Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2011 року Справа № 2а/2370/7352/2011
26.10.11
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Трофімової Л.В.,
при секретарі – Солосі О.В.,
за участю: прокурора –Пампущенко Ю.В. за посвідченням, представника позивача –ОСОБА_1 за довіреністю, представника відповідача –не з’явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до приватного сервісного підприємства «Ньютон-Транс»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Черкаси звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до приватного сервісного підприємства «Ньютон-Транс»про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у сумі 3400 грн.
Представник позивача, стверджував, що за порушення Закону України «Про автомобільний транспорт», постановами від 19.07.2011р. №124637 та №124638 до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 3 400 грн. Оскільки ПСП «Ньютон-Транс»не сплатив зазначену суму добровільно, позивач просив стягнути її в судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Відповідач у судове засідання свого представника не направив, заперечень проти позову не надав.
Заслухавши думку прокурора, який вважав, що позов підлягає задоволенню, пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III (надалі за текстом –Закон № 2344-III).
Відповідно до статті 6 Закону № 2344-III центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті службу міжнародних автомобільних перевезень, місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно пункту 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567 (надалі за текстом –Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Статтею 48 Закону № 2344-III визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно пункту 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 7 червня 2010 року N 340 водій, що керує ТЗ, що не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку.
30 травня 2011р. службовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України було проведено перевірки ПСП «Ньютон-Транс»щодо додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом на автодорогах Київ-Джанкой та Київ-Херсон.
За результатами перевірок складено акти від 30.05.2011р. № 235806 та № 235807, у яких встановлено факти надання відповідачем послуг з перевезення вантажу без індивідуальної контрольної книжки, наявність якої підпадає під категорію інших документів визначених статтею 48 Закону № 2344-III.
Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт встановлена статтею 60 Закону № 2344-III. Зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови у справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
На підставі зазначених актів та з урахуванням положень зазначеної статті Закону позивачем прийнято постанови від 19.07.2011р. №124637 та №124638 про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 3 400 грн. (1700 грн. + 1700 грн).
Зазначені постанови направлено відповідачу 20.07.2010р. згідно списку згрупованих внутрішніх поштових відправлень.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортні встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Враховуючи викладене, а також приймаючи до уваги, що суму фінансових санкцій відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини четвертою статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем –суб’єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України,
ПОСТАНОВИВ :
Стягнути з приватного сервісного підприємства «Ньютон-Транс»(18008, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, ідентифікаційний код 30842380) в дохід бюджету через Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті України (01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, ідентифікаційний код 33349001) фінансові санкції в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 31 жовтня 2011р.
Суддя Л.В.Трофімова