ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" жовтня 2011 р. Справа № 2-а-4486/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняк С.О.;
секретар: Осташевський Е.Є., <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту і зв'язку України до ОСОБА_1 <3-я особа >про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, прокурор посилається на те, що 10.03.2011 року о 16.15 год. під час проведення перевірки державними інспекторами теруправління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена абз.4 ч.І ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт", а саме - експлуатація транспортного засобу легкового автомобіля ГАЗ-31105 з номерним знаком НОМЕР_1, облаштованого як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний знак таксі), під керуванням водія ОСОБА_1, без наявності ліцензійної картки, про що було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. На підставі вказаного акту начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 29.03.2011 р. виніс постанову № 122635 (далі постанова №122635) про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 510,00 грн.
У передбачений законом термін, сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова № 122635 до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду протягом 10 днів після її винесення не оскаржувалась, прокурором не опротестовувалася.
Просить суд стягнути до Державного бюджету України з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції, накладені постановою №122635 начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області № 122635 від 29.03.2011 року, у розмірі 510,00 грн.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали, просили задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судовому засіданні у задоволені позову просив відмовити посилаючись на те, що під час перевірки він надав ліцензійну картку, яку отримав у позивача. Підставою для отримання ліцензійної картки був тимчасовий талон про реєстрацію транспортного засобу. Після отримання постійного талону про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійну карту не міняв.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
19.05.2010 року МРЕВ ДАІ м. Херсона видано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 на легковий автомобіль ГАЗ 31105 BT4895AO на імя ОСОБА_1.
10.03.2011 року о 16.15 год. державними інспекторами тер управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області проведена перевірка транспортного засобу легкового автомобіля ГАЗ-31105 з номерним знаком НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_1 Під час перевірки встановлено. Що легковий автомобіль облаштований як таксі (на даху автомобіля встановлено розпізнавальний знак таксі). Відповідачем була надана перевіряючим ліцензійна картка НОМЕР_2. що видана на підставі тимчасового реєстраційного талону, дійсного до 07.01.10.
Згідно п.1 Положення про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і звязку і йому підпорядковується.
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачений обовязок оформлення таких документів: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз. 4 ч.1 ст.60 Закону України, від 05.04.2001, № 2344-III "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до п. 3.3., 3.6. Положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку, від 22.07.2010, № 514, ліцензійні картки є недійсними у разі змін у реєстраційних документах власних автотранспортних засобів або в інших засвідчених в установленому порядку документах, що підтверджують право користування чи розпорядження таким автотранспортним засобом, що використовується на інших законних підставах; У разі зміни даних у реєстраційних документах власних автотранспортних засобів або інших засвідчених в установленому порядку документах, що підтверджують право користування чи розпорядження автотранспортним засобом, що використовується на інших законних підставах, оформлюються нові ліцензійні картки.
Відповідно до п.3,4,21,28,32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та М.Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанова видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перерахована на зазначений у постанові рахунок не пізніше пятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадова особа якою винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення.
Таким чином, постанова № 122635 до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалась, прокурором не опротестовувалася, нараховані позивачем санкції, на час розгляду справи, відповідачем не сплачені. Суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути до Державного бюджету України (рахунок 31116106700002 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Херсон, код доходу 21081100, код ОКПО 24104230) з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції, накладені постановою начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області № 122635 від 29.03.2011 року, у розмірі 510 (п'ятсот десять) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 жовтня 2011 р.
Суддя Варняк С.О.
кат. <Текст >