до суду з позовом про скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін” №58 від 08.07.2009. Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва по справі №2а-8464/09/2670 від 09.03.2010, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2011, у задоволенні позову КП «Фармація»відмовлено повністю.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва по справі №2а-8464/09/2670 від 09.03.2010, яка набрала законної сили, встановлено підставність висновків Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про порушення КП«Фармація»державної дисципліни цін в частині застосування граничних торгівельних надбавок (націнок) на вироби медичного призначення понад установлений граничний розмір, та, як наслідок, правомірність прийняття Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві рішення “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін” №58 від 08.07.2009, суд приходить до висновку про наявність у відповідача обовязку сплачувати відповідні суми необґрунтовано одержаної виручки та штрафу, а також виконувати вимоги відповідного припису, проте на момент розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Судом не береться до уваги посилання відповідача на порушення Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві строків застосування адміністративно-господарських санкцій, визначених ст. 250 ГК України, при прийнятті рішення №58 від 08.07.2009, оскільки як видно з постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.03.2010 та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 13.01.2011 по справі №2а-8464/09/2670, питання дотримання вимог ст. 250 ГК України при прийнятті рішення №58 від 08.07.2009 вже становило предмет судового розгляду в межах адміністративної справи №2а-8464/09/2670.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 153511,53 грн. та штрафу у розмірі 307023,06 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві задовольнити повністю.
2.Стягнути з Комунального підприємства «Фармація»(01030, м. Київ, вул. Івана Франка, 38-б; ідентифікаційний код 05415852) до Державного бюджету України необґрунтовано одержану виручку у розмірі 153511,53 грн. (сто пятдесят три тисячі пятсот одинадцять гривень 53 коп.) на р/р 31117106700011, код 21081100, одержувач УДК в Шевченківському районі міста Києва, код 26077968, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019.
3.Стягнути з Комунального підприємства «Фармація»(01030, м. Київ, вул. Івана Франка, 38-б; ідентифікаційний код 05415852) до Державного бюджету України штраф у розмірі 307023,06 грн. (триста сім тисяч двадцять три гривні 06 коп.) на р/р 31117106700011, код 21081100, одержувач УДК в Шевченківському районі міста Києва, код 26077968, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019.
4.Зобовязати Комунальне підприємство «Фармація»(01030, м. Київ, вул. Івана Франка, 38-б; ідентифікаційний код 05415852) виконати вимоги припису Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві №66 від 08.07.2009 про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Пащенко К.С.