Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 червня 2011 року № 2а-5144/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді ПащенкаК.С. при секретарі судового засідання Шмігелю Т.В., розглянувши адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Медіа»
до Державного закладу «Київська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Південно-Західній залізниці»
про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ :
ТОВ «Транс-Медіа»звернулось до суду з позовом, у якому просило скасувати постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства № 14 від 28.03.2011, винесену Головним державним санітарним лікарем Київської лінійної санітарно-епідеміологічної станції на Південно-Західній залізниці.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, заперечень проти позову не надав, хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.06.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 07.06.2011, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
28.03.2011 Головним державним санітарним лікарем Київської лінійної санітарно-епідеміологічної станції на Південно-Західній залізниці винесено постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства № 14, якою на підставі ст.42 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»тимчасово заборонено рекламну діяльність ТОВ«Транс-Медіа»в КП «Київський метрополітен»з 01.04.2011 до скасування дії вказаної постанови.
Як видно з оскаржуваної постанови, підставою для застосування адміністративно-запобіжних заходів стала відсутність позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на рекламну діяльність, яку здійснює ТОВ «Транс-Медіа»в КП«Київський метрополітен».
Водночас, відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»об'єктом державної санітарно-епідеміологічної експертизи є будь-яка діяльність, технологія, продукція та сировина, проекти нормативних документів, реалізація (функціонування, використання) яких може шкідливо вплинути на здоров'я людини, а також діючі об'єкти та чинні нормативні документи у випадках, коли їх шкідливий вплив встановлено в процесі функціонування (використання), а також у разі закінчення встановленого терміну дії висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Вичерпний перелік обєктів державної санітарно-епідеміологічної експертизи визначений ст. 11 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», відповідно до якої державній санітарно-епідеміологічній експертизі підлягають:
проекти міждержавних, державних цільових, регіональних, місцевих і галузевих програм соціально-економічного розвитку;
інвестиційні проекти і програми у випадках і порядку, встановлених законодавством;
схеми, передпроектна документація, що стосується районного планування і забудови населених пунктів, курортів тощо;
проекти нормативно-технічної, інструкційно-методичної документації, що стосується здоров'я та середовища життєдіяльності людини;
продукція, напівфабрикати, речовини, матеріали та небезпечні фактори, використання, передача або збут яких може завдати шкоди здоров'ю людей;
документація на розроблювані техніку, технології, устаткування, інструменти тощо;
діючі об'єкти, у тому числі військового та оборонного призначення.
Відповідно до абз. 12 ст. 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»небезпечний фактор - будь-який хімічний, фізичний, біологічний чинник, речовина, матеріал або продукт, що впливає або за певних умов може негативно впливати на здоров'я людини.
Судом встановлено, що ТОВ «Транс-Медіа»здійснює діяльність з надання інформаційних та рекламних послуг на моніторах, встановлених у вагонах КП «Київський метрополітен», шляхом укладення договорів оренди ефірного часу для розміщення рекламних матеріалів у вигляді відеороликів. При цьому, розміщення відповідних моніторів у вагонах КП«Київський метрополітен»здійснювалось на підставі Проекту обладнання потягів з вагонів типу 81-7173 81-714 відеоінформаційною системою, погодженого з завідувачем відділу СЕС Київської лінійної дільниці на ППЗ І.П. Соколовою.
Незважаючи на неодноразові вимоги суду, відповідачем не надано матеріалів перевірки ТОВ «Транс-Медіа»на підтвердження того, що діяльність з демонстрації відеороликів на моніторах у вагонах КП «Київський метрополітен»впливає або за певних умов може негативно впливати на здоров'я людини, з урахуванням чого суд приходить до висновку, що вказана діяльність не є небезпечним фактором в розумінні абз. 12 ст. 1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
Таким чином, на порушення ч. 2 ст. 71 КАС України відповідачем не доведено належність рекламної діяльності ТОВ«Транс-Медіа»у КП «Київський метрополітен»до обєктів державної санітарно-епідеміологічної експертизи, а відтак у позивача був відсутній обовязок отримати відповідний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Відповідно до п. «а»ч. 1 ст. 42 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»головні державні санітарні лікарі (їх заступники) застосовують такі заходи для припинення порушення санітарного законодавства обмеження, як тимчасова заборона чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм.
З огляду на відсутність у позивача обовязку отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для здійснення рекламної діяльності у КП «Київський метрополітен»у Головного державного санітарного лікаря Київської лінійної санітарно-епідеміологічної станції на Південно-Західній залізниці були відсутні належні правові підстави для висновку про порушення позивачем санітарного законодавства, а відтак і для застосування на підставі ст. 42 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»адміністративно-запобіжних заходів до ТОВ «Транс-Медіа»спірною постановою № 14 від 28.03.2011.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним положенням відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності прийняття спірної постанови.
Дослідивши обставини справи, проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.
За таких умов, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України на його користь з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Медіа»задовольнити повністю.
2.Скасувати постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства № 14 від 28.03.2011, винесену Головним державним санітарним лікарем Київської лінійної санітарно-епідеміологічної станції на Південно-Західній залізниці.
3.Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Медіа»(01034, м. Київ, вул. Володимирська, 42а; ідентифікаційний код 32378136) витрати зі сплати судового збору у розмірі 3грн. 40 коп. (три гривні 40 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя К.С. Пащенко